Jan Manicki
Jan Manicki| 

Kaczyński na zaprzysiężeniu rządu. Jeden szczegół rzuca się w oczy

22

W Polsce szaleje epidemia koronawirusa. Podczas zaprzysiężenia nowego rządu Mateusza Morawieckiego wszyscy politycy mieli maski i rękawiczki. Jedyną osobą, która się wyłamała, był Jarosław Kaczyński.

Kaczyński na zaprzysiężeniu rządu. Jeden szczegół rzuca się w oczy
(PAP, PAP, Radek Pietruszka)

Prezes PiS podczas zaprzysiężenia nowego rządu miał na twarzy maseczkę. Nie miał jednak rękawiczek. Prezydent Andrzej Duda, powołując Jarosława Kaczyńskiego na wicepremiera, zdjął swoją rękawiczkę, by uścisnąć dłoń prezesa PiS.

Zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego. Prezes PiS nie miał rękawiczek ochronnych

Wszyscy politycy na czas wypowiadania przysięgi zdejmowali maseczkę. Później jednak natychmiast zakładali ją z powrotem. Jarosławowi Kaczyńskiemu dłuższą chwilę zajęło przypomnienie sobie o ponownym założeniu maseczki.

Kaczyński był jedynym nowym członkiem rządu, który nie miał podczas uroczystości rękawiczek. Wszyscy inni politycy, chroniąc się przed koronawirusem, byli odpowiednio zaopatrzeni w strój ochronny. Jarosław Kaczyński jako jeden z pierwszych opuścił Pałac Prezydencki po zakończeniu uroczystości.

Nowy rząd Morawieckiego. Wicepremier Kaczyński pierwszy opuścił Pałac Prezydencki

We wtorek po południu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbywa się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Prezydent Andrzej Duda powołał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa Porozumienia Jarosława Gowina oraz Piotra Glińskiego na funkcje wicepremierów.

Gowin jest także ministrem rozwoju, pracy i technologii, a Gliński szefem resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Nowym ministrem cyfryzacji został sam premier Morawiecki. Zbigniew Ziobro pozostał na stanowisku szefa resortu sprawiedliwości.

Zobacz także: Zaprzysiężenie rzadu. Jarosław Kaczyński zdjął maseczkę. "Lepiej gdyby ją założył po powrocie"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić