Duda zrobił mamie prezent za pieniądze podatników

1514

Andrzej Duda rok temu z okazji Dnia Matki postanowił osobiście złożyć życzenia swojej mamie. Jak się teraz okazało podróż prezydenta do Krakowa, odbyła się rządowym samolotem i była finansowana z pieniędzy podatników.

Duda zrobił mamie prezent za pieniądze podatników
Andrzej Duda z mamą (Twitter.com)

Dzień Matki to ważny dzień dla każdego dziecka, nawet dorosłego. Prezydent Andrzej Duda postanowił zaskoczyć swoją ukochaną mamę Janinę i osobiście wręczyć jej kwiaty tego dnia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że prezydent w podróż wybrał się rządowym samolotem, a lot z Warszawy do Krakowa, gdzie mieszkają rodzice Dudy sfinansowano z kasy podatników.

Jak podaje tygodnik "Polityka" na podstawie informacji uzyskanych od KPRM, lot prezydenta zaplanowany na 26 maja 2020 r. nie był opłacony z kasy sztabu wyborczego ani prywatnych środków prezydenta Andrzej Dudy.

Podróż warta... 35 tysięcy złotych. Za pieniądze podatników

Krótka wycieczka prezydenta, z Warszawy do Krakowa kosztowała... aż 35 tysięcy złotych. To całkiem sporo, szczególnie, że nie była to służbowa podróż Dudy. Miejmy nadzieję, że w tym roku prezydent uczci Dzień Matki w nieco skromniejszy sposób.

Zobacz także: Andrzej Duda na Harvardzie? Profesor błyskawicznie zgasił pomysł
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić