Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. JKM
|

Prokuratura atakuje sędziów SN. Giertych: Chcą przykryć Obajtka

15
Podziel się:

Prokuratura chce uchylenia immunitetu trzem sędziom Sąd Najwyższego. Jeżeli Izba Dyscyplinarna przy Sądzie Najwyższym przychyli się do wniosku, to śledczy postawą prawnikom zarzuty.

Prokuratura atakuje sędziów SN. Giertych: Chcą przykryć Obajtka
Roman Giertych twierdzi, że zamieszanie z sędziami to chęć ukrycia afery Daniela Objatka (Getty Images)

Prokuratura zamierza postawić im zarzuty nieumyślnego niedopełnienia obowiązku rozstrzygania spraw – poinformował portal "wPolityce". Informacja dot. sędziów szybko zaczęła być udostępniania jak akt kolejnego ataku obozu władzy na wymiar sprawiedliwości. Z oburzeniem na zachowanie Prokuratury Krajowej zareagowali prawnicy.

Prokuratura Krajowa chce ścigać legalnych sędziów Sądu Najwyższego, w tym prof. Włodzimierza Wróbla. Oczywiście immunitety ma im uchylić inkwizycyjna izba dyscyplinarna. Oni już naprawdę poszaleli w tym nienawistnym pędzie ku represjom wobec niezawisłych sędziów – komentuje mec. Michał Wawrykiewicz.

W takim samym tonie głos zabrali prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego oraz mec. Roman Giertych.

Polska prokuratura właśnie uznała, że najgroźniejsi potencjalni przestępcy to sędziowie-profesorowie, zasiadający w polskim Sądzie Najwyższym. Dlatego wystąpiła do niesądu, czyli Izby Dyscyplinarnej o uchylenie im immunitetów. To przemoc prawna. Każdy taki czyn zostanie zapamiętany – zapowiada Matczak.

Giertych porównuje działanie władzy do postępowania rządzących w Turcji

To jest dopiero skandal. Atakują sędziów SN, za zaniedbania obrońców skazanych. Jeżeli wyrok jest uchylony, to obrońca składa wniosek o wydanie i przesłanie do Zakładu Karnego nakazu zwolnienia. Skąd sędzia ma wiedzieć, gdzie przebywa skazany, którego sprawę sądzi? To są represje, jak w Turcji. Mówiłem, że będą chcieli przykryć aferę Obajtka. Wniosek o uchylenie immunitetu sędziemu SN Włodzimierzowi Wróblowi, który był autorem uchwały połączonych Izb SN nieuznającej Izby Dyscyplinarnej, to najmocniejszy rodzaj ataku dyktatury na Konstytucję – ocenił Giertych na Twitterze.

Izba Dyscyplinarna legalna?

Na temat tzw. Izby Dyscyplinarnej wypowiedział się w 2019 roku sam Sąd Najwyższy. W ocenie sądu "Izba Dyscyplinarna nie jest sądem w rozumieniu prawa" – stwierdzili sędziowie. SN przychylił się jednocześnie swoim wyrokiem do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej mówiącego, że Izba Dyscyplinarna powinna zostać zawieszona.

Izba Dyscyplinarna powołana przez neo-KRS, nie jest sądem niezawisłym i bezstronnym w rozumieniu standardów europejskich – stwierdza adw. Sylwia Gregorczyk- Abram.

Obejrzyj także: "Zbigniew Ziobro ich nie wybroni". Ryszard Kalisz mówi bez ogródek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
bis
rok temu
Czyli rzadza nami bandyci, w bialych rekawiczkach, trzeba zmienic stacje paliw.
giertycholog
rok temu
Jak na byłego wicepremiera w pisowskim rządzie i byłego ministra edukacji narodowej w rządzie Kaczyńskiego, to wolta Giertycha zatyka dech w piersiach, choć bynajmniej nie z podziwu...
beno
rok temu
Dzieki za usuwanie merytorycznych komentarzy !!!!!
Zed
rok temu
Przecież nie ma nic złego w gromadzeniu majątku podatników. O co ta afera. Don Orleone kradł przecie swoimi ciężko spracowanymi rencami.
123
rok temu
Ale głeno
pipek
rok temu
Tak ,chca przykryc Obajtka,a Giertych chce pokryc nasza szkape,to o to chodzi?
bike
rok temu
Giertych jest na wolności!!!!!!!
emerytka
rok temu
CzyR.Giertych atakując innych chce przykryć swoje sprawy?
SuperGość
rok temu
Czy oprócz oprócz Niebieskiej Opatrzności istnieje jakaś inna instytucja kontrolująca naszą 3 władzę - Sądownictwo a zwłaszcza sędziów mianowanych dożywotnio? Nie mówię tu o żadnych ich sądach koleżeńskich bo działania takowych to "śmiech na sali" - podobnie jak w sądach koleżeńskich lekarzy, grabarzy czy kominiarzy itd bo działania takowych to bezprawne zabieranie chleba zespołom kabaretowym! Dobrze więc, że jest Izba Dyscyplinarna odciążająca Pana Boga od pomyłek i brudów naszej 3 władzy niezależnie od tłumaczeń które nam próbują wcisnąć różni jej "niewinni" luminarze jak Giertych, Wawrynkiewicz, Matczak i inni. Sędzia Wróbel miał skuchę więc niech ponosi tego konsekwencje, Obajtek zawinił to do sądu z nim ! i tyle w tym temacie
654321@
rok temu
Ale tu hejterów, ponad 95%, ale się nakręcają, aby ogłupić Polaków.
Patriota
rok temu
Mec Kuń Romań
SN
rok temu
Nie postawi im zarzutów bo oni jak ty mdleją 👍
msa
rok temu
panie giertych,nie mdlejesz pan juz.tamto bylo chwilowe rozumiem.
gość
rok temu
Dlaczego Giertych jest na wolności ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić