Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Duńczycy wycofują szczepionkę Johnson & Johnson. Szybka reakcja Polski

85
Podziel się:

Duńczycy wycofują szczepionkę Johnson&Johnson. Okazuje się, że na tym ruchu może skorzystać Polska. Rząd myśli o odkupieniu preparatów. Premier Mateusz Morawiecki napisał już nawet list w tej sprawie.

Duńczycy wycofują szczepionkę Johnson & Johnson. Szybka reakcja Polski
Mateusz Morawiecki (PAP)

O wykluczeniu preparatu Johnson & Johnson z programu szczepień władze Danii zdecydowały w poniedziałek. Ma to związek z przypadkami zakrzepów potencjalnie związanymi ze szczepionką. To już drugi preparat wycofany przez ten kraj - wcześniej zrezygnowano też z AstraZeneki.

Portal polsatnews.pl ustalił, że Polska chce odkupić szczepionki, które nie zostaną wykorzystane przez Duńczyków. Wspomniane źródło podaje, że premier Mateusz Morawiecki napisał w tej sprawie list do Mette Frederiksen, premier Królestwa Danii.

Na początku listu premier podkreśla, że znajdujemy się w "kluczowym momencie walki z pandemią". Później zaznacza, że Dania i Polska "od lat współpracują na szczeblu politycznym, gospodarczym, naukowym i kulturalnym".

Również trudny czas pandemii umocnił nasze więzi - ocenił Morawiecki.

Mateusz Morawiecki złożył propozycję Duńczykom

W liście skierowanym do premier Danii Mateusz Morawiecki złożył konkretną propozycję.

Polacy pozytywnie podchodzą do szczepień, a coraz więcej moich rodaków korzysta z ochrony, którą dają szczepionki. W ostatnich dniach odnotowałem informację, że Dania zdecydowała się wycofać wprowadzenie szczepionki Johnson&Johnson do obrotu na rodzimy rynku. Gdyby Dania zdecydowała się na odsprzedaż części swoich zapasów, Polska jest gotowa odkupić te szczepionki. Dla Polski i Polaków byłoby to coś więcej niż wzajemnie korzystna transakcja. Oznaczałoby to gest solidarności wzmacniającej nasze partnerstwo - zaznaczył szef polskiego rządu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(85)
Fawkulce
12 miesięcy temu
No paranoja poprostu! Dania uważa preparat za szkodliwy i rezygnuje z jego użycia a polski rząd z radością go bierze i jeszcze się tym chwali. Ręce opadają,masakra! Od razu widać jak bardzo nasz rząd dba o zdrowie swoich obywateli. A do części ludzi i tak nadal nic nie dociera.....
aaa
rok temu
Czyli jesteśmy śmietniczką Europy.
bbbb
rok temu
Ludzie obudźcie się :) zobaczycie ze wam te szczepienia odezwa się za x czasu, stracicie odporność a zakłady pogrzebowe będą pękać w szwach:) to jest eksperyment medyczny nikomu nie zależy na naszym dobru
zuza
rok temu
ludziom już całkiem odjęło rozum, inny kraj odmówił stosowania szczepionki którą się uważa za szkodliwą a Polacy się jeszcze cieszą bo największy kłamca RP ją odkupi i będzie nas "ratował" no trzymajcie mnie! niestety spore grono moich znajomych chce się szczepić ale ich motywacją nie jest ochrona zdrowia, co to to nie! oni k...a chcą jechać do Chorwacji, zjeść obiad w knajpie i iść do kina! oni nie wierzą w zbawienną moc szczepionek i nawet nie boją się covida! oni po prostu tańczą jak im rząd zagra, to jest wszystko jedna wielka manipulacja, niech się szczepią ci co chcą, nie mnie oceniać, ale mam już powyżej nosa tego braku poszanowania naszych obywatelskich praw w tym chorym kraju
AAAAAAA
rok temu
Teraz każdy będzie mógł się zaszczepić co najmniej sześć razy.
Mario
rok temu
Dba o stan finansów ZUS-u, hahahhahah
Cyb
rok temu
Dania wycofuje szczepionki, które powodują zatory i smierć obywateli, a Mateusz M. odkupuje tę truciznę dla Polaków...Czego jeszcze nie rozumiesz?
hehe
rok temu
Super premier,inni powinni się od niego uczyć,tak dba o nas.Jest najlepszy,po prostu super gość.
Alojzy
rok temu
Uahaha , przyjechał kolejny cyrk :)
no tak
rok temu
No tak rodaków trza zaszczepić nawet jeżeli inni to wycofują cóż za dobroć serca Mateusza Morawieckiego.Jego dobroć jest ogromna taki super premier dba o nas jak nikt dotąd.Sama dobroć.
dff
rok temu
lodobójcy juz kupuja ale stana przed plutonem !!!
Bizok
rok temu
"Polska chce odkupic szczepionki" NIE, Polska nie chce, tylko przestępcy rządowi chcą.
Ania
rok temu
Nie wiem czy to wlasciwie ale jakos mnie bardzo rozbawilo.
Jarek
rok temu
Do dziś nie uzyskałem odpowiedzi na co jest ta szczepionka i co im tak usilnie na nas zależy aby wszystkich zaszczepić?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić