Dyrektor szpitala w Końskich zadecydował. Niezaszczepieni odsunięci

255

Już od 1 marca nawet kilkudziesięciu pracowników szpitala powiatowego w Końskich (woj. świętokrzyskie) może zostać odsuniętych od wykonywania obowiązków. Wszystko za sprawą zarządzenia wydanego przez dyrektora placówki doktora Wojciecha Przybylskiego.

Dyrektor szpitala w Końskich zadecydował. Niezaszczepieni odsunięci
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Cavan Images)

Z rozporządzenia ministra zdrowia z 22 grudnia 2021 roku wynika, że od 1 marca 2022 roku osoby wykonujące zawód medyczny podlegają obowiązkowi szczepienia na COVID-19. Do początku marca medycy powinni posiadać certyfikat poświadczający pełne szczepienie.

Wiadomo już, że takiego dokumentu od swojego personelu wymagać będzie dyrekcja szpitala powiatowego w Końskich. - Nie mogę dopuścić do pracy osób, które nie spełniają wymagań sanitarnych wynikających z rozporządzenia ministra zdrowia - powiedział PAP dyrektor szpitala w Końskich dr Wojciech Przybylski.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Tak jak nie mogę dopuścić do pracy w szpitalu pracownika, który nie ma szczepienia WZW typu B, tak też musimy ograniczyć możliwość zakażenia pacjenta koronawirusem - dodał.

Końskie. Tylu medyków nie przyjęło szczepionki

Dyrektor placówki zdradził ponadto, że spośród przeszło 900 pracowników, szczepienia na COVID-19 nie przyjęło do tej pory około 60 osób. To m.in. kilku lekarzy i kilkadziesiąt pielęgniarek.

Ale są to też osoby, które przechorowywały COVID-19, albo są w trakcie przechorowywania i muszą uzupełnić szczepienie - spostrzegł dr Przybylski.
Zobacz także: Ciepło zostanie na dłużej? Prognoza pogody na najbliższy tydzień
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić