Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Dzieci a koronawirus. Zaskakujące odkrycie naukowców. Wnioski nie są dobre

121
Podziel się:

Według najnowszych badań dzieci poniżej 5 roku życia mają w śluzie z nosa od 10 do 100 razy więcej materiału genetycznego koronawirusa w porównaniu ze starszymi dziećmi i dorosłymi.

Dzieci a koronawirus. Zaskakujące odkrycie naukowców. Wnioski nie są dobre
Czy dzieci powinny nosić maseczki ochronne? (Getty Images, Alexi Rosenfeld)

Autorzy badania sugerują, że to właśnie dzieci poniżej 5 roku życia mogą przyczynić się do zwiększonej transmisji koronawirusa. Takie założenie jest sprzeczne z dotychczasową narracją. Badania opublikowano po naciskach prezydenta Donalda Trumpa na to, żeby ponownie otworzyć szkoły i przedszkola.

Testy z wymazów z nosa wykonano u 145 pacjentów z Chicago z łagodnymi objawami COVID-19. Podzielono ich na trzy grupy: 46 dzieci w wieku poniżej 5 lat, 51 dzieci w wieku od 5 do 17 lat i 48 dorosłych w wieku od 18 do 65 lat.

Koronawirus. Dzieci poniżej 5 roku życia bardziej narażone na infekcję?

Zespół pod przewodnictwem dr. Taylora Healda-Sargenta ze szpitala dziecięcego Ann & Robert H. Lurie zaobserwował, że "w górnych drogach oddechowych dzieci poniżej 5 roku życia jest od 10 do 100 razy więcej cząsteczek koronawirusa". Ponadto ostatnie badania laboratoryjne wykazały, że im więcej wirusowego materiału genetycznego, tym więcej wirusa można "wyhodować".

Jak podaje AFP, wnioski z przeprowadzonych badań, których wyniki opublikowano w czasopiśmie medycznym "JAMA Pediatrics", są sprzeczne z tym, co dotychczas sądzono. Zdaniem rządu USA "dzieci były znacznie mniej narażone na poważne choroby z wywołane infekcją wirusa".

Autorzy twierdzą, że "małe dzieci mogą znacznie przyczyniać się do rozprzestrzeniania SARS-CoV-2". Dlatego otwarcie przedszkoli i szkół może nie być najlepszym rozwiązaniem. Dzieci będą przebywać w zamkniętych pomieszczeniach, a "zachowania dzieci mogą budzić obawy", co do nasilenia się epidemii koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski mówi o drugiej fali epidemii. "Powołaliśmy zespół. Opracuje strategię"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(121)
STAP
2 lata temu
Popieram w całej rozciągłości stanowisko p. Pauli. Nic ująć nic dodać. To się nazywa mądrość i rozsądek.
mama
2 lata temu
A ja przed chwilą czytałam że są nowe badania z których wynika że dzieci nie są nosicielami i nie zarażają lub ryzyko przenoszenia wirusa przez nich jest minimalne. To co? zarażają czy nie zarażają?
Szalony
2 lata temu
Ponoc dzieci są nosicielami wirusa i zarażają? Dziecko ma katar, kaszel i wszyscy się boją że się zaraża. Panie przeczkolanki mają urlop i wiecie co pojechały sobie za granicę wruca zza granicy prosto do przedszkola a jaka jest pewność że to one nie zaraża naszych dzieci czemu nikt ich nie skieruje na kwarantannę?
praktyczny
2 lata temu
Polsce nie grozi druga fala-bo w Polsce trwa nadal wysoka fala.
LIKEPANEL.PL
2 lata temu
⭐⭐⭐Jesteś samotny? Szukasz kobiety, prawdziwej miłości, a może zależy Ci tylko na dyskretnym spotkaniu bez zobowiązań? To strona dla Ciebie!
-MD
2 lata temu
My w ogóle nic nie wiemy o tym wirusie. Cały czas gdybanie.....
Jacek
2 lata temu
A rząd wysłał dzieci do przedszkola... Nrawo PiS
Gggg
2 lata temu
Taa i już podkładka pod szczepienie biednych dzieciątek. A taki wał
I'm starting!
2 lata temu
Spirala strachu nakręca się codziennie. Bój się!
Lemon
2 lata temu
Nakazy, maseczki i mandaty są bezprawne. Zaskarżajmy do UE o potężne odszkodowania od papierowej demokracji.
agat
2 lata temu
„Martwiące”?
JULJACHON
2 lata temu
Jaka to straszna choroba bezobjawowa, że nawet nie wiesz że na nią chorujesz jeśli testów nie zrobisz. A może Szumowskiemu powinni wypłacać pensje i 6 nagród w ciągu roku ale bez kasy? Ha ha ha A obiad niech mu podają bez żywności, tylko puste talerze. Ha ha ha
Kefir
2 lata temu
Martwiące odkrycie?
zku
2 lata temu
Badania opublikowano po naciskach prezydenta Donalda Trumpa na to, żeby ponownie otworzyć przedszkola i szkoły; rozumiem że zleceniodawcami badań byli nauczyciele, których zły i bezwzględny prezydent Trump chce z powrotem do pracy zagonić; tak to jest jak się naukę na zlecenie robi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić