Wróć na
Karolina Woźniak
|

Dzieci a koronawirus. Zaskakujące odkrycie naukowców. Wnioski nie są dobre

120
Podziel się

Według najnowszych badań dzieci poniżej 5 roku życia mają w śluzie z nosa od 10 do 100 razy więcej materiału genetycznego koronawirusa w porównaniu ze starszymi dziećmi i dorosłymi.

Dzieci a koronawirus. Zaskakujące odkrycie naukowców. Wnioski nie są dobre
Czy dzieci powinny nosić maseczki ochronne? (Getty Images, Alexi Rosenfeld)
bCOrLfWt

Autorzy badania sugerują, że to właśnie dzieci poniżej 5 roku życia mogą przyczynić się do zwiększonej transmisji koronawirusa. Takie założenie jest sprzeczne z dotychczasową narracją. Badania opublikowano po naciskach prezydenta Donalda Trumpa na to, żeby ponownie otworzyć szkoły i przedszkola.

Testy z wymazów z nosa wykonano u 145 pacjentów z Chicago z łagodnymi objawami COVID-19. Podzielono ich na trzy grupy: 46 dzieci w wieku poniżej 5 lat, 51 dzieci w wieku od 5 do 17 lat i 48 dorosłych w wieku od 18 do 65 lat.

bCOrLfWv

Koronawirus. Dzieci poniżej 5 roku życia bardziej narażone na infekcję?

Zespół pod przewodnictwem dr. Taylora Healda-Sargenta ze szpitala dziecięcego Ann & Robert H. Lurie zaobserwował, że "w górnych drogach oddechowych dzieci poniżej 5 roku życia jest od 10 do 100 razy więcej cząsteczek koronawirusa". Ponadto ostatnie badania laboratoryjne wykazały, że im więcej wirusowego materiału genetycznego, tym więcej wirusa można "wyhodować".

Jak podaje AFP, wnioski z przeprowadzonych badań, których wyniki opublikowano w czasopiśmie medycznym "JAMA Pediatrics", są sprzeczne z tym, co dotychczas sądzono. Zdaniem rządu USA "dzieci były znacznie mniej narażone na poważne choroby z wywołane infekcją wirusa".

Autorzy twierdzą, że "małe dzieci mogą znacznie przyczyniać się do rozprzestrzeniania SARS-CoV-2". Dlatego otwarcie przedszkoli i szkół może nie być najlepszym rozwiązaniem. Dzieci będą przebywać w zamkniętych pomieszczeniach, a "zachowania dzieci mogą budzić obawy", co do nasilenia się epidemii koronawirusa.

bCOrLfWB

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski mówi o drugiej fali epidemii. "Powołaliśmy zespół. Opracuje strategię"

bCOrLfWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(120)
wkurzonymedyk
1 tyg. temu
Dzieci mają po prostu mniejszą powierzchnie błon sluzowych i węższe drogi oddechowe do tego własnie w okresie rozwoju organizm produkuje więcej śluzu który ma ułatwić wyłapywanie zanieczyszczeń by nie wnikały do płuc. To o czym piszecie nie jest winą dzieci tylko zasługą natury. W gruncie rzeczy jest to sprawny mechanizm filtracji a nie dowód na to że dzieci zarażają. Osoby z uszkodzoną sluzówką maja odwrotny problem. Np w zespole Zespołu Sjögrena wystepuje dysfunkcja błon sluzowych, a ich suchość przyczynia się do tego że zanieczyszczenia nie są filtrowane przez górne drogi oddechowe za to bez problemu przenikają do organizmu przyczyniając się do rozwoju infekcji. Czytając takie bzdurne hipotezy dochodze tylko do wniosku, że dziś media pełne są dyletantów i samozwańczych specjalistów od wszystkiego.
Ci naukowcy
1 tyg. temu
ciągle nic nie wiedzą. Ciągle coś ich dziwi. Masakra... poziom niewiedzy powala...
Paula
1 tyg. temu
Czytam te komentarze i nie wierzę, że głupota ludzka jest na tak wysokim poziomie. Ludzie zrozumcie, że w każdej sytuacji popadanie w skrajności jest złe. Nie chodzi o to oczywiście by zamknąć się w domu i żyć w strachu, ale odrobina zdrowego rozsądku jeszcze nikomu nie zaszkodzila. To nie jest chyba problem aby w sklepie ubrać na 10 min maseczkę, zachować odpowiedni odstęp, odpuścić sobie wyjście do restauracji czy wyjazd za granicę na wakacje. Widzieliście zdjęcia z Zoo we Wrocławiu? Mega kolejka, jeden za drugim... Nie wiem jak można być tak głupim. Lepiej wziąć dziecko na spacer przed dom, wiem, że to nie jest tak ciekawe dla dzieci (też mam małe dziecko), ale chyba zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich powinno być teraz najważniejsze. A dla tych głupio mądrych - pamiętajcie, że kiedyś też byliście "bachorami" i kiedyś też będziecie starzy. Trochę empatii.
bCOrLfWX
Ivy
1 tyg. temu
Badanie przeprowadzone na 145 osobach-ŚMIECH NA SALI
Koronościema
1 tyg. temu
Ludzie od 4 miesiecy w telewizji w internecie tyllo Covid straszenie 24h obłęd
Najnowsze komentarze (120)
mama
4 dni temu
A ja przed chwilą czytałam że są nowe badania z których wynika że dzieci nie są nosicielami i nie zarażają lub ryzyko przenoszenia wirusa przez nich jest minimalne. To co? zarażają czy nie zarażają?
Szalony
6 dni temu
Ponoc dzieci są nosicielami wirusa i zarażają? Dziecko ma katar, kaszel i wszyscy się boją że się zaraża. Panie przeczkolanki mają urlop i wiecie co pojechały sobie za granicę wruca zza granicy prosto do przedszkola a jaka jest pewność że to one nie zaraża naszych dzieci czemu nikt ich nie skieruje na kwarantannę?
praktyczny
1 tyg. temu
Polsce nie grozi druga fala-bo w Polsce trwa nadal wysoka fala.
LIKEPANEL.PL
1 tyg. temu
⭐⭐⭐Jesteś samotny? Szukasz kobiety, prawdziwej miłości, a może zależy Ci tylko na dyskretnym spotkaniu bez zobowiązań? To strona dla Ciebie!
-MD
1 tyg. temu
My w ogóle nic nie wiemy o tym wirusie. Cały czas gdybanie.....
Jacek
1 tyg. temu
A rząd wysłał dzieci do przedszkola... Nrawo PiS
Gggg
1 tyg. temu
Taa i już podkładka pod szczepienie biednych dzieciątek. A taki wał
I'm starting!
1 tyg. temu
Spirala strachu nakręca się codziennie. Bój się!
bCOrLfWP
Lemon
1 tyg. temu
Nakazy, maseczki i mandaty są bezprawne. Zaskarżajmy do UE o potężne odszkodowania od papierowej demokracji.
agat
1 tyg. temu
„Martwiące”?
JULJACHON
1 tyg. temu
Jaka to straszna choroba bezobjawowa, że nawet nie wiesz że na nią chorujesz jeśli testów nie zrobisz. A może Szumowskiemu powinni wypłacać pensje i 6 nagród w ciągu roku ale bez kasy? Ha ha ha A obiad niech mu podają bez żywności, tylko puste talerze. Ha ha ha
Kefir
1 tyg. temu
Martwiące odkrycie?
zku
1 tyg. temu
Badania opublikowano po naciskach prezydenta Donalda Trumpa na to, żeby ponownie otworzyć przedszkola i szkoły; rozumiem że zleceniodawcami badań byli nauczyciele, których zły i bezwzględny prezydent Trump chce z powrotem do pracy zagonić; tak to jest jak się naukę na zlecenie robi
COLA
1 tyg. temu
Pis-owcom to na rękę że jest ta pseudo straszna choroba, bo teraz wiedzą że żyją, dostają kase za nic, swoje rodziny wkrecaja/powkręcali do ministerstwa,A kasa im na konto wplywa, a firmy prywatne upadają. Ważne że część podatników która jeszcze dogorywa ostatnimi siłami płaci podatki, (Te podatki z których w ministerstwach wypłacają sobie i swoim rodzinom pensje i 6 nagród w ciągu roku). Takie biura podróży upadają A w ministerstwach dostali teraz podwyżki 6% z wyrównaniem od stycznia? A biura podróży itd upadają jedna po drugiej - czyli upafają firmy które odprowadzają podatki na ich pensje i nagrody. Dlaczego nie ogłoszą teraz naboru do ministrstwa za biurko dla ludzi którzy potracili pracę przez tą zmyśloną i rozdmuchaną przez media pandemię - na która się nie umiera, tylko na inne choroby, ale mają chyba odgórnie nakazane wpisywać, że umarli na koronawirusa i choroby współistniejące. Pomimo że ktoś umarł na raka lub zawał to i tak wpisują mu że umarł na koronawirusa (daj wykazania statystyki i podtrzymania psychozy). Dlaczego tylko rodziny są tam przyjmowane do ministerstwa za biurko, i to po jakieś zaocznej szkole średniej (A wcześniej zawodówa) lub zwykłych roboli bez doświadczenia? Jesli na litość przyjmują swoje rodziny, to niech obcych tez przyjmą. Lekarzom też jest na rękę na psychoza bo nie muszą przyjmować pacjentów, tylko zdalnie telefonicznie gadają - jak można zdalnie diagnozować ludzi? To jest CHORE!!!! Co się wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić