Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Dzieci chciały tylko popływać. Szok na basenie

5

30 osób zatruło się na basenie w Astrachaniu w Rosji po tym, jak w wodzie znalazło się ponad 250 razy więcej chloru, niż powinno. Hospitalizowanych jest 21 uczniów, a sześciu z nich znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

Dzieci chciały tylko popływać. Szok na basenie

Aż 30 osób, w tym 21 dzieci w wieku szkolnym, zatruło się chlorem po wizycie na basenie w Astrachaniu w południowej Rosji. W wodzie wykryto 250 razy więcej chloru, niż przewidują limity.

Dzieci walczą o życie

Anastazja Krotowa, rzeczniczka władz Astrachania, potwierdziła, że zatrute osoby trafiły do szpitala. 6 dzieci jest na oddziale intensywnej terapii. Wszyscy mają problemy z oddychaniem, a ich oczy zostały wyjątkowo mocno podrażnione. 

Rzeczniczka dodała, że postępowanie karne jest w toku. Obecnie policja przesłuchuje cały personel basenu, próbując dowiedzieć się, kto odpowiada za błąd. Prawdopodobnie zawiniła firma sprzątająca, która używa chloru do odkażania basenów.  

Do sieci trafiło nagranie z miejsca zdarzenia. Widać na nim mężczyzn w aparatach oddechowych i specjalnych kombinezonach, którzy ustalają stężenie chloru w wodzie i powietrzu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Basen został tymczasowo zamknięty, wciąż prowadzone są w nim czynności. Gubernator Astrachania Igor Babuszkin odwiedził regionalny szpital dziecięcy, aby porozmawiać z rodzinami zatrutych dzieci.

Zobacz także: Niesamowity obiekt pod Warszawą! To najgłębszy basen do nurkowania na świecie!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić