aktualizacja 

Rosja ma tajną broń. Wywołuje niepokojące objawy. Naukowcy opublikowali raport

165

Badania przeprowadzone w USA wskazują, co mogło spowodować tajemniczy syndrom hawański. W 2017 roku amerykańscy dyplomaci pracujący na Kubie i w Chinach zauważyli u siebie szereg niepokojących objawów neurologicznych.

Rosja ma tajną broń. Wywołuje niepokojące objawy. Naukowcy opublikowali raport
(Pixabay)

W 2017 r. media obiegła wieść o "syndromie hawańskim", który dotknął amerykańskich dyplomatów pracujących na Kubie. Skarżyli się na dziwne odczucia i dźwięki. Wielu z nich cierpiało na bezsenność, zawroty głowy, nudności, problemy z koncentracją, czy też zaburzenia wzroku i słuchu.

"Syndrom hawański" spowodowały mikrofale

Śledztwo prowadzone przez FBI nie dało wówczas żadnych rezultatów, ale wciąż prowadzono w tym zakresie badania. Według najnowszych ustaleń syndrom hawański spowodowały mikrofale, które emituje m.in. kuchenka mikrofalowa.

Na potrzeby najnowszych badań porównano ilość istoty białej u chorujących dyplomatów z jej ilością u zdrowych ochotników. U dyplomatów jej ilość wynosiła średnio 542 cm3, u ochotników było to 569 cm3. Ponadto amerykańscy dygnitarze mieli znacznie słabszą sieć połączeń w obszarach mózgu odpowiedzialnych za przetwarzanie dźwięków i obrazów.

Zobacz także: Nowy gatunek z dna oceanu. Tajemnicze stworzenie nagrała kamera

National Academies of Sciences przygotowało specjalny raport, o którym wspomina NBC News. Wynika z niego, że wiele charakterystycznych symptomów mogło powstać właśnie przez impulsowanie energii. Wciąż jednak nie jest jasne, jak do tego wszystkiego doszło i co mogło emitować fale.

Dyplomaci wierzą, że zostali narażeni na działanie specjalnej broni skonstruowanej przez Rosjan. Na to jednak nie ma dowodu, a z raportu jasno wynika, że fale nie zostały wyemitowane jako potencjalna broń. Według ekspertów potrzebne jest dalsze dochodzenie.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić