Dzieci otarły się o śmierć. Kierowca może trafić do więzienia

48

O krok od tragedii w Poznaniu. Kierowca nie zauważył dwójki dzieci przechodzących przez przejście dla pieszych. Policja namierzyła już kierującego autem dostawczym. Mężczyzna stanie przed sądem.

Dzieci otarły się o śmierć. Kierowca może trafić do więzienia
Sytuacja na przejściu dla pieszych w Poznaniu (YouTube, Polskie Drogi)

Zdarzenie miało miejsce w Poznaniu na ul. Malwowej. Kierujący busem mężczyzna nie zauważył znajdujących się na pasach dzieci. Zareagował stojący w korku kierowca, który zaczął trąbić i prawdopodobnie uchroniło to pieszych przed potrąceniem.

Nagranie sytuacji znalazło się w sieci. Sprawą zajęła się policja z poznańskiego Grunwaldu. Namierzyła ona sprawcę zdarzenia.

Zobacz także: Dzieci oszukały przeznaczenie na przejściu dla pieszych

Mężczyzna został przesłuchany. Jak poinformował "Głos Wielkopolski" sprawa trafi teraz do sądu. Wszystko dlatego, że kierowca, choć przyznał się do popełnionych wykroczeń, nie ma prawa jazdy.

Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy. Co za to grozi?

Jeżeli kierowca nie posiada prawa jazdy, grozi mu mandat w wysokości 500 zł. W przypadku gdy kierujący miał prawo jazdy, ale je stracił, mamy do czynienia z przestępstwem.

Wtedy kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli orzeczono przy tym zakaz prowadzenia pojazdów, wyrok może wynieść do trzech lat.

Zobacz także: Szczecin. Niebezpieczne przewożenie drewna
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić