Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KOZ
|

Dzieci otarły się o śmierć. Kierowca może trafić do więzienia

22
Podziel się

O krok od tragedii w Poznaniu. Kierowca nie zauważył dwójki dzieci przechodzących przez przejście dla pieszych. Policja namierzyła już kierującego autem dostawczym. Mężczyzna stanie przed sądem.

Dzieci otarły się o śmierć. Kierowca może trafić do więzienia
Sytuacja na przejściu dla pieszych w Poznaniu (YouTube, Polskie Drogi)
bEUYrzsl

Zdarzenie miało miejsce w Poznaniu na ul. Malwowej. Kierujący busem mężczyzna nie zauważył znajdujących się na pasach dzieci. Zareagował stojący w korku kierowca, który zaczął trąbić i prawdopodobnie uchroniło to pieszych przed potrąceniem.

Nagranie sytuacji znalazło się w sieci. Sprawą zajęła się policja z poznańskiego Grunwaldu. Namierzyła ona sprawcę zdarzenia.

bEUYrzsn
Zobacz także: Dzieci oszukały przeznaczenie na przejściu dla pieszych

Mężczyzna został przesłuchany. Jak poinformował "Głos Wielkopolski" sprawa trafi teraz do sądu. Wszystko dlatego, że kierowca, choć przyznał się do popełnionych wykroczeń, nie ma prawa jazdy.

bEUYrzst

Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy. Co za to grozi?

Jeżeli kierowca nie posiada prawa jazdy, grozi mu mandat w wysokości 500 zł. W przypadku gdy kierujący miał prawo jazdy, ale je stracił, mamy do czynienia z przestępstwem.

Wtedy kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli orzeczono przy tym zakaz prowadzenia pojazdów, wyrok może wynieść do trzech lat.

bEUYrzsu
Zobacz także: Szczecin. Niebezpieczne przewożenie drewna
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUYrzsO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
:):):)
10 miesięcy temu
Kierowca POWINIEN TO CZY TAMTO ale pieszy to nie świeta krowa i powinien sie tylko ROZEJRZEĆ
polak
10 miesięcy temu
Zaraz,zaraz,policjant który potrącił pieszego na pasach,został TYLKO pouczony!!!!!.
boiii
10 miesięcy temu
Czesto wpuszczacie pieszych w pułapke zatrzymujac sie na dwupasmówkach przed przejsciem,moim zdaniem lepiej jest wtedy zjechac na lewy pas i tam sie zatrzymac tak aby kierowcy z tyłu widzieli ze ktos na te pasy wchodzi
bEUYrzsP
Adam
10 miesięcy temu
Polska to dziki kraj. Kiedy do was ludzie dotrze prosta zasada krajów cywilizowanych ? Widzę przejście to z automatu zwalniam i jestem przygotowany do tego aby się w każdym momencie zatrzymać i ustąpić pieszym pierwszeństwa. Tylko tyle. Tu facet zapieprza bezrefleksyjnie ile fabryka dała jak jakiś debil. Stoją auta w korku i w każdej chwili może na przejściu się ktoś z za nich pojawić. Przecież to oczywiste chyba nawet dla szympansa.
Zgred
10 miesięcy temu
Kierowca busa miał tylko POMYLEĆ i dostosować prędkość do panujących warunków. A w tym wypadku warunki panujące były takie, że na pasie przeciwległym stał sznur samochodów a kierowca busa jedno po drugim przecinał przejścia dla pieszych i przy każdym z nich powinien zwolnić na tyle aby USTAPIĆ PIERWSZEŃSTWA pieszym, którzy na tych przejściach by się ewentualnie mogli znaleźć . Bo te dzieci były już na przejściu i MIAŁY PIERWSZEŃSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zamiast tego kierowca busa wybrał chyba zabawę w rosyjską ruletkę - a nóż się uda. Bezmyślność do n-tej potęgi. Naprawdę uważacie, ze dzieci powinny bardziej uważać niż dorośli ???
Łukasz
10 miesięcy temu
Wina dzieci i rodziców. I co niby miał zrobić kierowca busa? Skrzydła rozłożyć i nad przejściem przelecieć? Roentgen w oczach żeby przez inne auta widzieć? Ta dwójka nieletnich nawet nie spróbowała się rozejrzeć wychodząc z za innych pojazdów.
adsvasdv
10 miesięcy temu
niestety, codziennie widzę takie sytuacje, jeździcie tragicznie, ścinacie też nagminnie zakręty, jak nie umiecie wchodzić w zakręt to kupcie sobie mniejsze auto np. malucha..
kontestator
10 miesięcy temu
Należy pamiętać o art. 210 kodeksu karnego, którego pierwszy paragraf mówi: "kto wbrew obowiązkowi troszczenia się o małoletniego poniżej lat 15 albo o osobę nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny osobę tę porzuca, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". W drugim paragrafie jest mowa o tym, że jeżeli następstwem będzie śmierć małoletniego, grozi za to kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Puszczając dziecko samo z domu, musimy pamiętać o tym, jak interpretowane będzie "porzuceni". Może bowiem za nie zostać uznana także samodzielna podróż dziecka do domu ze szkoły.- Rodzice mogą się zdziwić ... A kierowcy pogratulować refleksu.
rafał
10 miesięcy temu
Jezu, gdyby to były moje dzieci to przez tydzień by na tyłku nie usiadły!!! do końca życia by zapamiętały jak się przechodzi przez ulice!może bym tym im życie uratował
czarny
10 miesięcy temu
Po pierwsze to dzieci są nie wiedzą jak się mają zachować na przejściu dla pieszych. Kierowcy też jeżdżą bezrozumnie
maciek
10 miesięcy temu
idiotyczne prawo ,jazda bez uprawnień to jak nielegalne użycie broni zagrożone powinno być do 8 lat paki
Gienek
10 miesięcy temu
Wg mnie mandat powinien dostać kierowca, który stanął na pasach, kierowca który wjechał na skrzyżowanie mimo braku możliwości kontynuowania dalszej jazdy na wprost, kierowca który prawie zabił te dzieci oraz same dzieci które przechodziły przez pasy jak święte krowy nie rozglądając się w ogóle.
ffw
10 miesięcy temu
wina pisu !!!! i zamykania szkół !!!! wina pisu w 100%
bEUYrzsH
fghffh
10 miesięcy temu
podziekujcie tym co wymyslili nowe przepisy odnosnie pieszych na przejsciu, od lat wałkowalo sie ludziom ze nie przechodzi sie przez jezdnie jeżeli nie ma sie pewnosci ze mozna to zrobić w bezpieczny sposób , kierowcy to nie są jacyś nadludzie ze bedą rejestrować wszystko co sie dzieje na drodze na chodnikach i jeszcze bawić sie w jasnowidzenie czy ktoś ma zamiar przejść czy tylko pali sobie papierosa obok przejscia dla pieszych
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić