Dziecko płakało na balkonie. Policjanci weszli do środka i oniemieli

61

W środku nocy 3-letnia dziewczynka płakała na balkonie mieszkania w Lublinie. Kiedy policjanci weszli do środka, zastali pijaną matkę, która spała obok płaczącego dziecka. Ojciec 3-latki również był pod wpływem alkoholu. Pijani rodzice trafili na komisariat.

Dziecko płakało na balkonie. Policjanci weszli do środka i oniemieli
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

W poniedziałek 7 czerwca ok. godz. 1 w nocy mieszkańców ul. Zygmunta Augusta na Felinie w Lublinie obudził płacz dziecka. Okazało się, że na jednym z balkonów znajduje mała dziewczynka. Na miejsce wezwano policję.

Mundurowi szybko ustalili adres mieszkania. Po wielokrotnym pukaniu, drzwi otworzył mężczyzna. Na balkonie policjanci zastali siedzącą na krześle 3-letnią dziewczynkę. Obok niej spała jej matka.

Od obojga rodziców dziecka wyczuwalna była woń alkoholu. Dzieckiem zaopiekowała się wezwana na miejsce babcia. Pijani rodzice trafili na komisariat. Tam poddano ich badaniu stanu trzeźwości. 31-letni ojciec dziecka miał 0,8 promila, a 28-letnia matka -1,5 promila alkoholu w organizmie.

Rodzice dziewczynki zostaną przesłuchani we wtorek 8 czerwca. Policjanci będą wyjaśniać, czy swoim zachowaniem mogli narazić na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Może grozić za to kara nawet do 5 lat więzienia.

Zobacz także: Dziecko w chodziku przed schodami. Dramatyczne nagranie z Azji
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić