o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Dzień Ojca przeniesiony? Kempa chce, żeby data była dopasowana do kalendarza kościelnego

185
Podziel się

Europosłanka PiS Beata Kempa chciałaby zmiany daty obchodzenia w Polsce Dnia Ojca. Proponowany termin nawiązywać ma do kalendarza liturgicznego, bowiem święto miałoby przypadać w dzień św. Józefa. Internauci wyśmiali pomysł polityk. – To raczej dzień ojczyma – skomentował dziennikarz Jan Osiecki.

Dzień Ojca przeniesiony? Kempa chce, żeby data była dopasowana do kalendarza kościelnego
Beata Kempa chciałaby przeniesienia Dnia Ojca na 19 marca. (Getty Images)
bEqDykkB

Dzień Ojca przypada obecnie w Polsce 23 czerwca. Okazuje się jednak, że nie wszystkim się to podoba. Jakiś czas temu protestował w tej sprawie Patryk Jaki, teraz dołączyła do niego także Beata Kempa.

Wspierajmy inicjatywę Centrum Życia mającą na celu ustanowienie Dnia Ojca 19 marca – w uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zachęcam wszystkich Państwa do podpisania petycji, która będzie złożona na ręce p. Marszałek Elżbiety Witek – napisała europosłanka w mediach społecznościowych.
bEqDykkD

Dzień Ojca. Beata Kempa chce jego przeniesienia. Wcześniej inicjatywie przyklasnął Patryk Jaki

Do swojego wpisu Beata Kempa dołączyła link do petycji. Można tam poprzeć wspomnianą inicjatywę. Jej autorzy podkreślają, że to bardzo ważna sprawa.

Data przyjęta przez Sejm ponad 50 lat temu, nie jest związana z żadnym szczególnym dla nas wydarzeniem czy z żadną postacią, która mogłaby być wzorem ojcostwa. (…) Oddajmy ten dzień Świętemu Józefowi, który jest najlepszym wzorem ojcostwa, i przenieśmy na 19 marca – możemy przeczytać na stronie.
bEqDykkJ

Inicjatywę poparł wcześniej inny europoseł PiS Patryk Jaki. Stwierdził, że 23 października Dzień Ojca jest obchodzony jedynie w Nikaragui. Zdaniem polityka warto to zmienić i "nadać temu świętu kontekst, który napełni je dobrą i poważną treścią".

Wspieram inicjatywę, aby na 19 marca przenieść Dzień Ojca. (…) Wzorem Hiszpanii, Włoch, Portugalii czy Chorwacji warto, aby Dzień Ojca był obchodzony w uroczystość Świętego Józefa – wyjaśnił Jaki.
bEqDykkK

Dzień Ojca będzie obchodzony 19 marca? Internauci nie są zachwyceni

W komentarzach pod wpisem Beaty Kempy internauci zwracają uwagę, że zajmowanie się takimi sprawami jest niepoważne. Podkreślają, że trzeba się zająć trzecią falą pandemii koronawirusa.

To byłby raczej dzień ojczyma niż ojca – zauważył dziennikarz Jan Osiecki.

Inne opinie były równie nieprzychylne. – Pomysł ściągnięty od Włochów, którzy wczoraj obchodzili dzień św. Józefa i jednocześnie Dzień Ojca – stwierdziła kolejna osoba.

bEqDykkL

Obejrzyj także: Dzień Ojca. Szymon Hołownia mówi o córeczce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqDykle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(185)
Tomii
4 miesiące temu
Ta baba ma problem.Co mnie to i tak samo innych.Nas raczej nurtują inne rzeczy niż jakaś tam data zajmijcie się programem do ochrony ludzi zobaczcie jaki mamy wskaźnik zachorowań nie ma gdzie pójść do lekarza jest tragedia i chora reklama ,,szczepmy się,,Pozwolili na to aby covid zebrał takie żniwo o tym piszcie,latali po ulicach i debatowali o d.... i kto komu bardziej dokopie no to mamy wynik obrad.No to teraz wyjdżmy na ulicę i może tam ustalimy która data lepsza chore.A może zacznijmy się martwić co będzie jutro stwórzmy dodatkowe miejsca dla chorych zorganizujmy służbę zdrowia to są priorytety
pedro50
4 miesiące temu
Niech się zajmie swoją rodziną, a nie będzie nam narzucać kiedy ojcowie mają mieć swój dzień. Naprawdę nie ma czym się zajmować? Ciekawe czy wymyśliła to w czasie prywatnym, czy może na rekolekcjach u Rydzyka?
Dorota
4 miesiące temu
Dzien Matki też zmieni termin?
bEqDyklf
Kolo
4 miesiące temu
Beata K(T)empa moja ulubienica. Niedługo PiSland wraz z katotalibanie zrobi Dzień Matki na nowo, Dzień Dziecka na nowo, Sylwester będzie innego dnia niż dotychczas, ba Boże Narodzenie zostanie przesunięte. Będzie nowy polski ład odłożony przez Mateuszka i małego kurdupla od kota. Ludzie obudźmy się w końcu, bo za jakiś czas to my Polacy będziemy największymi uchodźcami Europy.
Wielkanoc
4 miesiące temu
Pani Beato, a dlaczego Wielki Piątek - najważniejsze święto chrześcijańskie - nadal jest dniem roboczym? Czy nad takim tematem to Pani już się nie pochyli? To jest za trudne dla pani? Brakuje odwagi, czy też w ogóle nie dostrzega pani takiej potrzeby? Prościej jest generować tak bzdetne inicjatywy? Bo gdyby w rzeczywistości byłaby pani uczciwą wierną, to zawalczyłaby o wolny Wielki Piątek dla Polaków. Kto dla pani jest ważniejszy: Jezus Chrystus czy Józef?
Marek53
4 miesiące temu
W mojej ocenie - te osoby powinni się leczyć i to jak najszybciej
Żałosna babka
4 miesiące temu
a potem Śwìęto Zmarłych na 10 kwietnia?
Czy ona zmądr...
4 miesiące temu
Życie w Polsce przerosło kabaret.
Enter
4 miesiące temu
Ona ma na myśli tylko ojca z Torunia, bo to ich kolejny bożek.
Mnb
4 miesiące temu
Może lepiej zlikwidować kalendarz kościelny
PiS
4 miesiące temu
PiS i wszystko jasne 🤣
jar
4 miesiące temu
a ja proponuję 18 czerwca - dzień urodzin Ojca Naszego Narodu
Piotr
4 miesiące temu
23 czerwca urodził się mój syn pierworodny dla mnie ten dzień zawsze będzie dniem ojca niezależnie od tego co kto sobie wymyśli zapisze nie wiadomo jeszcze co robi zgadzam się z wszystkimi tymi którzy uważają że politycy powinni zajmować się dobrem narodu a nie bzdetami pozdrawiam wszystkich
bEqDykkX
Monia
4 miesiące temu
Jak można zajmowac się takimi pierdołami. Za co dostajecie pensje!!! Nie to jest poprostu niemożliwe.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić