Papież Franciszek nie żartuje. W Watykanie padły mroczne słowa

487

W czwartek odbył się pierwszy Międzynarodowy Dzień Braterstwa Ludzkiego. Papież Franciszek przemówił online do uczestników wirtualnych obchodów tego święta.

Papież Franciszek nie żartuje. W Watykanie padły mroczne słowa
Papież Franciszek ostrzegł świat. - Albo jesteśmy braćmi, albo wszystko runie - stwierdził. (PAP)

W czwartek odbyły się pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Braterstwa Ludzkiego. Ze względu na panującą pandemię COVID-19 uroczystość odbyła się wirtualnie.

Ustanowienie tego dnia to owoc spotkania wielkiego imama kairskiego uniwersytetu Al-Azhara al-Tajeba z papieżem Franciszkiem. Podczas ważnej podróży głowy Stolicy Apostolskiej do Abu Zabi podpisano "Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia”.

Nie możemy umywać rąk poprzez dystans, brak troski i zainteresowania. Albo jesteśmy braćmi, albo wszystko runie - stwierdził w czwartek papież Franciszek, którego cytuje PAP.

Franciszek nadmienił, że to "wyzwanie naszych czasów". - Albo jesteśmy braćmi, albo unicestwimy się nawzajem - nadmienił, cytowany przez Vatican News.

Papież podkreślał też, że "nie ma czasu na obojętność". Ludzkość zmaga się z coraz to nowymi problemami, dochodzi do konfliktów, ale koniec końców, mówił papież, "jesteśmy braćmi".

Jesteśmy braćmi, pochodzącymi od tego samego Ojca; z różnymi kulturami, tradycjami, ale wszyscy jesteśmy braćmi - mówił papież Franciszek.
Zobacz także: Dotacja dla ojca Rydzyka. Ostry komentarz Leszka Balcerowicza
Autor: MMC
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić