Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Papież Franciszek nie żartuje. W Watykanie padły mroczne słowa

237
Podziel się

W czwartek odbył się pierwszy Międzynarodowy Dzień Braterstwa Ludzkiego. Papież Franciszek przemówił online do uczestników wirtualnych obchodów tego święta.

Papież Franciszek nie żartuje. W Watykanie padły mroczne słowa
Papież Franciszek ostrzegł świat. - Albo jesteśmy braćmi, albo wszystko runie - stwierdził. (PAP)
bETpQxWZ

W czwartek odbyły się pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Braterstwa Ludzkiego. Ze względu na panującą pandemię COVID-19 uroczystość odbyła się wirtualnie.

Ustanowienie tego dnia to owoc spotkania wielkiego imama kairskiego uniwersytetu Al-Azhara al-Tajeba z papieżem Franciszkiem. Podczas ważnej podróży głowy Stolicy Apostolskiej do Abu Zabi podpisano "Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia”.

bETpQxXb
Nie możemy umywać rąk poprzez dystans, brak troski i zainteresowania. Albo jesteśmy braćmi, albo wszystko runie - stwierdził w czwartek papież Franciszek, którego cytuje PAP.

Franciszek nadmienił, że to "wyzwanie naszych czasów". - Albo jesteśmy braćmi, albo unicestwimy się nawzajem - nadmienił, cytowany przez Vatican News.

Papież podkreślał też, że "nie ma czasu na obojętność". Ludzkość zmaga się z coraz to nowymi problemami, dochodzi do konfliktów, ale koniec końców, mówił papież, "jesteśmy braćmi".

bETpQxXh
Jesteśmy braćmi, pochodzącymi od tego samego Ojca; z różnymi kulturami, tradycjami, ale wszyscy jesteśmy braćmi - mówił papież Franciszek.
Zobacz także: Dotacja dla ojca Rydzyka. Ostry komentarz Leszka Balcerowicza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETpQxXC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(237)
Leszek
9 miesięcy temu
Gdzie w tym wszystkim słowa Pana Jezusa; idźcie na cały świat i głoście Ewangelię,kto się nawróci będzie zbawiony, a kto się nie nawróci będzie potępiony!?
Robcio
10 miesięcy temu
Powiedział Mojżesz, papierz Franciszek to reinkarnacja Mojrzesza jak coś...
Stokrot
10 miesięcy temu
Powiedział po zmroku, i są mroczne.
bETpQxXD
Erika
10 miesięcy temu
Patryk;Widzę, ż brak Panu wiedzy na temat Biblii, skoro nie wie Pan, że wszystkie Biblie są takie same w swej treści i przesłaniu; a to jest w końcu najważniejsze. Przytoczę Panu werset z Biblii Tysiąclecia, w przekładzie katolickim, z widniejącym listem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pierwszy List Apostoła Pawła do Koryntian 2rozdział, 3, 4,5,6. ,,JEST TO BOWIEM RZECZ DOBRA I MIŁA W OCZACH ZBAWICIELA NASZEGO, BOGA, KTÓRY PRAGNIE, BY WSZYSCY LUDZIE ZOSTALI ZBAWIENI I DOSZLI DO POZNANIA PRAWDY" ALBOWIEM JEDEN JEST BÓG, JEDEN TEŻ POŚREDNIK MIĘDZY BOGIEM A LUDŹMI, CZŁOWIEK, CHRYSTUS JEZUS, KTÓRY WYDAŁ SIEBIE SAMEGO NA OKUP ZA WSZYSTKICH JAKO ŚWIADECTWO WE WŁAŚCIWYM CZASIE" Pan nawet swojej Biblii nie zna, a poucza innych.Nie bójmy się prawdy!!!
Don A
10 miesięcy temu
Św.Augustyn: Dopiero później pojąłem nagle, że to były kłamstwa. Pewne było tylko to, że nie było w nich pewności. A ja traktowałem je jako pewne wtedy, gdy w zaślepieniu napadałem na Kościół katolicki. Teraz, chociaż nie przekonałem się jeszcze, że głosi on prawdę, tyle już przynajmniej wiedziałem, że nie naucza tego, o co go tak zażarcie oskarżałem.
Świat padnie
10 miesięcy temu
Papieżu bądź bratem z Jarosławem Kaczyńskim
Marek
10 miesięcy temu
Jezus mówił uczniom że gdy ktoś nie będzie ich słuchał i wyzucal z domów, niech stracą kuz z tego domu z butów swoich. Piękna gra słów papieża. Nierządnica obcująca z bestią apokalipsa. Jedna światowa wiara. Jeden ojciec tego świata. A jest dwóch. Bóg Abla i Bóg Kaina, Potomkowie Abla i potomkowie Kaina. Koncem i tak będzie woja, i ponowne przyjście Jezusa
HonorBound
10 miesięcy temu
Kolejny clickbait! Poziom dziennikarstwa w ostatnich latach mocno podupadł. Pozdrawiam
Janek. Wybran...
10 miesięcy temu
Bo runie. Tak jest napisane w piśmie Św. Jestem ciekaw, czemu papież nie bierze pism świętych pod uwagę.
Capsel
10 miesięcy temu
Aby być dobrym Katolikiem należy nienawidzić wszystkich innowiercow, ludzi mających odmienne od nakazanych przez Kościół poglądy bądź żyjących inaczej od wzorca akceptowanego przez Kościół, jak np osoby LGBT. W tej sytuacji mówienie o braterstwie między ludźmi to zwyczajna hucpa. A tak przy okazji to 95% polskich księży kompletnie lekceważy słowa Papieża Franciszka i to w każdej sprawie, o której mówi Papież. Kiedy Papież mówił o bezpłatnych sakramentach polscy proboszcze podwoili opłaty za chrzty, śluby i pogrzeby, nie wspominając o kosztach np I Komunii św. Papież na pewno o tym wie i skoro to toleruje, to najwyraźniej te jego mowy wcale nie są serio. On o tym wie, księża o tym wiedzą, tylko naiwniacy wierzą, że to co mowi Papież jest prawdą.
JP II
10 miesięcy temu
Nie zapominajmy ze sytuacja jest zla, lub nawet bardzo zla... Szatan postanowil objawic swoje dokonania w koscie świetym, aby go osmiwsxyc i zniewazyc, ponizyc czlowieja nie tylko w sutannie, jesli bedziemy wierni i nie zwatpimy, wyjdziemy z tego poobijani ale wolni od grzechu i szczesliwi!!!
007
10 miesięcy temu
Papież oślepł.Szuka braci wśród wilków.Może niech zmieni wiarę jeżeli jeszcze w coś wierzy?
Iron
10 miesięcy temu
Czyli, to że jesteśmy braćmi to mroczne słowa. Chyba braćmi Mroczek jesteśmy skoro tak.
bETpQxXv
A może to
10 miesięcy temu
Zamykanie szpitali i teleporady to właśnie unicestwianie ludzi. Za to w tych zamkniętych szpitalach leżą "potencjalnie śmiertelnie chorzy" na covida, z chrypką i katarem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić