o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Papież Franciszek nie żartuje. W Watykanie padły mroczne słowa

237
Podziel się

W czwartek odbył się pierwszy Międzynarodowy Dzień Braterstwa Ludzkiego. Papież Franciszek przemówił online do uczestników wirtualnych obchodów tego święta.

Papież Franciszek nie żartuje. W Watykanie padły mroczne słowa
Papież Franciszek ostrzegł świat. - Albo jesteśmy braćmi, albo wszystko runie - stwierdził. (PAP)
bEqsvAyJ

W czwartek odbyły się pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Braterstwa Ludzkiego. Ze względu na panującą pandemię COVID-19 uroczystość odbyła się wirtualnie.

Ustanowienie tego dnia to owoc spotkania wielkiego imama kairskiego uniwersytetu Al-Azhara al-Tajeba z papieżem Franciszkiem. Podczas ważnej podróży głowy Stolicy Apostolskiej do Abu Zabi podpisano "Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia”.

bEqsvAyL
Nie możemy umywać rąk poprzez dystans, brak troski i zainteresowania. Albo jesteśmy braćmi, albo wszystko runie - stwierdził w czwartek papież Franciszek, którego cytuje PAP.

Franciszek nadmienił, że to "wyzwanie naszych czasów". - Albo jesteśmy braćmi, albo unicestwimy się nawzajem - nadmienił, cytowany przez Vatican News.

Papież podkreślał też, że "nie ma czasu na obojętność". Ludzkość zmaga się z coraz to nowymi problemami, dochodzi do konfliktów, ale koniec końców, mówił papież, "jesteśmy braćmi".

bEqsvAyR
Jesteśmy braćmi, pochodzącymi od tego samego Ojca; z różnymi kulturami, tradycjami, ale wszyscy jesteśmy braćmi - mówił papież Franciszek.
Zobacz także: Dotacja dla ojca Rydzyka. Ostry komentarz Leszka Balcerowicza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqsvAzm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(237)
Leszek
5 miesięcy temu
Gdzie w tym wszystkim słowa Pana Jezusa; idźcie na cały świat i głoście Ewangelię,kto się nawróci będzie zbawiony, a kto się nie nawróci będzie potępiony!?
Robcio
6 miesięcy temu
Powiedział Mojżesz, papierz Franciszek to reinkarnacja Mojrzesza jak coś...
Stokrot
6 miesięcy temu
Powiedział po zmroku, i są mroczne.
bEqsvAzn
Erika
6 miesięcy temu
Patryk;Widzę, ż brak Panu wiedzy na temat Biblii, skoro nie wie Pan, że wszystkie Biblie są takie same w swej treści i przesłaniu; a to jest w końcu najważniejsze. Przytoczę Panu werset z Biblii Tysiąclecia, w przekładzie katolickim, z widniejącym listem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pierwszy List Apostoła Pawła do Koryntian 2rozdział, 3, 4,5,6. ,,JEST TO BOWIEM RZECZ DOBRA I MIŁA W OCZACH ZBAWICIELA NASZEGO, BOGA, KTÓRY PRAGNIE, BY WSZYSCY LUDZIE ZOSTALI ZBAWIENI I DOSZLI DO POZNANIA PRAWDY" ALBOWIEM JEDEN JEST BÓG, JEDEN TEŻ POŚREDNIK MIĘDZY BOGIEM A LUDŹMI, CZŁOWIEK, CHRYSTUS JEZUS, KTÓRY WYDAŁ SIEBIE SAMEGO NA OKUP ZA WSZYSTKICH JAKO ŚWIADECTWO WE WŁAŚCIWYM CZASIE" Pan nawet swojej Biblii nie zna, a poucza innych.Nie bójmy się prawdy!!!
Don A
6 miesięcy temu
Św.Augustyn: Dopiero później pojąłem nagle, że to były kłamstwa. Pewne było tylko to, że nie było w nich pewności. A ja traktowałem je jako pewne wtedy, gdy w zaślepieniu napadałem na Kościół katolicki. Teraz, chociaż nie przekonałem się jeszcze, że głosi on prawdę, tyle już przynajmniej wiedziałem, że nie naucza tego, o co go tak zażarcie oskarżałem.
Świat padnie
6 miesięcy temu
Papieżu bądź bratem z Jarosławem Kaczyńskim
Marek
6 miesięcy temu
Jezus mówił uczniom że gdy ktoś nie będzie ich słuchał i wyzucal z domów, niech stracą kuz z tego domu z butów swoich. Piękna gra słów papieża. Nierządnica obcująca z bestią apokalipsa. Jedna światowa wiara. Jeden ojciec tego świata. A jest dwóch. Bóg Abla i Bóg Kaina, Potomkowie Abla i potomkowie Kaina. Koncem i tak będzie woja, i ponowne przyjście Jezusa
HonorBound
6 miesięcy temu
Kolejny clickbait! Poziom dziennikarstwa w ostatnich latach mocno podupadł. Pozdrawiam
Janek. Wybran...
6 miesięcy temu
Bo runie. Tak jest napisane w piśmie Św. Jestem ciekaw, czemu papież nie bierze pism świętych pod uwagę.
Capsel
6 miesięcy temu
Aby być dobrym Katolikiem należy nienawidzić wszystkich innowiercow, ludzi mających odmienne od nakazanych przez Kościół poglądy bądź żyjących inaczej od wzorca akceptowanego przez Kościół, jak np osoby LGBT. W tej sytuacji mówienie o braterstwie między ludźmi to zwyczajna hucpa. A tak przy okazji to 95% polskich księży kompletnie lekceważy słowa Papieża Franciszka i to w każdej sprawie, o której mówi Papież. Kiedy Papież mówił o bezpłatnych sakramentach polscy proboszcze podwoili opłaty za chrzty, śluby i pogrzeby, nie wspominając o kosztach np I Komunii św. Papież na pewno o tym wie i skoro to toleruje, to najwyraźniej te jego mowy wcale nie są serio. On o tym wie, księża o tym wiedzą, tylko naiwniacy wierzą, że to co mowi Papież jest prawdą.
JP II
6 miesięcy temu
Nie zapominajmy ze sytuacja jest zla, lub nawet bardzo zla... Szatan postanowil objawic swoje dokonania w koscie świetym, aby go osmiwsxyc i zniewazyc, ponizyc czlowieja nie tylko w sutannie, jesli bedziemy wierni i nie zwatpimy, wyjdziemy z tego poobijani ale wolni od grzechu i szczesliwi!!!
007
6 miesięcy temu
Papież oślepł.Szuka braci wśród wilków.Może niech zmieni wiarę jeżeli jeszcze w coś wierzy?
Iron
6 miesięcy temu
Czyli, to że jesteśmy braćmi to mroczne słowa. Chyba braćmi Mroczek jesteśmy skoro tak.
bEqsvAzf
A może to
6 miesięcy temu
Zamykanie szpitali i teleporady to właśnie unicestwianie ludzi. Za to w tych zamkniętych szpitalach leżą "potencjalnie śmiertelnie chorzy" na covida, z chrypką i katarem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić