o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Anulowali umowę z Radiem Maryja. Kompromitacja ojca dyrektora

209
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ma powodów do zadowolenia. Jedna ze stacji radiowych w Kanadzie, która do tej pory transmitowała programy Radia Maryja, zerwała współpracę. Powodem ma być szerzenie przez rozgłośnię Rydzyka "nienawiści, antysemityzmu i ksenofobii".

Anulowali umowę z Radiem Maryja. Kompromitacja ojca dyrektora
Kanadyjska radiostacja zerwała współpracę z ojcem Tadeuszem Rydzykiem (PAP, Tytus Żmijewski)
bEJLofed

Radio Maryja nadaje w Kanadzie od 20 lat. Programy stacji transmitowała dotychczas rozgłośnia 1320 CJMR, nadająca z miasta Oakville nieopodal Toronto. W piątek zdecydowano o zakończeniu tej współpracy.

Przesyłamy pismo anulujące naszą obecną umowę ze skutkiem natychmiastowym. Ostatnia emisja odbyła się 6 grudnia 2020 roku – napisał w piśmie do Radia Maryja Matt Caine z CJMR.
bEJLofef

"Radio Maryja podsyca płomień nienawiści". Kanadyjczycy zerwali współpracę

Do sprawy odniósł się ojciec Jacek Cydzik, dyrektor Centrali Radia Maryja w Kanadzie. Szef stacji CJMR miał wyjaśnić mu, że dostał listy od jednej organizacji, która oskarża Radio Maryja o nienawiść i antysemityzm. Cydzik stwierdził, że żałuje, rozwiązania umowy "po 20 latach dobrej współpracy".

Stwierdzenie, że Radio Maryja "promuje treści szerzące nienawiść, antysemickie i ksenofobiczne oraz podsyca płomień nienawiści i dyskryminacji" jest głęboko niesprawiedliwe i nieprawdziwe – powiedział Cydzik.
bEJLofel

Radio Maryja nie będzie dostępne w Kanadzie. "Wspaniały dzień"

O zdjęciu programów Radia Maryja z anteny poinformował także na Facebooku kanadyjski polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk. Od lat walczy on o to, by działalność Tadeusza Rydzyka na terenie Kanady była zakazana. Jest także autorem petycji dotyczącej ukrócenia politycznej działalności redemptorysty, pod którą podpisało się ponad 200 tys. osób.

Wspaniały dzień dla praw człowieka w Kanadzie. Ksenofobiczny program radiowy, Radio Maryja, już więcej nie będzie nadawany na kanadyjskich falach radiowych – napisał Lukaszuk.
bEJLofem

Radio Maryja artykuł o zerwaniu współpracy zatytułowało "Kneblowanie katolickiego głosu w Kanadzie". Można przeczytać w nim, "wszystko odbyło się za plecami centrali rozgłośni". Nikt miał nie zgłaszać wcześniej żadnych zarzutów.

Nikt nie szukał wyjaśnień. Pojawiło się żądanie zamknięcia ust katolickiej rozgłośni. W Kanadzie są przecież państwowe instytucje, na wzór polskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z ich strony pod adresem katolickiej rozgłośni nie było żadnych skarg – napisano.

Obejrzyj także: Burza wokół Rydzyka. "Dostaliśmy wiele sygnałów"

bEJLofen
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLofeG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(209)
Jarek
6 miesięcy temu
Bardzo dobrze kto by podpisywał umowę z oszustem krętaczem powinien stanąć przed sądem za wszystkie defraudacje
Tadzik
6 miesięcy temu
Nareszcie Kanada przetarła oczy i uszy. Dziękujemy bardzo.
dziunek.k
6 miesięcy temu
Oto balsam na moją zbłąkaną i skołataną duszyczkę,dziękuję za już i upraszam usilnie o konsekwentną kontynuację tego chwalebnego procesu !!!
bEJLofeH
Vp.
6 miesięcy temu
Brawo! Bierzmy przykład z Kanady
Krzysztof M
10 miesięcy temu
Trzeba było jeszcze dodać że lukaszuk jest przedstawicielem mniejszości seksualnej.
Buba
10 miesięcy temu
BRAWO Canadyjczycy!
Akela
10 miesięcy temu
Dobry początek to się należało "ojcu inwestorowi".
Ona
10 miesięcy temu
Ten człowiek wstyd przynosi wszystkim chrzescijanom.
~MO
10 miesięcy temu
Katolicy walczą prawdą, lewica kłamstwem. Tak jest i w tym przypadku.
andrz
10 miesięcy temu
Przeciez to swietny biznesmen , ktory zbudowal imperium szmalcu na berecie i tradycji katolickiej.To wizytowka naszego panstwa zaklamanego , anty ludzkiego.Jak tam 20 letnia komisja majatkowa kosciola, a milosierdzie gloszone i los kalek Polskich?
Yanopeck
10 miesięcy temu
Rydzyka należy całkowicie pozbawić głosu on niszczy ten kraj sieje nienawiść, burzy demokracje
Roberto
10 miesięcy temu
Ciekawe ilu z was którzy wylewacie tyle złości na to radio kiedykolwiek słuchaliście? Tak łatwo kupujecie kota w worku jak ci kanadyjczycy co tą decyzją tylko się ośmieszyli? Jeśli rzeczywiście funkcjonuje tam jakieś prawo to będą musieli to wszystko odkręcić
Bercik
10 miesięcy temu
Brawo i tak trzymać. Radio nie może propagować jakichkolwiek treści nawołujących do nienawiści i braku tolerancji. Radio jest dla wszystkich.
bEJLofez
on50
10 miesięcy temu
A co to za problem na Grenlandii wybudowac nadajnik fal krótkich który obejmie swym zasięgiem całą Amerykę północną
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić