o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Anulowali umowę z Radiem Maryja. Kompromitacja ojca dyrektora

209
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ma powodów do zadowolenia. Jedna ze stacji radiowych w Kanadzie, która do tej pory transmitowała programy Radia Maryja, zerwała współpracę. Powodem ma być szerzenie przez rozgłośnię Rydzyka "nienawiści, antysemityzmu i ksenofobii".

Anulowali umowę z Radiem Maryja. Kompromitacja ojca dyrektora
Kanadyjska radiostacja zerwała współpracę z ojcem Tadeuszem Rydzykiem (PAP, Tytus Żmijewski)
bDYmQcyJ

Radio Maryja nadaje w Kanadzie od 20 lat. Programy stacji transmitowała dotychczas rozgłośnia 1320 CJMR, nadająca z miasta Oakville nieopodal Toronto. W piątek zdecydowano o zakończeniu tej współpracy.

Przesyłamy pismo anulujące naszą obecną umowę ze skutkiem natychmiastowym. Ostatnia emisja odbyła się 6 grudnia 2020 roku – napisał w piśmie do Radia Maryja Matt Caine z CJMR.
bDYmQcyL

"Radio Maryja podsyca płomień nienawiści". Kanadyjczycy zerwali współpracę

Do sprawy odniósł się ojciec Jacek Cydzik, dyrektor Centrali Radia Maryja w Kanadzie. Szef stacji CJMR miał wyjaśnić mu, że dostał listy od jednej organizacji, która oskarża Radio Maryja o nienawiść i antysemityzm. Cydzik stwierdził, że żałuje, rozwiązania umowy "po 20 latach dobrej współpracy".

Stwierdzenie, że Radio Maryja "promuje treści szerzące nienawiść, antysemickie i ksenofobiczne oraz podsyca płomień nienawiści i dyskryminacji" jest głęboko niesprawiedliwe i nieprawdziwe – powiedział Cydzik.
bDYmQcyR

Radio Maryja nie będzie dostępne w Kanadzie. "Wspaniały dzień"

O zdjęciu programów Radia Maryja z anteny poinformował także na Facebooku kanadyjski polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk. Od lat walczy on o to, by działalność Tadeusza Rydzyka na terenie Kanady była zakazana. Jest także autorem petycji dotyczącej ukrócenia politycznej działalności redemptorysty, pod którą podpisało się ponad 200 tys. osób.

Wspaniały dzień dla praw człowieka w Kanadzie. Ksenofobiczny program radiowy, Radio Maryja, już więcej nie będzie nadawany na kanadyjskich falach radiowych – napisał Lukaszuk.
bDYmQcyS

Radio Maryja artykuł o zerwaniu współpracy zatytułowało "Kneblowanie katolickiego głosu w Kanadzie". Można przeczytać w nim, "wszystko odbyło się za plecami centrali rozgłośni". Nikt miał nie zgłaszać wcześniej żadnych zarzutów.

Nikt nie szukał wyjaśnień. Pojawiło się żądanie zamknięcia ust katolickiej rozgłośni. W Kanadzie są przecież państwowe instytucje, na wzór polskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z ich strony pod adresem katolickiej rozgłośni nie było żadnych skarg – napisano.

Obejrzyj także: Burza wokół Rydzyka. "Dostaliśmy wiele sygnałów"

bDYmQcyT
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYmQczm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(209)
Jarek
6 dni temu
Bardzo dobrze kto by podpisywał umowę z oszustem krętaczem powinien stanąć przed sądem za wszystkie defraudacje
Tadzik
6 dni temu
Nareszcie Kanada przetarła oczy i uszy. Dziękujemy bardzo.
dziunek.k
6 dni temu
Oto balsam na moją zbłąkaną i skołataną duszyczkę,dziękuję za już i upraszam usilnie o konsekwentną kontynuację tego chwalebnego procesu !!!
bDYmQczn
Vp.
6 dni temu
Brawo! Bierzmy przykład z Kanady
Krzysztof M
4 miesiące temu
Trzeba było jeszcze dodać że lukaszuk jest przedstawicielem mniejszości seksualnej.
Buba
4 miesiące temu
BRAWO Canadyjczycy!
Akela
5 miesięcy temu
Dobry początek to się należało "ojcu inwestorowi".
Ona
5 miesięcy temu
Ten człowiek wstyd przynosi wszystkim chrzescijanom.
~MO
5 miesięcy temu
Katolicy walczą prawdą, lewica kłamstwem. Tak jest i w tym przypadku.
andrz
5 miesięcy temu
Przeciez to swietny biznesmen , ktory zbudowal imperium szmalcu na berecie i tradycji katolickiej.To wizytowka naszego panstwa zaklamanego , anty ludzkiego.Jak tam 20 letnia komisja majatkowa kosciola, a milosierdzie gloszone i los kalek Polskich?
Yanopeck
5 miesięcy temu
Rydzyka należy całkowicie pozbawić głosu on niszczy ten kraj sieje nienawiść, burzy demokracje
Roberto
5 miesięcy temu
Ciekawe ilu z was którzy wylewacie tyle złości na to radio kiedykolwiek słuchaliście? Tak łatwo kupujecie kota w worku jak ci kanadyjczycy co tą decyzją tylko się ośmieszyli? Jeśli rzeczywiście funkcjonuje tam jakieś prawo to będą musieli to wszystko odkręcić
Bercik
5 miesięcy temu
Brawo i tak trzymać. Radio nie może propagować jakichkolwiek treści nawołujących do nienawiści i braku tolerancji. Radio jest dla wszystkich.
bDYmQczf
on50
5 miesięcy temu
A co to za problem na Grenlandii wybudowac nadajnik fal krótkich który obejmie swym zasięgiem całą Amerykę północną
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić