Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

"Dzień wstydu dla Pakistanu". 900 osób mordowało dyrektora fabryki

96
Podziel się:

Ponad sto osób zostało aresztowanych w związku z makabrą, do której doszło w Pakistanie. Pracownicy fabryki zamordowali pochodzącego ze Sri Lanki dyrektora, którego oskarżali o bluźnierstwo. Najpierw pobili go na śmierć kijami, a potem spalili jego ciało.

"Dzień wstydu dla Pakistanu". 900 osób mordowało dyrektora fabryki
W kraju pojawiły się grupy protestujących opłakujące zamordowanego dyrektora (PAP, EPA, Shahzaib Akber)

Media społecznościowe obiegło wstrząsające nagranie ze zdarzenia. Nad dyrektorem znęcać się miało nawet 900 osób. Nikt nie przyszedł na pomoc dyrektorowi, a niektórzy robili sobie zdjęcia z płonącym ciałem.

To dzień wstydu dla Pakistanu – ocenił premier kraju Imran Khan.

Brutalny mord na ulicy. Dyrektor śmiertelnie pobity za obrazę islamu

Makabra rozegrała się 3 grudnia w Sialkot, około 200 km na południowy wschód od stolicy Pakistanu – Islamabadu. Ktoś rozpuścił plotkę, że dyrektor dopuścił się bluźnierstwa. Miał zerwać ze ściany religijny plakat i wyrzucić go do kosza.

W związku z morderstwem aresztowano 120 osób. Specjalny przedstawiciel premiera ds. harmonii międzyreligijnej Tahir Ashrafi poinformował, że pracownicy skarżyli się na zbytnią surowość swojego szefa.

Policyjni eksperci prowadzą dochodzenie. Badają różne tropy, w tym możliwość użycia przez pracowników wymówki o charakterze religijnym, by zemścić się na dyrektorze – powiedział Ashrafi.

Bluźnierstwo przeciwko religii. Parlament Europejski apeluje o zmianę przepisów

Oskarżenia o bluźnierstwo przeciwko islamowi są w Pakistanie palącym problemem. Nierzadko prowadzą do linczów na oskarżonych. Mogą być sposobem załatwiania porachunków niemających związku z religią.

Przepis dotyczący bluźnierstwa w pakistańskim kodeksie karnym istnieje od połowy lat 80. XX wieku. Jego uchylenia od dawna domagają się organizacje broniące praw człowieka. W tym roku wezwał do tego również Parlament Europejski.

Prawo przewiduje dożywocie lub karę śmierci za obrazę Koranu, proroka Mahometa lub islamu. Od 1987 do 2020 roku na tej podstawie oskarżono co najmniej 1855 osób.

Obejrzyj także: Atak nożownika w Izraelu. Policja opublikowała nagranie z palestyńskim napastnikiem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(96)
Mohamed
6 miesięcy temu
Allachuj agbar. Tyle w temacie
Bodnan
6 miesięcy temu
Wyrażam zaniepokojenie, że mi to zwisa i powiewa.
Frasyniuk
6 miesięcy temu
Dobrze że muslimy z Europy do pracy nie chodzą bo gospodarka zachodu oparta o fabryki i produkcję przemysłową chyba by upadła. Jednak dobrze Niemcy robią że im płacą socjale zamiast zasugerować uczciwą pracę.
Lechu
6 miesięcy temu
Tu cenzura trwa bardzo długo , są skrupulatni i nie przepuszczają pozytywnych dla Polaków komentarzy .Dla nich to feiki
Słowianin
6 miesięcy temu
A już byłem prawie pewien ,że za fałszywą pandemię . Ale jak za poglądy religijne to wstyd .
Malangsveien
6 miesięcy temu
Szacunek jest najważniejszy
Takifakt
6 miesięcy temu
nasi też palili na stosach innowierców i czarownice oraz czarne koty z woli jednego z papieży, teraz nie palą... jeszcze
TakTak
6 miesięcy temu
no u nas też tak się zanosi za obrazę uczuć religijnych katolików
O!!!
6 miesięcy temu
PAKISTAN TO CIĘŻKI ISLAM , CAŁY KRAJ , SZTUCZNY TWOR DLA MUZUŁMANOW O B SKRAJNYCH POGLĄDACH , TAK POWSTAŁ I TAK W NIM JEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jack D
6 miesięcy temu
Wpuśćmy ich kim są sprawdzi się później
Taka prawda
6 miesięcy temu
PiS to MAFIA
qwerty
6 miesięcy temu
W swoim życiu znałem kilkunastu dyrektorów. Wszyscy bez żadnych wyjątków... i tu nie dokończę. Niech sobie każdy sam spojrzy na dyrektorów i innych managerów w firmach, w których pracuje i dokończy sobie sam.
Tadam
6 miesięcy temu
Katolicy maja komiczny sposob przedstawiania ze sa lepsi bo narazeie nie pala innowiercow ale jakby dac im przyzwolenie mozliwe ze tez by sie tak nakrecili. Kazda religia ma swoja zla strone liczy sie zeby takowa sie nie przyjela tak jak ma to miejsce w wyznaniowych panstwach arabskich
Rex
6 miesięcy temu
Pismaki wyobraźcie sobie co z Wami będzie się działo za nie długi czas. Nie pozdrawiam
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić