A. M. | 

Pytanie od dziennikarza TVP. Trzaskowski nie krył rozbawienia

184

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej kandydat KO na urząd prezydenta RP Rafał Trzaskowski zmierzył się z kolejną serią pytań Telewizji Publicznej. Przy niektórych z nich nie krył rozbawienia.

Pytanie od dziennikarza TVP. Trzaskowski nie krył rozbawienia
(Twitter)

Dziennikarz TVP zapytał kandydata KO na urząd prezydenta, kiedy poznamy jego program wyborczy w całości, by zaraz po tym zadać pytanie o ceny produktów spożywczych na bazarku, a dokładniej, ile kosztuje kilogram jabłek, kostka masła i litr mleka.

Zacznijmy od tego, że pozna pan mój cały program jeszcze w tym tygodniu. Rzeczywiście Polki i Polacy mają wielki problem z połapaniem się, co ile kosztuje, bo panuje tak kosmiczna drożyzna, że ceny zmieniają się z dnia na dzień. Pamiętam, jak płaciłem za jabłka 1,5-2 zł na bazarku "na dołku". Teraz kosztują one 4 zł, ale zależy, co pan lubi, bo ja na przykład lubię Ligola – odpowiedział dziennikarzowi Trzaskowski.

Trzaskowski odniósł się do rosnącej inflacji. Choć początkowo pytanie wyraźnie go rozbawiło, podał przedziały cen, z jakimi sam spotyka się przy codziennych zakupach. Dodał także, że to Telewizja Publiczna traktuje temat drożyzny w Polsce jako tabu.

Ja bym na pana miejscu masła nie tykał. Wzrost ceny masła poszybował tak do góry, że myślę, że każdy ma problem z jego ceną. 5, 6, 7 złotych? Ja widziałem nawet kostki masła za 8 złotych. Na miejscu telewizji, która nie mówi o drożyźnie, a powinna, raczej tematu cen bym nie dotykał – dodał kandydat KO.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

To już kolejne pytanie, które rozbawiło kandydata. Wcześniej podczas tej samej konferencji został zapytany o kolejność wychodzenia polityków ze studia TVP. Media obiegła także rozmowa Trzaskowskiego z mężczyzną, który podawał się za Amerykanina. Polityk KO wyczuł jednak udawany akcent.

Zobacz także: "Wybierz! Podcast" Odc. 17: 22.06.20 Prof. Tomasz Słomka o tym, co może prezydent RP, a co obiecują kandydaci
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić