Porwanie. Dramatyczne nagranie z Egiptu

69

Dramat rozegrał się w Al-Mahalla al-Kubra w północnym Egipcie. 8-letni Ziyad Ahmed Al-Behairi właśnie wchodził z mamą do jednego ze sklepów spożywczych, gdy został pochwycony przez dwóch mężczyzn. Wepchnęli chłopca do auta i odjechali.

Porwanie. Dramatyczne nagranie z Egiptu
Porywacze dosłownie wyrwali 8-latka z rąk matki. Następnie wepchnęli dziecko do auta i odjechali (YouTube)

Moment porwania został zarejestrowany przez kamery sklepowego monitoringu. Jak podaje Arab News, gdy tylko porywacze złapali 8-latka, matka rzuciła się za nimi w pościg. W odpowiedzi jeden z mężczyzn popchnął sklepową półkę tak, że przygniotła kobietę.

Porwanie dziecka w Egipcie. Co się dzieje z 8-letnim chłopcem?

Zanim matce 8-latka udało się uwolnić spod półki, porywacze zdążyli dobiec do auta i wepchnąć dziecko na tylne siedzenie. Kobieta nie ustawała w wysiłkach, do samego końca próbując zatrzymać bandytów i doścignąć pojazd.

Funkcjonariuszom egipskiej policji udało się zlokalizować pojazd, którym poruszali się porywacze 8-latka. W chwili odnalezienia auto było spalone, jednak śledczym udało się ustalić, że przestępcy wykorzystywali fałszywe tablicy rejestracyjne.

Ostatecznie już kolejnego dnia funkcjonariuszom policji udało się znaleźć zarówno 8-latka, jak i porywaczy. Ziyad Ahmed Al-Behairi znajduje się już pod opieką rodziców.

Śledczy dotarli i aresztowali mężczyzn, którzy zabrali 8-latka. Na razie nie wiadomo, jaki był motyw porwania chłopca.

Zobacz także: Zobacz też: Udało jej się uniknąć porwania. Uczennica przerywa milczenie
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić