USA. Wystarczyła chwila nieuwagi. 2-latek porwany z kościoła

31

Noah Gabriel Trout został zabrany przez rodziców do kościoła. Wystarczył jeden moment nieuwagi, aby chłopca uprowadziła tajemnicza kobieta. W ciągu kilku godzin o porwaniu 2-latka wiedziała już cała okolica.

USA. Wystarczyła chwila nieuwagi. 2-latek porwany z kościoła
Noah Gabriel Trout został uprowadzony z kościoła baptystów w Ripplemead w stanie Wirginia. Jego porywaczka nie działała sama (FBI)

Do porwania dziecka doszło w kościele baptystów w Ripplemead w stanie Wirginia. Moment uprowadzenia dziecka został zarejestrowany przez kamery monitoringu – okazało się, że stała za nim kobieta w średnim wieku. Rodzice 2-latka zaprzeczali, aby ją znali.

Porwanie dziecka w USA. 2-latek został uprowadzony z kościoła

W ciągu kilku godzin od zdarzenia funkcjonariusze policji wszczęli child alert, uznając, że dziecko znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie. Udostępnili również zdjęcia, na których zarejestrowano, jak Noah odchodzi z kościoła z nieznaną kobieta.

Funkcjonariusze policji zdołali ustalić prawdopodobne miejsce pobytu dziecka. Okazało się, że Noah Trout został ukryty w oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Ripplemead przyczepie kempingowej. Na szczęście 2-latek nie odniósł żadnych obrażeń – porywaczka zdążyła jedynie zgolić mu włosy.

Zobacz także: Zobacz też: Akcja CBŚP. Bandyci chcieli porwać dziecko

Funkcjonariusze z Biura Szeryfa Hrabstwa Giles zatrzymali kobietę, która prawdopodobnie odpowiada za porwanie 2-latka. Okazało się, że to Nancy Renee Fridley. 44-latka usłyszała zarzuty uprowadzenia oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa na dziecko. Z ustaleń śledczych wynika, że Noah był przypadkową ofiarą.

Fridley nie jest jedyną osobą, którą zatrzymano w związku z porwaniem 2-latka. Funkcjonariusze podejrzewają, że udział w przestępstwie brał również Bobby Lee Taylor, jej partner. Policjanci skontaktowali się również z kolegami po fachu z innych hrabstw, odkrywając, że prawdopodobnie 44-latka ma na sumieniu więcej przewinień.

Poprzez współpracę z innymi agencjami i jurysdykcjami zebraliśmy dowody, że Fridley może usłyszeć oskarżenia za dokonanie podobnych czynów również w innych hrabstwach – wyjaśnił rzecznik Biura Szeryfa Hrabstwa Giles.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić