Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Egzamin na prawo jazdy w nowej rzeczywistości. W Warszawie już działają zmienione zasady

7
Podziel się:

Epidemia koronawirusa spowodowała, że egzaminy na prawo jazdy zostały wstrzymane na okres blisko dwóch miesięcy. Od 4 maja niektóre wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego wznowiły działalność, jednak przyszli kierowcy muszą liczyć się ze zmianami dotyczącymi egzaminów.

Egzamin na prawo jazdy w nowej rzeczywistości. W Warszawie już działają zmienione zasady
(Facebook.com)

Przyszli kierowcy pojazdów muszą w najbliższym czasie uzbroić się w cierpliwość. Choć wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego wznawiają swoją działalność, to przez aktualnie panujące obostrzenia oraz sytuację epidemiologiczną w Polsce, otrzymanie upragnionych dokumentów potwierdzających możliwość prowadzenia np. samochodu będzie trwało dłużej.

Wiąże się to przede wszystkim z podejmowanymi środkami ostrożności. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny wydał oficjalne zalecenie, aby czas trwania egzaminu został skrócony do absolutnego minimum. Po jazdach z kursantem pojazd w całości będzie trzeba zdezynfekować oraz wywietrzyć. Póki co brakuje informacji o czasie pomiędzy kolejnymi egzaminami, jednak należy przygotować się na to, że aktualne 8 osób dziennie na jednego egzaminatora ulegnie zmniejszeniu.

Nowe zasady egzaminu na prawo jazdy. Warszawski WORD już je stosuje

Od 4 maja 2020 roku na nowych zasadach działa m.in. WORD w Warszawie. Ośrodek zapewnia, że dostęp do wszelkich środków dezynfekujących będzie dla wszystkich, a umiejscowiony zostanie przed wejściem do budynku. Ważne jest jednak to, że osoby przystępujące do egzaminu praktycznego kategorii A, A1, A2, AM prawa jazdy zobowiązane są do posiadania własnego kasku oraz zapewnienia odpowiedniego stroju ochronnego.

WORD w Warszawie wymaga spełnienia nałożonych przepisami wymogów oraz respektowania następujących zasad:

  • Osoba wchodząca na teren WORD Warszawa wyraża zgodę na przestrzeganie ustalonych zasad i poddaje się poleceniom pracownika WORD Warszawa, zgodnie z oświadczeniem, które podpisuje w obecności upoważnionego pracownika WORD bezpośrednio przed wejściem na teren Ośrodka.
  • Na teren WORD w Warszawie może wejść tylko osoba z wyznaczonym terminem egzaminu lub szkolenia
  • Osoba wchodząca zobowiązana jest poddać się pomiarowi temperatury ciała termometrem bezdotykowym. Pomiar temperatur nie będzie rejestrowany. W przypadku wyniku temperatury podwyższonej (powyżej 37 0C), osoba nie zostanie wpuszczona na teren budynku WORD oraz dopuszczona do egzaminu, szkolenia.
  • Osoba wchodząca zobowiązana jest do poddania się dezynfekcji dłoni płynem dezynfekującym.
  • Osoby przebywające na terenie WORD Warszawa zobowiązane są do przebywania w miejscach wyznaczonych, dostosowanych do norm odległości między poszczególnymi osobami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Dzięki!!!
2 lata temu
Dzięki!!!
Maria
2 lata temu
Paweł Woźniak z Word Rzeszów to był ham i prosta niemyty
Jurek
2 lata temu
Sprzedam opony do Jelcza
Olek
2 lata temu
Ja wole na nogach chodzić i fajki palić
Emeryt
2 lata temu
Łebki zają a potem jeżdżą po rowach i wjerzdzaja do sklepów i domów tylko dobra guma jest w stanie zresocjalizowac młodzież rozpuszczoną
Sed
2 lata temu
Wordy to są złodzieje oblewaja na głupotch
Hahu
2 lata temu
Wydajcie prawko bez egzaminu, przecież i tak nauczy się dopiero sam jeżdżąc w przyszłości.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić