o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Egzaminy na prawo jazdy wracają. Kiedy będzie można zdawać?

3
Podziel się

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wznawiają egzaminy na prawo jazdy, które zostały wstrzymane z powodu epidemii koronawirusa. Jak teraz będzie wyglądał egzamin? Zdający będzie musiał mieć maseczkę?

Koronawirus w Polsce. Egzaminy na prawo jazdy wracają. Kiedy będzie można zdawać?
(Getty Images)
bEJVqCRh

Kiedy będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy? Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego zostaną ponownie otwarte, jeśli sytuacja związana z pandemią koronawirusa będzie się poprawiać, a Główny Inspektor Sanitarny nie będzie miał żadnych przeciwwskazań.

Gdy WORD-y zostaną otwarte, egzaminy na prawo jazdy będą się odbywać w maseczkach i rękawiczkach. Zdający będą mieć też mierzoną temperaturę i będą musieli dezynfekować ręce. Ponadto po każdym egzaminie samochód będzie dezynfekowany. Konieczne będzie zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

bEJVqCRj

WORD w Katowicach chce wznowić egzaminy na prawo jazdy od 11 maja 2020

WORD-y opracowują harmonogramy egzaminów na prawo jazdy. Jak poinformował Fakt.pl, WORD w Katowicach przygotował już wstępny harmonogram otwarcia ośrodków, które z powodu koronawirusa od tygodni są nieczynne. Od 11 maja miałyby zostać wznowione egzaminy teoretyczne. Można byłoby też zdawać. Ostateczna decyzja, czy otworzyć ośrodek, należeć będzie jednak do Marszałka Województwa Śląskiego.

Na Śląsku odwołano w sumie około 6 tys. egzaminów na prawo jazdy. Jeśli będzie zielone światło dla ich wznowienia, zapisy ruszą już za kilka dni.

bEJVqCRp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEJVqCRK
KOMENTARZE
(3)
Nowy
rok temu
A w cwaniaki za którym zdaliście prawko a sprobojcie teraz nie kilka lat temu buraki
Olek
rok temu
O Jezu !!! Jezusicku !!! Znowu zawalidrogi będą blokowały swobodny przejazd przez miasto. Niech to krucafiks !!!
Łognia łordy
rok temu
I znów zdane za dziesiątym razem...Kasa misiu,Kasa.... muszą nadrobić te kilka miesięcy postoju bez piniendzy....a praktyczny za czydziestym....
bEJVqCRL
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić