Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Egzekucja w Iranie. Dwaj mężczyźni powieszeni za homoseksualizm

243
Podziel się:

W Iranie doszło w niedzielę do egzekucji dwóch gejów – donoszą organizacje obrony praw człowieka. W kraju kontakty homoseksualne są zakazane na podstawie prawa islamskiego. Skazani usłyszeli zarzuty sodomii i spędzili sześć lat w celi śmierci.

Egzekucja w Iranie. Dwaj mężczyźni powieszeni za homoseksualizm
W Iranie powieszono dwóch gejów (Getty Images, Natalia Bratslavsky)

O sprawie poinformowała Human Rights Activists News Agency (HRANA). Skazani za "wymuszony stosunek seksualny między osobami tej samej płci" to Mehrdad Karimpour i Farid Mohammadi. Mężczyźni zostali powieszeni w więzieniu w mieście Maragheh, 500 km na północny zachód od Teheranu.

Iran. Homoseksualiści powieszeni w więzieniu. To nie pierwszy taki przypadek

HRANA donosi, że w lipcu ubiegłego roku w Maragheh stracono dwóch innych mężczyzn na podstawie identycznych zarzutów. Tylko w zeszłym roku w kraju wykonano wyroki śmierci na 299 osobach. W przypadku czterech z nich zarzuty dotyczyły przestępstw popełnionych w dzieciństwie.

Międzynarodowa konwencja o prawach dziecka, którą ratyfikował Iran, zakazuje sięgania po karę śmierci w przypadku przestępstw, których dopuszczają się osoby poniżej 18. roku życia. W październiku 2021 roku niezależny śledczy ds. praw człowieka w Iranie Javaid Rehman ocenił przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, że kraj wykonuje wyroki śmierci "w zastraszającym tempie".

Kara śmierci za homoseksualizm w Iranie. Regularnie skazywane są kolejne osoby

Irańskie prawo przewiduje karę śmierci dla osób dopuszczających się gwałtu, napadu z bronią w ręku, morderstwa i stosunków seksualnych z osobami tej samej płci. W zeszłym roku w kraju wydano 85 kolejnych wyroków śmierci.

Obejrzyj także: Iran szokuje. Kara śmierci za pornografię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(243)
TED
2 miesiące temu
I Iran ma prawdziwe prawo działające w obronie społeczeństwa !!! Chociaż bardziej widowiskowe jest Osmańskie dosiadanie stalowej kobyły i bardziej adekwatne do charakteru przestępstwa !!!!!
Fan wielki
2 miesiące temu
Dobre.
Cacuś
5 miesięcy temu
No to kościół by świecił pustkami i nie ma że ma wybór prawa.Niech poczytają ci nauczyciele wiary wpuścić tych koczujących i zrobią porządek zgodnie z prawem
Szorstki
5 miesięcy temu
Można można i tak powinno być i świat czysty
Robson
5 miesięcy temu
A Biedroń ze Śmiszkiem chcą przyjmować islamistów 😁
dewq
5 miesięcy temu
prawo to prawo, jak nie odpowiada, mozna sie wyprowadzic.
Raczek
5 miesięcy temu
Popieram
Afganistan
5 miesięcy temu
Większość bacza bazi ma 14-18 lat, ale do "branży" trafiają znacznie wcześniej, nawet jako 8-, 9-latkowie. Początkowo niezdarni i nieco pokraczni, prędzej czy później chwytają, o co w tym chodzi: rytmiczne kołysanie biodrami, potrząsanie dzwoneczkami wokół kostek, uwodzenie spojrzeniem, a przede wszystkim ciałem. Bo tajemnicą poliszynela jest, że po oficjalnej części wieczoru, zakrapianej herbatą i haszyszem, następuje dramatyczny epilog: w sypialniach (to na wsi) albo pokojowych hotelach (to w mieście, także w Kabulu) chłopcy są gwałceni - albo przez swojego "mistrza", albo szczęśliwca, który zaoferował za jedną z nimi noc najwyższą cenę.
Asia
5 miesięcy temu
Inżynierowie z Syrii pracują jako inżynierowie :)). W Niemczech przyjęci uchodźcy pracują, nie ma praktycznie nikogo, kto żyje na koszt państwa. Warto się douczyć, dowiedzieć, a nie wciskać propagandę. Każdy uchodźca ma 1 rok na nauczenie się języka i przygotowania do pracy (wybiera taki zawód, który odpowiada jego wykształceniu i umiejętności) Kolejny rok to zatrudnienie (ma minimum 3 oferty pracy do wyboru) jak po roku nie pracuje zostaje mu zabrane prawo pobytu i zostaje wywieziony z kraju. Tak to wygląda w Niemczech.
Kołakowski
5 miesięcy temu
Ostrzegałem w tekście o tolerancji, książka mini wykłady o maksi sprawach! Profesor Leszek Kołakowski!
Wiktor
5 miesięcy temu
Teraz oni są anty lgbt ale jak ktoś z ich rodziny (np :wnóki, córka lub siostrzeniec) będzie lgbt i będą czegoś potrzebowali(np opieki na starość lub jakiej kolwiek) to będą śpiewać wróć synu, wróć, daleka.... Wiem co mówię. Mój sąsiad nienawidził swojego syna bo słuchał metalu i nosił. Koszulki z nadrukiem zespołów metalowych. Przez ściany było słychać jakie teksty rzucał ten sąsiad pod adresem syna! Syn wyjechał a teraz z za ściany słyszę lament tego sąsiada jak on żałuje tego jak traktował syna bo mu potrzebna opieka na stare lata!
Jaki bóg? Kto...
5 miesięcy temu
Gdyby w Polsce było takie prawo, to plebanie nie miałyby kl echów.
wikary
5 miesięcy temu
Dziki kraj to i dzikie prawo
Real
5 miesięcy temu
A wszystko to w europejskiej dzielnicy NO GO.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić