Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Egzekucja w USA. Był najmłodszym człowiekiem skazanym na karę śmierci

198

W czwartek w stanie Indiana odbyła się egzekucja 40-letniego Brandona Bernarda. Mężczyzna otrzymał śmiertelny zastrzyk z trucizną. Wiadomo, co skazany powiedział przed śmiercią.

Egzekucja w USA. Był najmłodszym człowiekiem skazanym na karę śmierci
W USA wykonano karę śmierci na 40-latku

Brandon Bernard został uznany za zmarłego w czwartek o 21:27 lokalnego czasu. Był najmłodszym człowiekiem w USA, który otrzymał wyrok śmierci od prawie 70 lat.

Mężczyznę skazano za udział w zabójstwie Todda i Stacie Bagley w 1999 r. Para została okradziona i zamknięta w bagażniku samochodu przez 5 nastolatków. Jeden z nich ich postrzelił, a 19-letni wówczas Bernard podpalił auto.

40-latek stracony w USA. Jakie były jego ostatnie słowa?

Wnioski o ułaskawienie mężczyzny zostały odrzucone przez Sąd Najwyższy. 40-latek tuż przed śmiercią przeprosił rodzinę ofiar.

Przepraszam. Chciałbym móc to wszystko cofnąć, ale nie mogę. To jedyne słowa, które mogę powiedzieć i które całkowicie oddają to, co czuję teraz i jak się czułem tamtego dnia - powiedział.

Rodzina Bagleyów w oświadczeniu podziękowała Donaldowi Trumpowi i rządowi federalnemu za wykonanie wyroku. O ułaskawienie mężczyzny walczyła m.in. Kim Kardashian. Celebrytka rozmawiała z mężczyzną zaledwie godzinę przed jego śmiercią.

Brandon, jak zawsze bezinteresowny, skupił się na swojej rodzinie i upewniał się, że wszystko z nimi w porządku. Powiedział mi, żebym nie płakała, bo nasza walka jeszcze się nie skończyła. (...) Mogłabym bez przerwy mówić o tym, jak niesamowitą osobą był Brandon. Wiem, że opuścił tę ziemię, czując się wspierany, kochany i spokojny. To po prostu musi się zmienić: nasz system jest tak popie***ony - pisała na Twitterze Kim Kardashian.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zobacz także: Przestępstwa seksualne w show-biznesie. Przykładów nie brakuje

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić