aktualizacja 

Egzorcysta: Harry Potter i joga otworzą cię na diabła

490

Jak otworzyć się na działanie diabła? Wystarczy przeczytać książki o Harrym Potterze, ćwiczyć jogę i palić marihuanę - tak przynajmniej twierdzi jeden ze znanych, amerykańskich egzorcystów.

Egzorcysta: Harry Potter i joga otworzą cię na diabła
Ks. Chad Ripperger (YouTube)

Egzorcyzmy od lat budzą olbrzymie kontrowersje, także wśród osób wierzących. Specjalne obrządki, mające na celu wypędzenie diabła z ciała osoby opętanej, budzą wśród wielu przerażenie. Jak się okazuje, nie mniej kontrowersyjne są także wypowiedzi osób zajmujących się tym procederem.

Podczas amerykańskiej konferencji katolickiej Call to Holiness, głos zabrał znany w USA ks. Chad Ripperger. To duchowny posługujący w stanie Colorado, który zajmuje się właśnie odprawianiem egzorcyzmów. Nie omieszkał on wskazać przykładów zachowań, które - w jego opinii - zbliżają nas do diabła.

Czytałeś Harry'ego Pottera? Jesteś narażony na działanie demona

Jednym z nich jest chociażby czytanie książek z serii przygód o Harrym Potterze. Według Rippergera ludzie czytający te pozycje mogą znaleźć się pod wpływem diabła. Przywołuje on przykład kobiety, która pozwoliła dzieciom na lekturę powieści J.K.Rowling, co rzekomo poskutkowało opętaniem przez pięć demonów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Opętanie a depresja. Kiedy zgłosić się do egzorcysty?

Egzorcysta wskazuje także na zgubny efekt praktykowania jogi. Twierdzi on, że pozycje w trakcie ćwiczeń odzwierciedlają zachowania wschodnich bożków, a według Rippergera wszystkie pogański bóstwa to demony. Zamiast uprawiania jogi, poleca on szereg innych ćwiczeń na rozciąganie i próbę uzyskania wewnętrznego spokoju.

Egzorcysta twierdzi także, że spotkał się z osobami, które zostały opętane przez demony wskutek palenia marihuany. Według niego, część dostaw narkotyków trafiających do USA jest przeklęta przez siły piekielne, co w prostej linii prowadzi do ryzyka opętania przez diabła.

Ripperger nie wyklucza stosowania marihuany w celach leczniczych, ale w innych sytuacjach należy od tego stronić - twierdzi. Według niego palenie marihuany jest grzechem, bowiem wpływa ono na sprawność rozumu.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić