Ekspert zabrał głos ws. czwartej fali COVID-19. Przerażająca prognoza

92

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski nie ma żadnych wątpliwości w sprawie koronawirusa. Jest przekonany, że "czwarta fala będzie się rozkręcała".

Ekspert zabrał głos ws. czwartej fali COVID-19. Przerażająca prognoza
Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia (Pixabay)

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Świadczą o tym najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. Dzienne wzrosty zakażeń zaczęły przekraczać 1000. A może być jeszcze gorzej.

Czwarta fala trwa, sądzę, że już od pewnego czasu, teraz przyspiesza. Przypuszczaliśmy, że ok. 20-25 września ta "magiczna liczba" (tysiąca nowych zakażeń dziennie) zostanie przekroczona - powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski, cytowany przez PAP.

Zaznaczył również, że jest to "pandemia niezaszczepionych". Jego zdaniem wciąż "jesteśmy w dobrej sytuacji". Sutkowski uważa, że na razie nie trzeba podnosić larum.

Ekspert mówi o rozwoju pandemii

Doktor Michał Sutkowski zaznaczył też, że w najbliższych tygodniach "będziemy mieli narastającą falę potwierdzonych przypadków zakażeń, zwiększającą się liczbę hospitalizacji i zajętych łóżek respiratorowych".

Czwarta fala będzie się rozkręcała. Myślę, że nie będzie to poziom, który wymagałby nadzwyczajnych środków, choć być może regulacje dotyczące zaszczepionych pomogłyby nieco i spowodowały lepszą frekwencję na szczepieniach - ocenił ekspert.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić