Jan Manicki
Jan Manicki| 

Eksplozja na basenie w Lublinie. Pracownik doprowadził to reakcji chemicznej

49

Pracownik basenu w Lublinie próbował udrożnić zapchany pisuar. Doprowadził do tak silnej reakcji chemicznej, że doszło do eksplozji. Interweniować musiało blisko 20 strażaków.

Eksplozja na basenie w Lublinie. Pracownik doprowadził to reakcji chemicznej
Pracownik basenu próbował udrożnić zapchany pisuar (zdjęcie poglądowe) (Pixabay)

Do wybuchu w toalecie doszło w sobotę w budynku Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Łabędziej w Lublinie. Pracownik basenu próbował naprawić sanitariat. Użył jednak zbyt dużo środka udrażniającego.

Osoby przebywające w budynku, sądząc że doszło do wybuchu gazu, wezwały pomoc. Na miejscu zdarzenia interweniowało 18 strażaków. Do wybuchu przyjechały także zespół ratownictwa medycznego i policja.

Doprowadził do reakcji chemicznej. Wybuchł pisuar

Wybuch na szczęście okazał się niegroźny. Przyczyną eksplozji okazała się mieszanka chemiczna, która znalazła się w pisuarze. Pracownik kompleksu rekreacyjnego, chcąc udrożnić pisuar, wsypał do rury znaczną ilość sody kaustycznej.

Wskutek połączenia substancji z wodą, doszło do gwałtownej reakcji chemicznej w instalacji kanalizacyjnej – powiedział Maciej Falandysz ze straży pożarnej w Lublinie, cytowany przez Polsat News.

Wybuch pisuaru. Wsypał za dużo środka udrażniającego

Zawartość rury wytrysnęła na pracownika. Zalane zostało także pomieszczenie w którym się znajdował. Mężczyzna nie odniósł w wyniku zdarzenia żadnych obrażeń.

Obejrzyj także: Coca-cola, soda oczyszczona i ocet. Rosjanie doprowadzili do największej eksplozji napoju w historii

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić