"Elegancki demon jest wśród was". Papież zwrócił się biskupów

Papież w corocznym przemówieniu z okazji Bożego Narodzenia zwrócił się bezpośrednio do biskupów i ostrzegł, że zło czai się wśród nich. "Możemy łatwo ulec pokusie, że nie potrzebujemy już nawrócenia" - powiedział do duchownych.

"Elegancki demon jest wśród was". Papież zwrócił się biskupów
Papież Franciszek wygłosił przemówienie na Boże Narodzenie. (PAP)

W bożonarodzeniowym przemówieniu papież zwrócił się bezpośrednio do Kurii Rzymskiej. Ostrzegł, aby duchowni uważali na "eleganckiego demona", który może czaić wśród nich i wywierać wpływ niemal w niezauważony sposób.

Papież upomina duchownych

Papież zwrócił uwagę, że wielu księży jest zbyt zadufanych w sobie i nie widzi w sobie żadnych wad. Dodał, że nie wystarczy potępić zło, ale liczy się także dokonanie zmian.

Możemy łatwo ulec pokusie myślenia, że ​​jesteśmy bezpieczni, lepsi od innych, że nie potrzebujemy już nawrócenia - powiedział do duchownych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Święta w Izraelu to nie tylko Boże Narodzenie. "Żydzi obchodzą teraz swoje święto"
Jednak jesteśmy w większym niebezpieczeństwie niż wszyscy inni, ponieważ jesteśmy osaczeni przez "eleganckiego demona", który nie robi głośnego wejścia, ale przychodzi z kwiatami w dłoni – dodał Franciszek.

Franciszek poruszył także temat wojny w Ukrainie i poprosił wiernych, aby w okresie świątecznym pamiętali o osobach, które muszą zmagać się z wojenną rzeczywistością. Papież prosił także o to, by tegoroczne Święta obchodzić skromniej i nie kupować tak wielu rzeczy. Lepiej część pieniędzy przeznaczyć na pomoc osobom biednym i potrzebującym.

Myślmy o narodzie ukraińskim podczas tego Bożego Narodzenia: bez światła, bez ogrzewania, bez podstawowych rzeczy do przeżycia. Myślmy o tak wielu ukraińskich dzieciach, które cierpią, cierpią bardzo z powodu wojny. Te dzieci niosą w sobie tragedię wojny, która jest tak nieludzka, tak ciężka. I módlmy się do Pana Boga o to, by przyniósł pokój jak najszybciej - mówił Franciszek.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić