Elon Musk ostro o pracy zdalnej. "To bzdura"

31

We wtorkowym wywiadzie w CNBC dyrektor generalny Tesli, Elon Musk ostro wypowiedział się o pracy zdalnej. Stwierdził, że "to bzdura". Przekonywał prowadzącego Davida Fabera że to właśnie praca w biurze zwiększa produktywność.

Elon Musk ostro o pracy zdalnej. "To bzdura"
Elon Musk krytycznie o pracy zdalnej. Jest przeciwny (GETTY, The Washington Post)

Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, nazwał pracowników technicznych Doliny Krzemowej "klasą laptopów mieszkającą w la-la-land" we wtorkowym wywiadzie dla Davida Fabera z CNBC.

Elon Musk o pracy zdalnej. Mocne stanowisko

Prowadzącemu wywiad powiedział, że według niego to właśnie praca w biurze zwiększa produktywność, a pracownicy, którzy odmówili powrotu do biur po pandemii COVID-19 powinni "zejść z moralnego wysokiego konia" i wrócić do pracy jak wszyscy inni.

Cała ta praca z domu jest trochę jak, myślę, że są pewne wyjątki, ale myślę, że całe pojęcie pracy z domu jest trochę jak, no wiesz, fałszywy cytat Marii Antoniny: "Niech jedzą ciastka – powiedział Musk w wywiadzie cytowany przez New York Post.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Start rakiety Elona Muska. Projekt Starlink podbija kosmos
Naprawdę? Będziesz pracować w domu i zmusisz wszystkich, którzy stworzyli twój samochód, do pracy w fabryce? Sprawisz, że jedzenie, jakie zamawiasz, będą robić ludzie pracujący z domu? Ludzie, którzy przychodzą, naprawiają twój dom? Oni nie mogą pracować z domu, ale Ty możesz? Czy to wydaje się moralnie słuszne? To niesprawiedliwe - komentuje Musk. 
To kwestia produktywności, ale jest to także kwestia moralna. Ludzie powinni zejść z tego moralnego konia z tymi bzdurami, ponieważ proszą wszystkich innych, aby nie pracowali z domu, kiedy to robią. To jest źle - dodaje.

Po zakupie Twittera za 44 miliardy dolarów Elon Musk wysłał w wiadomości e-mail do pracowników, informując ich, że nie będą już mogli pracować z domu. Mogłoby być to możliwe, jeżeli sam osobiście zatwierdzi dany przypadek. Oczekuje jednak, by każdy z jego pracowników pojawiał się przez 40 godzin tygodniowo. Musk zażądał też od pracowników pracy ponad siły, co poskutkowało falą odejść.

Autor: ACZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić