Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Elżbieta II ukrywała to przed światem. Nikt nie wiedział, dlaczego

89
Podziel się:

Królowa Wielkiej Brytanii urodziła czworo dzieci. Nigdy natomiast nie pokazała się publicznie, będąc w ciąży. Przebiegu jej stanu błogosławionego nie znajdziemy na żadnym zdjęciu, ani też nie poznamy szczegółów na ten temat.

Elżbieta II ukrywała to przed światem. Nikt nie wiedział, dlaczego
Królowa Elżbieta nigdy nie pokazywała się publicznie w ciąży (Getty Images)

Elżbieta II wzbudza zainteresowanie ludzi z całego świata. Wydaje się czasami, że wiemy wszystko o niej i jej rodzinie. Całe ekipy dziennikarskie i kronikarskie tworzą informacje na temat monarchini, opierając się na licznych zdjęciach rodziny królewskiej. Mało natomiast wiemy o jej życiu prywatnym.

W Wielkiej Brytanii zawsze mówiło się, że więcej czasu spędzała ze swoimi psami, niż własnymi dziećmi. W szczęśliwym małżeństwie z księciem Filipem urodziła czwórkę dzieci - Karola, Annę, Andrzeja i Edwarda. Mimo tego w żadnym archiwum nie znajdziemy zdjęć królowej Elżbiety w ciąży.

Sama królowa też nigdy się nie przyznawała do tego, że spodziewa się dziecka. Kiedy jej ciąża robiła się widoczna, znikała z życia publicznego. Rodziła dzieci również w samotności, choć wcześniej odbywało się to z udziałem ministra spraw wewnętrznych. Później Pałac Buckingham jedynie publikował komunikat o tym, że królowa Elżbieta urodziła, na przykład, następcę tronu.

Tylko podczas narodzin najmłodszego syna, księcia Edwarda, królowa zażądała od męża jego obecności przy porodzie. Filip był pierwszym w historii ojcem, który w ten sposób uczestniczył w narodzinach dziecka. Choć w Pałacu Buckingham obecni byli królewscy fotografowie, uwiecznianie ciąży monarchini na fotografiach uważano wówczas za wysoce niestosowne.

Pierwsze zdjęcia królowej z jej pociechami pojawiało się dopiero przy okazji ich chrztu świętego. To właśnie wtedy świat miał okazję poznać potomków Windsorów. Tradycję królowej przełamała Księżna Diana, która głośno mówiła o swojej ciąży. W tym stanie nadal sprawowała wszystkie funkcje publiczne i prowadziła normalne życie.

Diana została też pierwszą kobietą, która rodziła nie w domu, lecz w szpitalu. Od tego czasu przyszli potomkowie tronu przychodzili na świat w Szpitalu Św. Marii w Londynie. Dianę naśladowały później: Sarah Ferguson, hrabina Sophie i Kate Middleton, które kilka godzin po porodzie w pełnej krasie pokazywały się fotoreporterom z maleństwami na rękach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(89)
kłaczek
9 miesięcy temu
I co w tym nadzwyczajnego. kiedyś tak było. Teraz każdy się tym afiszuje robi miliony zdjęć, na go z odsłoniętym brzuchem itd. i po co. i wrzucają je puste ludzie do sieci. dziecko to największy dar i skarb, chroni się je, a nie wrzuca na istagramy czy facebooki żeby chwalić jak jakimś trofeum. masakra.
turysta.
9 miesięcy temu
W angli jest dużo więcej fobii.
abigail
9 miesięcy temu
Dodajmy jeszcze, że nie karmiła dziecka publicznie. I to jest klasa.
dama
9 miesięcy temu
Młody-bandytyzm i chuligaństwo króluje w miastach. Dziś porządni, mądrzy ludzie uciekają na wieś.
Gość
9 miesięcy temu
Jestem starszą osobą i jak pamiętam nie robiło się zdjęć kobiecie w ciąży ( błogosławionym stanie ) . A tak było w społeczeństwie a Królowa tym bardziej nie fotografowała się w błogosławionym stanie.
Jaros2324_
9 miesięcy temu
Repitalianie pul człowiek pul kosmita poz nic przeciwko temu nimam
magda
9 miesięcy temu
Malzenstwo Elzbiety i Filipa nigdy nie bylo szczesliwe
utc
9 miesięcy temu
Niektórzy do tej pory uważają, że bardziej elegancko jest znajdować dzieci w kapuście niż je rodzić.
Stereotyp
9 miesięcy temu
Wiecie, ta brytyjska monarchia to trochę taki skansen.
Iga
9 miesięcy temu
Wiśniewski leć do Anglii to masz szansę ożenić się z królową i zrobisz dziecko
K.S
9 miesięcy temu
...pewnie nigdy w ciazy nie byla, a kiedy nie robili takich dobrych sztucznych ciazowych brzuchow jak teraz
Ranny ptaszek
9 miesięcy temu
Wiadomo, tj kultura wysoka
Alik2
9 miesięcy temu
Drodzy Państwo, nie ciąża jest stanem wstydliwym tylko epatowanie golizną zarówno ciała i duszy.
L.W
9 miesięcy temu
Ą Ę przez pigułkę.Ciaża to natura i pìękny stan nie ma potrzeby się ukrywać.Nie zdrowe ideologie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić