o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Smutne wieści o wypadku. Stan Elżbiety Pendereckiej jest poważny

145
Podziel się

Osoba z bliskiego otoczenia Elżbiety Pendereckiej podzieliła się z o2.pl smutną informacją. Inicjatorka międzynarodowych festiwali muzycznych przeszła zabieg, po którym pozostaje w ciężkim stanie. Nie wiadomo, co będzie z organizowanymi przez nią wydarzeniami.

Smutne wieści o wypadku. Stan Elżbiety Pendereckiej jest poważny
Elżbieta Penderecka ma za sobą poważny zabieg. Prawdopodobnie nie będzie w stanie zorganizować festiwali muzycznych (AKPA, Niemiec)
bErhMyWd

Jak relacjonowała w rozmowie z o2.pl osoba z jej bliskiego otoczenia, kilka miesięcy temu Elżbieta Penderecka miała poważny wypadek. Wdowa po słynnym kompozytorze spadła ze schodów, w wyniku czego konieczne było przeprowadzenie operacji.

Elżbieta Penderecka miała wypadek. Jak się czuje żona Krzysztofa Pendereckiego?

Zgodnie z relacją przedstawioną o2.pl, Elżbieta Penderecka wciąż nie doszła do siebie po wypadku. Stan jej zdrowia jest ciężki.

bErhMyWf

Elżbieta Penderecka jest inicjatorką wielu festiwali muzycznych o międzynarodowej renomie. Do najsłynniejszych należy m.in. "Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena". Wdowa po kompozytorze pełni również rolę dyrektor generalnej festiwalu pianistycznego "Mistrzowie fortepianu – wielkie talenty". Ze względu na problemy zdrowotne Pendereckiej nie wiadomo, czy kolejne edycje wydarzeń dojdą do skutku.

bErhMyWl

Elżbieta Penderecka przyszła na świat w 1947 roku. Jest działaczką na rzecz kultury oraz zasiada we władzach wielu międzynarodowych fundacji. Za swoje zasługi wdowa po Krzysztofie Pendereckim doczekała się licznych odznaczeń, w tym Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz także: Zobacz też: "Wysłali mnie do szkoły muzycznej, ale się zbuntowałem. Wolałem słuchać hip-hopu zamiast Bacha!"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErhMyWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(145)
Ala
2 tyg. temu
Trudno…
Życzliwy
2 tyg. temu
Na bank była pijana, to pewne! A przy okazji, to karma wraca!
Ada
3 tyg. temu
Życzę powrotu do zdrowia.
bErhMyWH
Taka prawda
3 tyg. temu
Najwiecej wypadkow w domu przewaznie seniorzy zachaczaja o dywanik, chodniczek lub jak ww pani spadaja ze schodow, nie wróży to nic dobrego.
EmmaW
3 tyg. temu
W tym wieku (74 lata) upadek jest bardzo niebezpieczny. Jezeli doszlo do zlamania stawu biodrowego, to juz prawie wyrok smierci, z tego juz sie nie wygrzebie.
Ania
3 tyg. temu
"Wdowa po kompozytorze pełni również rolę dyrektor". Rolę się odgrywa, zaś funkcję się pełni. Do książek! Do szkół!
Jkl
3 tyg. temu
Dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej
aaa
3 tyg. temu
kogo to obchodzi jej sytuacja i jej wypadek
Real
3 tyg. temu
2 urny na jednym pogrzebie
BICZKA.𝙿𝙻
3 tyg. temu
Jestem lasa na kutrasa 😊
i tak ładna
3 tyg. temu
no szkoda wartościowi ludzie to skarb
no to, że
3 tyg. temu
jedna bogata wdowa urządza z pompą pochówek w ogródku, druga czeka na zlot głów koronowanych i miejsce na Wawelu, a przeca znacznie większy ogródek zostawił w spadku
Polo. Henryka
3 tyg. temu
Dajcie sobie spokój tym bzdurom.
bErhMyWz
marek
3 tyg. temu
A męża kiedy pochowa???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić