Smutne wieści o wypadku. Stan Elżbiety Pendereckiej jest poważny

Osoba z bliskiego otoczenia Elżbiety Pendereckiej podzieliła się z o2.pl smutną informacją. Inicjatorka międzynarodowych festiwali muzycznych przeszła zabieg, po którym pozostaje w ciężkim stanie. Nie wiadomo, co będzie z organizowanymi przez nią wydarzeniami.

Elżbieta Penderecka ma za sobą poważny zabieg. Prawdopodobnie nie będzie w stanie zorganizować festiwali muzycznych Elżbieta Penderecka ma za sobą poważny zabieg. Prawdopodobnie nie będzie w stanie zorganizować festiwali muzycznych
Źródło zdjęć: © AKPA | Niemiec

Jak relacjonowała w rozmowie z o2.pl osoba z jej bliskiego otoczenia, kilka miesięcy temu Elżbieta Penderecka miała poważny wypadek. Wdowa po słynnym kompozytorze spadła ze schodów, w wyniku czego konieczne było przeprowadzenie operacji.

Elżbieta Penderecka miała wypadek. Jak się czuje żona Krzysztofa Pendereckiego?

Zgodnie z relacją przedstawioną o2.pl, Elżbieta Penderecka wciąż nie doszła do siebie po wypadku. Stan jej zdrowia jest ciężki.

Elżbieta Penderecka jest inicjatorką wielu festiwali muzycznych o międzynarodowej renomie. Do najsłynniejszych należy m.in. "Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena". Wdowa po kompozytorze pełni również rolę dyrektor generalnej festiwalu pianistycznego "Mistrzowie fortepianu – wielkie talenty". Ze względu na problemy zdrowotne Pendereckiej nie wiadomo, czy kolejne edycje wydarzeń dojdą do skutku.

Elżbieta Penderecka przyszła na świat w 1947 roku. Jest działaczką na rzecz kultury oraz zasiada we władzach wielu międzynarodowych fundacji. Za swoje zasługi wdowa po Krzysztofie Pendereckim doczekała się licznych odznaczeń, w tym Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz też: "Wysłali mnie do szkoły muzycznej, ale się zbuntowałem. Wolałem słuchać hip-hopu zamiast Bacha!"

Wybrane dla Ciebie