Emerytura Anny Grodzkiej. Ledwo wiąże koniec z końcem

292

Postać Anny Grodzkiej w polskiej polityce przed laty wzbudzała ogromne emocje. Wszystko przez to, że była pierwszą transpłciową osobą w polskim parlamencie. Anna Grodzka jest obecnie emerytką. Była posłanka nie ukrywa, że ledwo wiąże koniec z końcem.

Emerytura Anny Grodzkiej. Ledwo wiąże koniec z końcem
Anna Grodzka (AKPA, AKPA)

Anna Grodzka jeszcze kilka lat temu była gwiazdą mediów. W 2011 r. wystartowała w wyborach do Sejmu z listy Ruchu Palikota w okręgu krakowskim. W wyniku głosowania z 9 października uzyskała mandat posłanki, stając się pierwszą w Polsce i Europie osobą publicznie ujawniającą swój transseksualizm, którą wybrano do parlamentu na szczeblu krajowym.

Posłanka mierzyła się z ogromnym hejtem, także ze strony polityków. Anna Grodzka od kilku lat zmaga się z poważną chorobą kręgosłupa, która utrudniała jej chodzenie i ograniczała publiczną aktywność. Trzy lata temu przeszła operację.

Była posłanka w ostatnim wywiadzie zdradziła, jaką ma emeryturę. Anna Grodzka nie ukrywa, że żyje bardzo skromnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Grodzka o Dudzie: "Ma problem. Jej osobiste przekonania się rozbieżne z opcją polityczną prezydenta!"
Teraz jestem skromną emerytką. (...) Generalnie całe życie byłam osobą działającą samodzielnie, głownie byłam przedsiębiorcą, prowadziłam własne przedsiębiorstwa i funkcjonowałam w ten sposób. Tylko te cztery lata VII kadencji, gdy do polityki mnie zawiało... ale po prostu swoimi 40. latami pracy zasłużyłam na emeryturę, więc jestem na emeryturze - tłumaczy Anna Grodzka w rozmowie z portalem Liberte.

- No niestety, ponieważ przedsiębiorcy jak płacili składki niekończenie najwyższe, bo to była drobna przedsiębiorczość, to ta emerytura też jest cienka, ale pozwala jakoś spiąć koniec z końcem i żyję sobie - dodała była posłanka.

Mimo skromnej emerytury Anna Grodzka w pełni korzysta z życia.

W tej chwili realizuję swoje hobby i cieszę się tym, co robię. Być może w przyszłości hobby zamienię w zawód. To muzyka. Komponuję muzykę, którą można określić muzyką filmową, może bardziej się uczę kompozycji, studiuję teorię muzyki, także i praktyczne działania. Założyłam własne studio, mam takie małe studio i czuję się tu świetnie, razem z dźwiękami, jestem szczęśliwa - ujawnia.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić