Emerytura nawet kilka tysięcy wyższa. Pojawił się nowy zapis tarczy antykryzysowej

13

Tarcza antykryzysowa ma rozwiązać problem tysięcy emerytów. Nowy zapis gwarantuje seniorom kilka tysięcy dodatkowych pieniędzy, które wcześniej przepadły im ze względu na brak możliwości składania wniosków w ZUS.

Emerytura nawet kilka tysięcy wyższa. Pojawił się nowy zapis tarczy antykryzysowej

Podczas epidemii koronawirusa oddziały ZUS nie przyjmowały seniorów. W związku z tym wiele osób nie złożyło wniosków o emeryturę chociaż miało do tego pełne prawo. Teraz przy składaniu wniosku mogą wystąpić o wyrównanie.

ZUS gwarantuje wyrównanie emerytury

Emeryci mogą dzięki temu zyskać nawet 4 tys. złotych. ZUS ma wypłacać wyrównania za okres od 1 marca tego roku. Zatem jeśli komuś przysługiwała emerytura od marca tego roku ale przez ograniczenia nie złożył wniosku, może zrobić to teraz. Od maja otrzyma świadczenie a ponadto równowartość emerytury za marzec i kwiecień.

Taka sama zasada dotyczy osób, które chcą przeliczyć świadczenia. One także dostaną od ZUS właściwe wyrównanie. Działania te mają na celu powstrzymanie emerytów przed pospiesznym składaniem wniosków.

Zobacz także: Nowe podatki, szukanie oszczędności. "To jest nieuniknione"

Aby wyrównanie otrzymać każdy musi złożyć odpowiedni wniosek. Trzeba go dołączyć do wniosku o emeryturę i złożyć w oddziale ZUS-u. Należy to zrobić nie później niż 30 dni od zakończenia stanu epidemii.

Potrzebne dokumenty można pobrać przez Internet. Od tego tygodnia będą także dostępne stacjonarnie w placówkach ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić