o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Niektórym rodzicom zabiorą 500+. Zapadła ważna decyzja

122
Podziel się

Jeśli bierzesz w Niemczech Kindergeld, to możesz zapomnieć o 500+. Niemcy podjęły decyzję w sprawie zapomogi dla rodziców, a to oznacza pomniejszone świadczenia dla polskich rodzin.

Niektórym rodzicom zabiorą 500+. Zapadła ważna decyzja
(Getty Images)
bDgkXtyZ

Niemcy podjęli ważną decyzję odnośnie pieniędzy na dzieci w Polsce. Jeśli jakaś rodzina pobiera zasiłek, tzw. Kindergeld, zostanie on pomniejszony o równowartość 500+, które dostaje w Polsce. Dyskusje nad zmianami trwały kilka miesięcy, w końcu Federalny Trybunał Finansowy podjął decyzję.

Uznano, ze polski program 500+ jest tym samym, co Kindergeld. Co za tym idzie nie można pobierać ich jednocześnie. Kiedy rodzina mająca dzieci poza Niemcami złoży wniosek, najpierw zostanie dokładnie skontrolowana.

bDgkXtzb

To oznacza sporo zmian dla wielu polskich rodzin. Pracujący w Niemczech Polacy od dawna pobierają niemiecki zasiłek rodzinny. Teraz jeśli nadal będą chcieli go pobierać w całości, muszą wykazać, że nie korzystają z 500+.

Zobacz także: Nowe podatki, szukanie oszczędności. "To jest nieuniknione"

Nie można także przyjmować innych świadczeń na dzieci. Dane Finanzamat mówią, że w Niemczech Kindergeld pobiera 660 tys. osób, które nie są Niemcami. Są to obywatele państw Unii Europejskiej, jednak w większości Polacy. W blisko co trzecim przypadku pieniądze wypłacano na dzieci Polaków mieszkające poza Niemcami.

bDgkXtzh

Kindergeld to niemiecki zasiłek rodzinny. Przysługuje na pierwsze i drugie dziecko i wynosi 204 euro. Na trzecie dziecko wypłacane jest 210 euro, a na każde kolejne 235 euro. Rodziny w trudnej sytuacji materialnej mogą jeszcze liczyć na dodatkowe 185 euro miesięcznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDgkXtzC
KOMENTARZE
(122)
Kota ogonem
6 miesięcy temu
A tytuł tego paszkwilu sugeruje, że to Polski rząd odbiera 500+
shadow
6 miesięcy temu
i kończy się socjalowy dobrobyt dla cebulaków[=
🤔🤔🤔
6 miesięcy temu
NARESZCIE OSZUSTWO SIĘ SKOŃCZY W WODA DO .. . Y SIĘ NALEJE.
bDgkXtzD
kaziu
6 miesięcy temu
210+235+235= iPhone 11:)
cvc
6 miesięcy temu
łolaboga hyniek zabiorom nam kyndergelty a za co my se winiawki kupymy
Najnowsze komentarze (122)
blablaaa
5 miesięcy temu
poltora roku zalatwialem kindergeld... po roku powiedzieli ze dokumenty juz zlozone sie przeterminowaly i trzeba nowych. masakra ile nerwow,jezdzenia specjalnie do PL itd.
Hah
6 miesięcy temu
"Kiedy rodzina mająca dzieci poza Niemcami złoży wniosek, najpierw zostanie dokładnie skontrolowana." Ksenofobia, nacjonalizm i rasizm normalnie - nowa era nazizmu.
gfg
6 miesięcy temu
Kto pisze takie bzdury. Pracuję w Niemczech kilka lat jeszcze przed 500+ i zawsze musiałem brać zaświadczenia, że w Polsce nie biorę zasiłku na dzieci, a sprawdzanie trwało kilka miesięcy i wyrównywali zaległości jak wszystko było w porządku. Tak jest też od początku z 500+. Żona pobiera w Polsce, to ja w Niemczech mam zasiłek pomniejszony. Zanim ktoś napisze taką bzdurę, żeby innych denerwować, co widać po wpisach, to niech się zapozna z obowiązującymi od lat przepisami
Polak gorszy
6 miesięcy temu
Jakto w Niemczech jest 800+, a nawet 900+!! Cóż za Kaczystowscy populiści, program nastawiony na wygrywanie wyborów!! SKANDAL!! Socjalem przekupują wyborców, w pewnie wszystkie te pieniądze idą na wódkę!!
jola
6 miesięcy temu
i bardzo dobrze i wrescie nie beda madrowac cwaniaki
Nuśka
6 miesięcy temu
No to niemiecki budżet sobie przyoszczędzi. Szkoda, że się nie dogadali odwrotnie: Kto pobiera Kindergeld, nie dostaje 500+. Byłaby oszczędność po naszej stronie.
Nikt
6 miesięcy temu
Panie i Panowie rodacy. Jeżeli była taka możliwość i rządy na to pozwalały, to nie rozumiem o co ten lament. Trzeba było zrobić dzieci ,zostawić je w Polsce i brać na nie kindergelt.
antyŻENADA
6 miesięcy temu
BRAWO !!!!!!!!!!!!! do roty a nie zasiłeczki!!!!
bDgkXtzv
jogi381
6 miesięcy temu
Prawda taka ze tak powinno byc caly czas, Norwegia np to sprawdza i jak pobiera tam na dziecko w pl nie dostanie, tylko w Niemczech byl blagan, i dobrze, jakim prawem biora i w Niemczech i tutaj....to okradanie Panstwa.
zyga
6 miesięcy temu
Jeżeli tak zrobią wyrzekam się gówniaków. Niech radzą sobie same.
mama
6 miesięcy temu
I prawidłowo bo niektóre zachłanne świnie to nie mają umiaru!!!
mjmm
6 miesięcy temu
Bardzo dobrze
Dyktator
6 miesięcy temu
Nie roby surogatki do roboty. W tym roku sie skończy z pis PO wygra
osa,,,
6 miesięcy temu
no i wszystko ok , niemcy daja więcej wiec tam beda brali , tam pracuja tam płaca podatki to tam niech biorą , JAK WIDAC NIE TYLKO POLSKA DAJE RODZINOM PIENIADZE NA DZIECI , TO ROBIĄ TEŻ INNE KRAJE UNII ALE JAKOS OPOZYCJA NIE GRZMI ,ŻE TAM NIE POWINNI DAWAĆ DZIECIOM , w wielu krajach Europy płaci sie dzieciom , POLSKA NIC SZCZEGÓLNEGO NIE ZROBIŁA TO NORMA WIEC JAK CHCEMY RÓWNAĆ DO EUROPY TO POD KAŻDYM WZGLEDEM , CO CO ZACOFANI TO KRZYCZA BO IM ŻAL ,ŻE NIE MOGA DOSTAC BO DZIECI W TYM WIEKU NIE MAJĄ --to nie jest rozdawnictwo to inwestycja w rodzinę , państwo ma obowiazek pomagac rodzinom bo podatki tu płacimy i tym co podatki w POLSCE płacą a reszta gdzie płaci podatki tam niech bierze na dzieci kasę
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić