Erupcja wulkanu w Hiszpanii. Absurdalny pomysł polityka

11

Trwa erupcja wulkanu Cumbre Vieja, który znajduje się na kanaryjskiej wyspie La Palma. Lokalne władze szukają sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Pojawiła się propozycja, aby zajęło się tym… hiszpańskie wojsko.

Erupcja wulkanu w Hiszpanii. Absurdalny pomysł polityka
Trwa erupcja wulkanu w Hiszpanii (PAP, PAP/EPA/MIGUEL CALERO)

Erupcja rozpoczęła się 19 września. Lokalne media informują, że lawa cały czas wypływa z krateru. Co więcej, wciąż tworzą się nowe kratery, a aktywność wulkanu rośnie. W związku z tym zwiększa się emisja siarki do atmosfery.

Hiszpanie szukają sposobu na powstrzymanie erupcji. Casimiro Curbelo, reprezentant władz położonej w pobliżu wyspy La Gomera, zaproponował szokujące rozwiązanie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wojsko pomoże z erupcją wulkanu? Zaskakująca propozycja

O wszystkim powiedział w rozmowie z "Canarias7". Jego zdaniem użycie bombowców mogłoby zabezpieczyć wyspę przed zalaniem lawą. Pozwoliłoby to ochronić tereny zamieszkałe, plantacje i inne ważne miejsca.

Czy nie możemy zadziałać tak, aby to człowiek wyznaczył kierunek biegu spływającej lawy? - pytał.

Problemem są także wstrząsy sejsmiczne. Przekazano, że od początku tygodnia zarejestrowano ich ponad 100. To z kolei zwiastun tego, że erupcja wulkanu nie zakończy się w najbliższym czasie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ludzkie szczątki w pobliżu wulkanu. Odkryli je ratownicy

Dziennik "El Mundo" przekazał, że w rejonie wulkanu znaleziono ludzkie szczątki. Pojawiły się sugestie, że przypadkiem odkryto ofiarę zbrodni sprzed lat.

Zobacz także: Tajemniczy niebieski błysk nad Europą. Niezwykłe zdjęcie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić