Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KOZ
|

WHO wydało nowe rekomendacje. Chodzi o podróżowanie

10
Podziel się:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała rekomendacje związane z zasadami dotyczącymi podróży międzynarodowych. Przekazano, że pandemia koronawirusa jest daleka od zakończenia, ale jednocześnie pojawiły się głosy, aby złagodzić obostrzenia związane z podróżami międzynarodowymi.

WHO wydało nowe rekomendacje. Chodzi o podróżowanie
WHO wydało rekomendacje dot. podróży międzynarodowych (Pexels)

Trwa czwarta fala koronawirusa. W wielu krajach, w tym również w Polsce, notowany jest znaczący wzrost zakażeń. W dalszym ciągu podróże międzynarodowe są utrudnione - część państw wymaga odbycia kwarantanny bądź okazanie paszportu covidowego lub zaświadczenia o przebyciu choroby.

WHO wydało rekomendację w tej sprawie. Zgodnie z nią certyfikat zaszczepienia, czyli tzw. paszport covidowy, nie powinien być jedyną drogą lub warunkiem umożliwiającym podróże międzynarodowe. Argumentowano to ograniczonym dostępem i nierówną dystrybucją szczepionek przeciwko COVID-19 na świecie.

Państwa powinny rozważyć podejście oparte na ryzyku poprzez zniesienie lub modyfikację środków takich jak wymagania dotyczące testów i/lub kwarantanny, w stosownych przypadkach, zgodnie z wytycznymi WHO - czytamy w oświadczeniu Światowej Organizacji Zdrowia.

Koronawirus na świecie. Rośnie liczba zakażonych

Od początku pandemii koronawirusa odnotowano już 245 mln przypadków zakażenia. Ostatniej doby pozytywny wynik testu uzyskały 434 tysiące osób na całym świecie. Odnotowano blisko 9 tys. zgonów. W Polsce przybyły 6263 zakażonych i 93 zmarłych z powodu COVID-19.

Światowa Organizacja Zdrowia przekazała także inne informacje. Choć trwają szczepienia oraz podejmowane są środki związane z walką z COVID-19, pandemia jest daleka od zakończenia. WHO ma nadzieję, że do końca tego roku uda się zaszczepić przynajmniej 40 proc. populacji wszystkich krajów.

Zobacz także: Niezaszczepionym wstęp wzbroniony? Prof. Szuster-Ciesielska o koniecznych restrykcjach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
nlewy
3 miesiące temu
ktoś ich rekomendacje jeszcze w ogóle czyta, pytanie ile kasy Polska płaci tym pacanom i ile ew. Polaków jest w tej "wielkiej" instytucji.
truth
3 miesiące temu
przez rok ludzie zdążyli pozbyć się strachu i widzą na czym właściwie polega ta plandemia.. wszystkie ofiary śmiertelne zostały wyprodukowane dzieki procedurom medycznym uniemożliwiającym szybką pomoc potrzebującym.. leczenie zapalenia płuc po 10 dniach dla każdego zakończy się śmiercią a w statystykach wpisuje się zgodnie z zaleceniami ministra śmierci covidka
dalej
3 miesiące temu
nie ma żadnej czwartej fali, poza kabaretem. Wirusa z Wuhan nie ma. Są nowe wirusy i należy wyjaśnić dlaczego. Restrykcje mają i mogą tylko zatrzymywać wirusa, nie tworzyć przywileje. Przywileje umierania.
eee
3 miesiące temu
takim pseudo profesorkom jak sszuster, odebrać tytuł i do kopalni,ale takiej z 18 wieku niech się chociaż roboty nauczy
Szymek
3 miesiące temu
Kolejna faszystka prof. Szuster Ciesielska chce dyskryminować ludzi niezaszczepionych i ograniczać im prawa do korzystania z przestrzeni publicznej. Zapisujmy te nazwiska
Ula
3 miesiące temu
Samozwańcza organizacja.
rmjjn
3 miesiące temu
Nie ma żadnej pandemii, lepiej leczcie się na głowę.
Onieeeddd
3 miesiące temu
Ups o2 usuwa moje komentarze regularnie, jak widac
Gosc
3 miesiące temu
Cyrk w cyrku.... Tresury małp ciąg dalszy.... Oni bedą pic szampany w ciepełku a zwykli ludzie bedą chodzic po domu z kocem na plecach w zime.... Oni Będą jedli najlepsze szynki i balerony a ludzie bedą kladli plasterki kielbasy na początku kromki chleba żeby go zjesc na koncu....
8787
3 miesiące temu
Ja zaszczypany 14tą dawką domagam się pełnej izolacji nieszczypanych i tych, co nie przyjęli minimum 12 dawek....... Absurd. Prawda? A to co nam teraz pociskają , nie jestabsurdem?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić