o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Najbardziej uparty rolnik? Nie sprzedał ziemi. Zobacz, gdzie teraz ma pole

44
Podziel się

BBC przedstawiło niesamowitą historię farmera z Japonii. Farma mężczyzny jest ulokowana na terenie lotniska w Tokio. Ojciec rolnika nie chciał sprzedać swojej ziemi w trakcie budowy portu.

Najbardziej uparty rolnik? Nie sprzedał ziemi. Zobacz, gdzie teraz ma pole
Farma na terenie lotniska (YouTube, BBC)
bDYnqywR

Niesamowita historia Takao Shito z Japonii została przedstawiona w materiale BBC. Jej początki sięgają 1960 roku. To właśnie wtedy rozpoczęła się budowa Międzynarodowego Portu Lotniczego Narito w Tokio. 5 z 6 gospodarstw zostało sprzedanych pod budowę lotniska. Ojciec rolnika Shito był jednak nieugięty i pomimo ofert na poziomie 1,6 miliona dolarów nie odsprzedał swoich włości. Japońskie prawo stanowi, że żaden obywatel nie może być prawnie zmuszony do wydania swojej własności.

bDYnqywT

Od budowy minęło wiele lat a Shito nadal mieszka na odziedziczonej po ojcu farmie. Na jego terenach rośnie 10 rodzajów warzyw takich jak między innymi marchewki, czy czosnek. Każdego lotu na sąsiedniej działce odbywa się około 750 tysięcy lotów. Mężczyzna przyzwyczaił się jednak do hałasu samolotów. Podkreśla jednak, że zredukowana liczba rejsów z powodu pandemii pozwoliła mu pracować w tym roku w większej ciszy.

Władze cały czas proponują Shito sprzedaż działki. Ten jednak odmawia, argumentując, że jego ziemia jest idealna do upraw warzyw, których sprzedaż jest jego źródłem utrzymania. Dodaje, że nie interesują go pieniądze, tylko dalsza praca na roli. Opowiada też, że otrzymuje często wsparcie od wolontariuszy. Z drugiej strony władze lotniska utrudniają mu niekiedy życie poprzez liczne wylegitymowania, aby "przekonać" go do sprzedaży terenu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYnqyxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
Tom
7 miesięcy temu
Kasa mu nie w głowie poprostu chce spokojnie żyć SZACUN
Kkk
7 miesięcy temu
Wszędzie na świecie własność rzecz święta wszędzie tylko nie w Polsce.
LOVE18.PL
7 miesięcy temu
❤️Jesteś singlem?? Chciałbyś poznać jakąś atrakcyjną kobietę? Sprawdź chętne dziewczyny z Twojego miasta i okolic⬆️
bDYnqyxv
Proszeopomoc
7 miesięcy temu
. ..nie wiem jak zacząć ..strasznie wstyd mi tu pisać ..Chciałabym Bardzo Przeprosić., mam nadzieję, że Nikogo Nie Urażam w ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...Teraz jest tak, że sama często Nie Dojadam, ,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Dobrej,Spokojnej Nocy ,. Ola z Torunia. SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. .
TEORETYCZNIE
7 miesięcy temu
CZLOWIEK JEST TYLKO CZLOWIEKEM.. NIE WIERZYSZ. NIE WAZNE ILE SZKOLY MA.. JAKIE STANOWISKO MA.. PO ROZMOWIE DOKLADNIEJ Z DANA OSOBA.. DOCHODZI SIE DO WNIOSKU ZE TA OSOBA TO TYLKO CZLOWIEK JEST.. ZADEN NADCZLOWIEK.. BO UKONCZYL WYZSZA SZKOLE... WIEC LUDZE ZANIM KOGOSZ SKRYTYKUJECZE, POMYSLCZE O JEGO OSOBOWOSZCZI.. I DOJDZECZE DO WNIOSKU.. ZE TO TYLKO CZLOWIEK... A NIE TYM KIM BYSZCZE SOBIE ZYCZYLI.
ewa
7 miesięcy temu
Biorąc pod uwagę spaliny startujących samolotów, warzywa tego pana nie nadają się do jedzenia.
ramaja
7 miesięcy temu
niech się nie myli redaktór, bo mnie to przeraża.!
aaa
7 miesięcy temu
Mega zdrowe muszą być te warzywa - opary z paliwa lotniczego to bardzo zdrowy nawóz...
Ggg
7 miesięcy temu
"... Każdego lotu na sąsiedniej działce odbywa się około 750 tysięcy lotów...." przestańcie palić to świństwo jak używacie translatora
gojgoj
7 miesięcy temu
- no i wezmy nasz kraj , wywalszczenie i po sprawie a na otarcie łez pare groszy od panstwa . co innego kosciol , oni to by zarobili . taka prawda w tym wzgledzie w panstwie pod okupacja .
Smacznego
7 miesięcy temu
Paliwo lotnicze ma specyficzny zapach (jak nafta), pewnie świetne smakują te jego warzywa. O hałasie nie wspomnę, ale jak się chłop uprze, to na złość odmrozi sobie uszy, ale postawi na swoim.
85 lotów
7 miesięcy temu
na godzinę?
Pomidory
7 miesięcy temu
hoduje?
bDYnqyxn
ciri
7 miesięcy temu
Jak Maniek Kosela
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić