Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Fatalny finał studniówki w Radomiu. Uczniowie są w izolacji

230
Podziel się:

Pięć klas z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego przeszło na nauczanie zdalne. To efekt zachorowań na koronawirusa po studniówkach.

Fatalny finał studniówki w Radomiu. Uczniowie są w izolacji
Koronawirus zaatakował po studniówce. Klasy są w izolacji (PAP, Wojciech Pacewicz)

Bal studniówkowy to bardzo ważny moment w życiu każdego maturzysty. To oficjalna okazja do spotkania z przyjaciółmi, tańcami i niezapomnianym polonezem. Studniówki w czasach pandemii koronawirusa odbywają się w reżimie sanitarnym.

W styczniu Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało szereg wytycznych, dotyczących studniówek. Wśród zaleceń są między innymi częste wietrzenie sal, uczestnictwo w imprezie tylko osób zdrowych czy częsta dezynfekcja mebli i innych przedmiotów.

Lista zasad nie uchroniła jednak uczniów przez zakażeniem w Radomiu. Jak informuje PAP, kilku uczestników studniówki w Radomiu zachorowało na koronawirusa.

Bal odbył się w sobotę 9 stycznia w jednej z restauracji w Radomiu. Brało w nim udział około 160 uczniów klas maturalnych i ich osoby towarzyszące.

Nauka zdalna po studniówce

Kilka dni po studniówce u pierwszych uczestników zabawy pojawiły się objawy zakażenia koronawirusem. Testy potwierdziły u nich COVID-19, dlatego lekcje w tych klasach odbywają się w systemie zdalnym.

Osoby w pełni zaszczepione zostają objęte nadzorem epidemiologicznym, niezaszczepione objęte są kwarantanną domową - tłumaczy rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu Małgorzata Gregorczyk.
Zobacz także: Nabardziej depresyjny dzień roku. Czy "blue monday" to mit?
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(230)
Ella
4 miesiące temu
Skrajny idiotyzm, mózgi wszystkim wyżarło, brak sumienia, empatii,dzisiaj w Biedronce na Pabianickiej cały personel bez maseczek albo na tzw.nieboszczyka na brodzie, klienci tak samo, tylko nieliczni w maskach. Degrengolada społeczna.
Bo tak
4 miesiące temu
Oni sobie jaja z ludzi robią a naiwni wierzą w ten cyrk..... Nie ma innych chorób tylko wszystko pod celebryte covid podciągają..... Cyrk sobie zrobili z testowaniem nieleczeniem i szorycowaniem preparatami stworzontmi na kolanie...... Piąta a potem dziesiąta fala przed nami..... Ludzie w innych krajach sie budzą a Polacy brną dalej w te idiotyzmy....
Antyszkoła
4 miesiące temu
To nie efekt studniówki i balu a wcześniejszego biegania po wszystkich możliwych sklepach bez maseczki na gębie (bo się makijaż rozmazuje) za modnymi ciuszkami na tenże bal...
wir
4 miesiące temu
30 000 testy covid
prawda
4 miesiące temu
nic już nie będzie normalne? a ja się wciąż pytam czemu jeszcze nie wiemy kto to pieroństwo na świat wypuścił :(
Gość
4 miesiące temu
Covid nie covid ale po co oni na te studniówki chodzą?
YB1987
4 miesiące temu
Teraz wszystkich imprez masowych będą się czepiać. Moja śliczna zona była na sylwestrze marzeń w Zakopanem, miała kontakt z wieloma ludźmi, nie zasłaniała ust ani nosa, nie jest zaszczepiona, wróciła zadowolona i nic nie przywiozła prócz kaca, do tej pory żadnych objawów, także bawcie się!
rychu
4 miesiące temu
czemu nikt nie pisze ze zaszczepieni przenosza covid tak jak nie zaszczepieni
konsultant
4 miesiące temu
Sanepit bardziej dba o niezaszczepionych, a zaszczepieni nie są chronieni przez PIS
ekspert
4 miesiące temu
i co poumierali czy jeden ma kater?
Bohdan
4 miesiące temu
Takie zuchy na forum a nawet swojego imienia się wstydzą. Ale bredni pisać już nie. Normalnie kwintesencja uczciwości i bohaterstwo
Wiadomix
4 miesiące temu
nie powinni zapraszać księdza...
Vip
4 miesiące temu
Brawo, bis
Arek
4 miesiące temu
A teraz pi kolędzie tradycyjnej może być podobnie. Część parafian złapie wirusa, będzie w kwarantannie a może też i skończyć się gorzej. Ale czego księża nie zrobią dla kasy?! Sami widzicie ich empatię, dobro i troskę o wiernych. Troska jest i owszem ale i mamonę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić