aktualizacja 

Firma pogrzebowa zapomniała o pochówku. Dantejskie sceny na cmentarzu

207

Dramat bliskich zmarłego, którego prochy zostały potraktowane w tak skandaliczny sposób, rozegrał się w Lubniewicach w woj. lubuskim. Pracownicy wynajętej przez organizatorów ostatniego pogrzebania firmy pogrzebowej zapomnieli o... pochowaniu urny.

Firma pogrzebowa zapomniała o pochówku. Dantejskie sceny na cmentarzu
Firma pogrzebowa zapomniała o najważniejszym, czyli... urnie z prochami zmarłego (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje Polsat News, zmarłym mężczyzną był mąż Adrianny. Pogrzeb odbył się 1 lipca, jednak wdowa nie zdawała sobie sprawy, że nie będzie jej dane spokojne przejście przez okres żałoby.

Przeżyłam bardzo śmierć męża, bo to był szok. Leczył się na kręgosłup, a to był rak – relacjonowała pani Adrianna (Polsat News).

Pani Adrianna nie zdawała sobie sprawy, że urna z prochami jej męża nie spoczęła w grobie. Jak podkreślała, ani ona, ani pozostali uczestnicy uroczystości pogrzebowych nie dostrzegali grobu, ponieważ został on przysłonięty przez elegancką tkaninę, kwiaty i wieńce. Słowa wdowy potwierdziła pani Monika Janiczek, siostra.

Był przykryty zielonym dywanem i na tym leżały nasze wieńce. Wyglądało, że urna stała na górze. Podczas gdy ksiądz wypowiedział słowa: złóżmy prochy do grobu – otwiera się ta skrzynia, wjeżdża urna i zamyka się. My jako rodzina byliśmy świadomi, że wjechała do grobu – tłumaczyła siostra pani Adrianny (Polsat News).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Ukradli urnę z prochami własnego dziadka

Gdy bliscy zmarłego mężczyzny przyszli na cmentarz następnego dnia, przeżyli chwile grozy. Zobaczyli, że trumna, która powinna była zostać ubiegłego dnia złożona w grobie, stała na sąsiednim pomniku. Doniesienia zbulwersowanej rodziny potwierdziła sierżant sztabowa Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

W momencie, kiedy policjanci przyjechali na cmentarz, urna znajdowała się na innym grobie – potwierdziła sierż. sztab. Klaudia Biernacka (Polsat News).

W sprawie zostało wszczęte postępowanie. Sierż. sztab. Klaudia Biernacka podała, że istnieje podejrzenie zbezczeszczenia zwłok ludzkich. W ramach śledztwa odbywa się przesłuchiwanie świadków i zbieranie materiałów dowodowych.

W sprawie toczy się postepowanie, które mówi o zbezczeszczeniu prochów ludzkich. Na chwilę obecną jesteśmy na etapie przesłuchania świadków, zbierania materiałów dowodowych – podała sierż. sztab. Klaudia Biernacka (Polsat News).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić