Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Flaga ISIS na profilu posła PO. Tomasz Kostuś ofiarą hakerów

5

Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś padł ofiarą hakerów. Ktoś włamał się na jego facebookowe konto i zaktualizował zdjęcie profilowe na flagę ISIS.

Flaga ISIS na profilu posła PO. Tomasz Kostuś ofiarą hakerów
Flaga ISIS na Facebooku posła PO (Wikimedia Commons)

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Ktoś dostał się na konto posła Tomasza Kostusia i zmienił jego poprzednie zdjęcie profilowe na flagę ISIS. Widniała ona na profilu polityka przez kilkanaście godzin.

Gdy byłem na urlopie, ktoś włamał się na moje facebookowe konto. Skontaktowało się ze mną ABW, miałem tam dziś rozmowę, również na policji - w ten sposób Kostuś wytłumaczył tę sprawę w rozmowie z interia.pl.

Flaga ISIS na profilu polityka. Służby zakładają trzy scenariusze

Wspomniany serwis ujawnił, że służby biorą pod uwagę trzy scenariusze. Pierwszy z nich mówi o włamaniu hakera, który po prostu chciał przetestować swoje możliwości.

Druga opcja wskazuje na działania zorganizowanej grupy. Jej celem miałoby być wyłudzenie haseł i wrażliwych danych.

Jest jeszcze jeden wariant. Chodzi o akcję polityczną. Być może ktoś chciał w ten sposób zepsuć wizerunek Kostusia, a może chodziło o coś zupełnie innego.

Jeżeli ktoś włamał się raz, może to zrobić drugi raz. Czy ktoś chciał mnie tylko ośmieszyć? Czy może wyłudzić dane z konta bankowego? A może chodzi o politykę i ktoś chce mnie zdyskredytować? Czas pokaże - mówił polityk.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić