Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Franciszek o pedofilii. Postawił sprawę jasno. W Kościele wielu drży

338
Podziel się

Papież Franciszek poruszył temat pedofilii, w tym tę, jaką da się spotkać w Kościele Katolickim. Miało to miejsce w trakcie spotkania z działaczami ze stowarzyszenia Meter, którzy walczą z wykorzystywaniem nieletnich. Rozmowa dotyczyła między innymi tuszowania takich przestępstw.

Franciszek o pedofilii. Postawił sprawę jasno. W Kościele wielu drży
Papież Franciszek wypowiedział się na temat pedofilii w Kościele Katolickim. Padły ostre słowa. (Getty Images, Chuck Fishman/Contributor)
bEJTfzKd

Papież spotkał się z członkami Meter w sobotę 15 maja. Stowarzyszenie zostało założone przez księdza Fortunato Di Noto.

Papież Franciszek o pedofilii w Kościele Katolickim. Wskazał, co należy zrobić

Papież podkreślił, że walka z pedofilią to obowiązek wszystkich państw. Ich władze powinny nie tylko ochraniać dzieci przed padnięciem ofiarą przestępstwa, które Franciszek określił jako "zabójstwo psychologiczne", na politykach spoczywa również odpowiedzialność za ściganie winnych tych zbrodni.

bEJTfzKf
Pedofilia jest psychologicznym zabójstwem. Ochrona dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym stanowi obowiązek wszystkich państw, których władze muszą docierać zarówno do handlarzy, jak i sprawców – podkreślił papież Franciszek (Vatican News).

Papież podkreślił, że walka z pedofilią nie powinna kończyć się na ochronie ofiar i karaniu sprawców. Należy także walczyć z tendencją do tuszowania przypadków przestępstw przez różne instytucje, w tym – Kościół Katolicki.

bEJTfzKl
Musimy zwalczyć ten stary zwyczaj tuszowania pedofilii w Kościele, a także w innych instytucjach. (...) Prewencja jest potrzebna w różnych środowiskach społecznych: w szkole, świecie sportu, rekreacji, kultury, a także wspólnot religijnych – zauważył papież Franciszek (Vatican News).
Zobacz także: Zobacz też: Prokuratura zbada słowa papieża Franciszka. Joanna Scheuring-Wielgus o "głupocie Zbigniewa Ziobry"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJTfzKG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(338)
mbh
5 miesięcy temu
i tak bedzie to dalej w cichosci
JarosławK.
5 miesięcy temu
W Polsce rola papieża ma inny wymiar. Co by było gdyby papież Franciszek był " naszym papieżem " ....... Kościół w Polsce musiałby się zamknąć . Episkopat Polski i tak nie słucha watykanu więc chyba czeka nas rozdział kościelny .....
Lubuszanin
5 miesięcy temu
Kiedy w końcu skończy się raban z powodu tej gangreny zwanej religią
bEJTfzKH
Marianna
5 miesięcy temu
Żółta febra ma problemy.
omega67
5 miesięcy temu
Chial bym dozyc upadku kosciola i wiary.Za pewne do tego dojdzie .Ale kiedy ,to nie wiem.
ada
5 miesięcy temu
jakto co zrobić, zlikwidowac kosciół i księży, mają załozyć rodziny i prtacowac i odprowadzac podatki i składki i wszystko sie ułozy, póki co jest burdel
gmw
5 miesięcy temu
Po komentarzach jasno widać schizmę polskiego kościoła od Rzymu. Jawne wypowiedzenie posłuszeństwa papieżowi
pawel
5 miesięcy temu
a o celibacie nic nie wspomniał ? - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
Artdam
5 miesięcy temu
Religia katolicka to religia miłosierdzia??? Nie rozśmieszaj mnie. Zapomniałeś o inkwizycji, zapomniałeś o 200-tu latach niewolnictwa, zapomniałeś o wymordowaniu prawie całej populacji Indian w obu Amerykach, o mordie w wietnamskiej wiosce My Lai? Mam dalej wyliczać? To uczynili sadystyczni katolicy. A dzisiaj, gdzie już nie mają takich długich rączek, grają rolę miłosiernych owieczek. Nieborzęta. Obłuda i zakłamanie.
12345
5 miesięcy temu
sądzę, że papież nie powinien być pod wpływem lewicowych i młodzieżowych nacisków, dużym wpływem. Wpływem wrogów kościoła i Polski, którzy propagują swoje wydumane zepsucie. Też na ulicach. Więcej prawdy i bliskości dla człowieka mają dowcipy wrogów kościoła, niż surowość. Religia katolicka to religia miłosierdzia, nie kamienowania i zamykania w gułagu. Bo chodzi o to, że wszyscy jesteśmy ludźmi(no, może nie wszyscy) i mamy swoje namiętności. A wymagania w stosunku do zakonu i księży są wygórowane, nieprzeciętne, ponad miarę. Przytoczę wypowiedź spowiednika i katechety. Nie jest grzechem być człowiekiem, tylko dostać amoku na tle seksu, picia, jedzenia. Jeżeli dzieci nie maja co jeść, "nie jest grzechem" ukraść i dać im jedzenie.
Artdam
5 miesięcy temu
W czasach biblijnych, wtedy kiedy Izraelici mieli przywilej bycia narodem wybranym, Bóg Ojciec dał im prawo. Było to tzw. Prawo Mojżeszowe. Prawo to nie pieściło się z takimi grzesznikami jak: pedolile, homo-niepewni, itp.) Byli skazywani na karę śmierci. Wyrok wykonywano publicznie.
Lustrator
5 miesięcy temu
Mafia z Saint Galen ma duże wpływy w kościele. Na szczęście ta lewicowa część co lubi się bawić niedłudo się oddzieli. Szykuje się zchizma. W Niemczech już chcą udzielać ślubu jednopłuciowym itp, wię pedofile ram pewnie zawędrują.
Emerytka70
5 miesięcy temu
Kościół w Polsce się nie da zbyt dużo tam zboczeńców i chronią siebie nawzajem PiS ich popiera bo im to na reke
bEJTfzKz
Marek55
5 miesięcy temu
Koniecznie trzeba polski episkopat rozpędzić na cztery strony świata a część postawić przed świeckimi sądami
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić