Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

"Nieludzki czyn" przed szkołą. Papież Franciszek wstrząśnięty

5
Podziel się

Papież zaapelował o zakończenie przemocy w Jerozolimie. Od kilku dni trwają tam starcia pomiędzy palestyńskimi demonstrantami i izraelską policją. Franciszek ocenił, że "przemoc wywołuje dalszą przemoc".

"Nieludzki czyn" przed szkołą. Papież Franciszek wstrząśnięty
Papież Franciszek wezwał do zakończenia starć w Jerozolimie. Mówił też m.in. o zamachu w Kabulu. (Getty Images)
bEURIqeZ

Papież Franciszek zwrócił się do wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra podczas południowej modlitwy Regina coeli. Stwierdził, że "z zaniepokojeniem śledzi wydarzenia w Jerozolimie". – Modlę się aby było to miejsce spotkania, modlitwy i pokoju, a nie gwałtownych starć – powiedział papież.

Zachęcam wszystkich, by poszukiwali rozwiązań podzielanych przez wszystkich po to, aby wieloreligijna i wielokulturowa tożsamość Świętego Miasta była respektowana i, by zwyciężyło braterstwo. (…) Przemoc wywołuje tylko przemoc. Dosyć starć – wezwał Franciszek.
bEURIqfb

Papież prosi o modlitwę za ofiary zamachu w Kabulu. "Nieludzki czyn"

Franciszek odniósł się także do ostatnich wydarzeń w stolicy Afganistanu, Kabulu. Zachęcił do modlitwy za ofiary zamachu bombowego, w którym zginęło 55 osób, a 150 zostało rannych. Zamach miał miejsce przed szkołą. – To nieludzki czyn, który dotknął wiele uczennic, gdy wychodziły ze szkoły – ocenił.

Podczas homilii papież wyraził także zaniepokojenie z powodu starć w Kolumbii, w których również są zabici oraz ranni. Zwrócił się do obecnych na placu Kolumbijczyków. – Modlimy się za wasz kraj – stwierdził Franciszek.

bEURIqfh

Beatyfikacja sędziego zabitego przez mafię. "Męczennik sprawiedliwości i wiary"

Oprócz tego papież nawiązał do beatyfikacji w Agrigento na Sycylii sędziego Rosario Livatino. Przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości został zamordowany przez mafię w 1990 roku w wieku 37 lat. Franciszek nazwał go "męczennikiem sprawiedliwości i wiary".

W swej służbie na rzecz zbiorowości jako nieskazitelny sędzia nie dał się nigdy skorumpować. Starał się ze wszystkich sił, by sądzić nie po to, aby potępić, ale by wyzwolić – podkreślił papież.
bEURIqfi

Obejrzyj także: Franciszek o Iraku i koronawirusie. Szczere wyznania papieża

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEURIqfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Hist
7 miesięcy temu
Ostatnie walki to zawsze sprawka Hamasu. Udzie gina wyłacznie przez nich. Mułłowie powinni wyrzec się wiernych, którzy wspierają Hamas, bo zieją nienawiścią. Dopiero wówczas powinni podjąć rozmowy z Izraelem, aby się w końcu dogadać
Nick
7 miesięcy temu
A może by ci cali księża ruszyli się i na miejsce pojechali, a nie tylko siedzą se bezpiecznie i gadają
Robercik
7 miesięcy temu
Wszechstronność tematów poruszanych na jednym spotkaniu z wiernymi, aż mnie wzrusza. Mógłbyś Ojcze Święty tak przy okazji odnieść się jeszcze do problemów Inuitów, Papui i Nowej Gwinei no rzecz jasna Północnej Afryki z jej morderstwami Chrześcijan.
bEURIqfD
Haha
7 miesięcy temu
Demokracja na Forum o2 !cenzorzy w akcji
Pop
7 miesięcy temu
Jak sie cenzor zmieni, bo teraz kasuje komentarze!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić