Franciszek o zagrożeniu dla Kościoła. "Gorsze niż czasy papieży z konkubinami"

299

Papież przyjął delegację karmelitów bosych. W trakcie rozmowy z zakonnikami Franciszek wskazał, jaki jest największy problem Kościoła katolickiego. Podkreślił, że to poważniejszy problem niż "czasy papieży z konkubinami". I zwrócił się do watykańskiego dziennika, który jego zdaniem "bał się prawdy".

Franciszek o zagrożeniu dla Kościoła. "Gorsze niż czasy papieży z konkubinami"
Papież Franciszek przyjął delegację karmelitów bosych. W trakcie spotkania mówił o zagrożeniu dla Kościoła (Getty Images)

Jak podaje Vatican News, spotkanie papieża z zakonnikami odbyło się w sobotę 11 września. Franciszek tłumaczył przedstawicielom 92. Kapituły Generalnej Karmelitów Bosych, co powinni zrobić oni i inni członkowie Kościoła, aby zachować wierność powołaniu do "przyjaźni z Bogiem".

Papież Franciszek wskazał zagrożenie dla Kościoła Katolickiego

Papież zwrócił uwagę, że czas pandemii COVID-19 był i jest niezwykle trudny i przyniósł tragedię wielu osobom. Franciszek uważa jednak, że globalny kryzys może skłonić wiernych do zaprzestania przywiązywania wagi do rzeczy błahych i skupieniu się na życiu duchowym.

Dlatego musimy unikać pokusy martwienia się o przetrwanie, zamiast żyć w pełni, przyjmując łaski teraźniejszości, nawet przy ryzyku, jakie się z tym wiąże – tłumaczył papież Franciszek (Vatican News).
Zobacz także: Zobacz też: Episkopat apeluje ws. uchodźców. Komentarz Katarzyny Lubnauer

Lider Kościoła katolickiego postanowił przywołać słowa Henriego de Lubaca, XX-wiecznego teologa i jezuity. Franciszek przytoczył fragment na temat "duchowej światowości", którą uważał za większe zagrożenie dla Kościoła niż okres, gdy papieże oficjalnie utrzymywali pozamałżeńskie związki.

Jest najgorszym złem, jakie nęka Kościół, w rzeczywistości gorszym niż czasy papieży z konkubinami – podkreślił papież Franciszek (Vatican News).

To nie pierwszy raz, gdy papież cytował te słowa Henriego de Lubaca. Poprzednim razem zrobił to w trakcie rozmowy z ojcami klaretanami. Jego słowa miały wywrzeć tak wielkie wrażenie, że watykański dziennik "L'Osservatore Romano" powstrzymał się przed ich przytoczeniem. W ocenie Franciszka gazeta "bała się prawdy".

Mam nadzieję, że "L'Osservatore Romano" się poprawi – podkreślił papież Franciszek (Vatican News).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić