FSB zastrzeliło rosyjskich żołnierzy. Taki pretekst im wystarczył

Funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa zastrzelili w okupowanym Chersoniu żołnierzy, którzy pili alkohol w lokalnej knajpie. Nie podobało im się to, że robili to w mundurach. Z danych śledztwa wynika, że to niejedyny przypadek kiedy doszło do strzelaniny pomiędzy rosyjskimi żołnierzami a FSBowcami.

FSB zastrzeliło rosyjskich żołnierzy. Taki pretekst im wystarczył
Rosyjscy żołnierze w obwodzie chersońskim - zdjęcie ilustracyjne (EPA, PAP, SERGEI ILNITSKY)

"Yahoo News" dotarł do dokumentów Rosyjskiego Komitetu Śledczego Floty Czarnomorskiej. Opisany jest w nim incydent, do którego doszło 19 czerwca w okupowanym przez Rosjan Chersoniu. Wówczas trzech rosyjskich żołnierzy zostało zastrzelonych, a dwóch innych zostało rannych.

FSBowcom nie podobało się, że żołnierze piją alkohol

Do strzelaniny doszło w jednej z restauracji Chersonia. Około godziny 19 czasu miejscowego funkcjonariusze FSB mieli wejść do środka i zobaczyć w niej trzech żołnierzy kontraktowych, którzy "bezczynnie spędzali czas, pijąc alkohol".

Przedstawicielom FSB nie podobało się to, że żołnierze piją w mundurach wojskowych. Doszło do sprzeczki, po czym jeden z żołnierzy wyjął broń i strzelił w podłogę. Jeden z FSBowców natomiast wyciągnęli swoją broń, i doszło do strzelaniny pomiędzy funkcjonariuszami a żołnierzami.

Trzech żołnierzy nie żyje

Według dokumentów, trzech żołnierzy zmarło na miejscu, a dwóch zostało hospitalizowanych z obrażeniami o różnym stopniu ciężkości do Federalnym Szpitalu Klinicznym Marynarki Wojennej nr 1427 Ministerstwa Obrony Rosji w Sewastopolu na okupowanym Krymie.

Rannych zostało też dwóch oficerów FSB, zaś trzeci uciekł z placówki. Jak ustaliło śledztwo, żołnierze należeli do 8. pułku artylerii rosyjskiej floty czarnomorskiej. "Yahoo News" podkreśla, że to najnowszy i niejedyny przykład problemów z dyscypliną wojskową wśród żołnierzy rosyjskich na okupowanych terytoriach Ukrainy.

Coraz niższe morale Rosjan

Doniesienia o alkoholizmie rosyjskich żołnierzy w Ukrainie są coraz częstsze, a ukraińscy dziennikarze podkreślają, że ich morale ucierpiały po tym, gdy zrozumieli, że wojna Putina przeciąga się i nie osiągają żadnych celów. Rosjanie nie są w stanie też zająć nowych terenów.

W samym Chersoniu rosyjscy okupanci byli na celowniku ukraińskich partyzantów. Wcześniej w tym miesiącu Sky News zacytował miejscowego ukraińskiego dziennikarza w Chersoniu, który powiedział, że na przedmieściach miasta rosyjscy żołnierze paradują z "butelką alkoholu w jednej ręce i karabinem maszynowym w drugiej".

Zobacz także: Rosjanie nie odpuszczą elektrowni atomowej. "Narzędzie do szantażu"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić