Mural na cześć Anny Przybylskiej podzielił internautów. Kogo przypomina?

24

W Gdańsku stworzono mural upamiętniający aktorkę Annę Przybylską. Internauci docenili pomysł, ale część z nich skrytykowała jego realizację. Ich zdaniem Przybylska na muralu wygląda jak... prezenterka "Wiadomości" Danuta Holecka.

Mural na cześć Anny Przybylskiej podzielił internautów. Kogo przypomina?
Mural na cześć Anny Przybylskiej w Gdańsku (Twitter)

Wyjątkowy mural powstał na ścianie kamienicy przy ul. Partyzantów w Gdańsku. Upamiętnia zmarłą 7 lat temu Annę Przybylską. Obraz pokazała na swoim Instagramie siostra aktorki. Anna Przybylska pochodziła z Trójmiasta, dlatego to było bardzo symboliczne miejsce na uczczenie jej pamięci.

Autorem dzieła jest Piotr Jaworski, absolwent miejscowej Akademii Sztuk Pięknych. Narysował wiele murali na terenie Trójmiasta, ale to dzieło wywołało falę krytyki pod adresem artysty. Zdaniem internautów, Przybylska na obrazie jest zniekształcona i wygląda dużo starzej. Niektórzy uważają wręcz, że nie jest podobna do siebie.

Internauci piszą, że kobieta na muralu bardziej przypomina prezenterkę "Wiadomości" TVP1 Danutę Holecką. "Piękna inicjatywa, piękna kobieta. Tylko dlaczego ktoś tak zniekształcił jej piękną buzię?" - pytał jeden z internautów. "W pierwszej chwili pomyślałem, że to Danuta Holecka" - napisał inny z komentujących na Twitterze.

Dobrze, że Przybylska tego nie widzi. Źle to wygląda. Ja Pamiętam Panią Anię dużo ładniejszą - komentują internauci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku. Przyczyną śmierci był nowotwór trzustki, o którym gwiazda dowiedziała się 18 miesięcy wcześniej. Pod koniec lipca 2013 r. aktorka przeszła operację usunięcia guza w jednej z gdańskich klinik. Leczyła się też w Szwajcarii, a chorobę przez pewien czas trzymała w tajemnicy przed opinią publiczną.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić