Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Gdańska policja zatrzymała podpalaczkę. Nie pochodzi z Polski

150
Podziel się:

Do zdarzenia doszło w województwie pomorskim. Funkcjonariusze Policji w Gdańsku otrzymali zgłoszenie, że jedna z klientek galerii handlowej podpaliła drzwi do budynku. W konsekwencji doszło do pożaru obiektu i strat, które oszacowano na kilkaset tysięcy złotych. To nie jedyne przestępstwo 32-latki.

Gdańska policja zatrzymała podpalaczkę. Nie pochodzi z Polski
32-latka jest podejrzana o podpalenie galerii handlowej (Policja Pomorska)

Jak informuje Policja Pomorska, jeszcze przed podpaleniem budynku 32-laka podjęła próbę kradzieży. Kobieta dwukrotnie chciała wynieść z jednego ze sklepów przedmioty, za które wcześniej nie zapłaciła.

Przy każdej próbie pracownik ochrony zatrzymywał 32-latkę. Wówczas kobieta zaczynała szarpać go oraz obrzucać obelżywymi określeniami, odnoszącymi się do jego przynależności narodowościowej.

Policja w Gdańsku zatrzymała podpalaczkę. Kim jest aresztowana?

Straty, do których doszło w konsekwencji podpalenia, oszacowano na 500 tysięcy złotych. Ponieważ w trakcie pożaru uruchomił się system przeciwpożarowy, znaczna część towaru została zalana wodą i tak uległa zniszczeniu.

Zobacz także: Zobacz też: Emeryt-podpalacz. Myślał, że nikt go nie widzi. Wszystko nagrała kamera

Winną udało się zatrzymać m.in. dzięki nagraniom z monitoringu. W czynnościach uczestniczyli członkowie grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki. Przesłuchano m.in. pracowników sklepu oraz przypadkowych świadków zdarzenia. Policjanci i dzielnicowy starają się ustalić, gdzie została zakupiona benzyna, którą 32-latka wykorzystała do podpalenia galerii.

32-latka podejrzana o popełnienie przestępstwa jest obywatelką Ukrainy. W trakcie zatrzymania przebywała w jednym z mieszkań na terenie Gdańska. Policjanci doprowadzili podejrzaną do aresztu, a następnie – prokuratury. Przedstawiono jej zarzuty zniszczenia mienia znacznej wartości, kradzieży rozbójniczej oraz znieważenia pracownika ochrony z powodu jego przynależności narodowościowej.

Prokurator przedstawił wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do prośby i 32-latka została aresztowana na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(150)
szeryf
2 lata temu
I tak dostanie prezent...Polskie obywatelstwo za zasiedzenie...
ehsrtdjguyh
2 lata temu
zabawni są wymuszając odszkodowanie za straty które sami spowodowali, jest wiele rozwiązań gaszenia obiektów nie niszczących towaru, zdecydowali się na wode tnąc koszty to niech teraz tego co sami przytulili nie zwalają na kogoś innego
Dfg
2 lata temu
Co za roznica skad jest, w wiezieniach pewnie zadnego Polska nie ma?
jkl
2 lata temu
Postawię 500 zł, ze nie zapłacili jej za prace, albo nie tyle, ile było umówione. Lepiej, żeby polscy pracodawcy się przyzwyczaili, ze jak się Ukraińcom nie płaci, to mogą sami wymierzać sprawiedliwość. Zabiorą, ogień podłożą, może po buzi obiją... Jakżeż tak można!! Nie to, co Polacy - ogon pod siebie...
twbolek
2 lata temu
A może ktoś jej nie zapłacił za pracę?
Paki6781
2 lata temu
Wyjdzie po 3 miesiącach lub wcześniej i ucieknie na Ukrainę gdzie Polska jurysdykcja nie sięga. Polak za takie straty zadłużył by nienarodzone wnuki. Ciekawe czy firmy w których był ubezpieczony towar działają też na Ukrainie jeżeli tak to Pani się nieźle zadłużyła, jeżeli nie to po ucieczce z Polski może być bezkarna.
WiseMan
2 lata temu
W kazdym stadzie jest czarna owca, tak jak Polacy na Wyspach, sa i mordercy, zlodzieje itp. Polska potrzebuje mlodych Ukarincow, wiekszosc to dobrzy ludzie i przyszli Polacy.
Lolo
2 lata temu
Ale za to dobra w łóżku
ANDRZEJ03
2 lata temu
A czy wiecie że związek ukraińców w Polsce wystosował pismo z żądaniem odszkodowania za akcję wisła i ziemie w bieszczadach
werner
2 lata temu
moze dostawała od Polaków za małe stypendium? To wina Kaczynskiego i Dudy !!!!
olo
2 lata temu
niech odrobi na ulicy
radek
2 lata temu
oj oj tam oj tam chciała rozpalić ognisko a że nie poszła do lasu tylko jej się miejsca pomyliły tak ją ukarali,
Andrzeisko
2 lata temu
To co piszę może wydać się kontrowersyjne, ale obierki ziemniaków są ich najzdrowszą częścią.
Wernyhora
2 lata temu
A przecież my tak kochamy ukrainców i wspomagamy ich finansowo i to regularnie. I cooooooo?????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić