Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Gdańska policja zatrzymała podpalaczkę. Nie pochodzi z Polski

256

Do zdarzenia doszło w województwie pomorskim. Funkcjonariusze Policji w Gdańsku otrzymali zgłoszenie, że jedna z klientek galerii handlowej podpaliła drzwi do budynku. W konsekwencji doszło do pożaru obiektu i strat, które oszacowano na kilkaset tysięcy złotych. To nie jedyne przestępstwo 32-latki.

Gdańska policja zatrzymała podpalaczkę. Nie pochodzi z Polski
32-latka jest podejrzana o podpalenie galerii handlowej (Policja Pomorska)

Jak informuje Policja Pomorska, jeszcze przed podpaleniem budynku 32-laka podjęła próbę kradzieży. Kobieta dwukrotnie chciała wynieść z jednego ze sklepów przedmioty, za które wcześniej nie zapłaciła.

Przy każdej próbie pracownik ochrony zatrzymywał 32-latkę. Wówczas kobieta zaczynała szarpać go oraz obrzucać obelżywymi określeniami, odnoszącymi się do jego przynależności narodowościowej.

Policja w Gdańsku zatrzymała podpalaczkę. Kim jest aresztowana?

Straty, do których doszło w konsekwencji podpalenia, oszacowano na 500 tysięcy złotych. Ponieważ w trakcie pożaru uruchomił się system przeciwpożarowy, znaczna część towaru została zalana wodą i tak uległa zniszczeniu.

Zobacz także: Zobacz też: Emeryt-podpalacz. Myślał, że nikt go nie widzi. Wszystko nagrała kamera

Winną udało się zatrzymać m.in. dzięki nagraniom z monitoringu. W czynnościach uczestniczyli członkowie grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki. Przesłuchano m.in. pracowników sklepu oraz przypadkowych świadków zdarzenia. Policjanci i dzielnicowy starają się ustalić, gdzie została zakupiona benzyna, którą 32-latka wykorzystała do podpalenia galerii.

32-latka podejrzana o popełnienie przestępstwa jest obywatelką Ukrainy. W trakcie zatrzymania przebywała w jednym z mieszkań na terenie Gdańska. Policjanci doprowadzili podejrzaną do aresztu, a następnie – prokuratury. Przedstawiono jej zarzuty zniszczenia mienia znacznej wartości, kradzieży rozbójniczej oraz znieważenia pracownika ochrony z powodu jego przynależności narodowościowej.

Prokurator przedstawił wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do prośby i 32-latka została aresztowana na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić