Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Skandal w Biedronce. Klient może trafić do więzienia

875

Policja zatrzymała mężczyznę, który zwyzywał i opluł ochroniarza w krakowskiej Biedronce. Agresywny klient przyznał się do zarzutów. Grożą mu trzy lata więzienia.

Skandal w Biedronce. Klient może trafić do więzienia
Skandal w Biedronce. Zwyzywał i opluł pracownika sklepu (Facebook.com)

Policja zatrzymała agresywnego klienta z Biedronki. Krakowscy funkcjonariusze poinformowali w piątek o dalszym ciągu sprawy, która niedawno zbulwersowała całą Polskę. Teraz agresywny klient poniesie konsekwencje awantury, którą wywołał w sklepie.

Skandal w Biedronce. Świadkowie nagrali agresora

37-latek wpadł we wściekłość, kiedy z powodu braku maski ochronnej został wyproszony z Biedronki w Krakowie. Początkowo mężczyzna zastosował się do prośby ochroniarza, ale po chwili ponownie wszedł do sklepu.

Zaczął obrażać pracownika Biedronki, wymachiwał rękoma przed jego twarzą, a nawet go opluł. Jego wściekłość wzrosła, kiedy usłyszał, jak ochroniarz mówi po rosyjsku. Agresor obrzucił pracownika sklepu obelgami i znowu kilkakrotnie go opluł.

Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce rządził! - wykrzykiwał mężczyzna.

Serię przekleństw przerwał kierownik, który kazał agresywnemu mężczyźnie wyjść ze sklepu. 37-latek wreszcie zastosował się do polecenia, na odchodnym rzucając koszykami. Oburzeni klienci Biedronki nagrali kilkanaście ostatnich sekund incydentu, a film opublikował w internecie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie.

Skandal w Biedronce. Wybuch wściekłości będzie go drogo kosztował

Po kilku dniach od awantury 37-latek został zidentyfikowany i zatrzymany przez krakowską policję. Wcześniej przesłuchano świadków awantury i pokrzywdzonego Białorusina. Na komisariacie agresor przyznał się do publicznego znieważenia osoby z powodu jej przynależności narodowej, za co grozi do 3 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa dla Krakowa - Krowodrzy zastosowała wobec niego dozór policji.

Zobacz także: Zobacz też: Repolonizacja mediów? Jarosław Sellin o zagranicznym kapitale. Krytykuje dziennikarzy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić