o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Gdynia. Niespodzianka w ananasach z Ekwadoru. Jest warta 3 mld zł

357
Podziel się

Polskie służby przejęły ogromny transport kokainy ukrytej w beczkach z pulpą ananasową. Gdyby narkotyk został poporcjowany i sprzedawany detalicznie, jego wartość na czarnym rynku wyniosłaby w sumie aż 3 mld złotych.

Gdynia. Niespodzianka w ananasach z Ekwadoru. Jest warta 3 mld zł
(CBŚP)
bDzbmWzp

W magazynie w Gdyni czekał ogromny zapas kokainy. CBŚP, Straż Graniczna i gdański wydział Prokuratury Krajowej wpadły na trop przestępców, którzy od grudnia zeszłego roku składowali narkotyk w beczkach z zamrożoną pulpą ananasową z Ekwadoru.

W sumie odkryto około 3,2 tony kokainy. Była ukryta w 144 beczkach o pojemności 250 kilogramów. Towar przypłynął do portu w Hamburgu z Ekwadoru, a potem został przewieziony do Gdyni.

bDzbmWzr
W beczkach było ponad 3,2 tony substancji z zawartością kokainy. Można z tego przygotować około miliona porcji handlowych narkotyku o czarnorynkowej wartości co najmniej 334 mln zł - informują funkcjonariusze CBŚP.

Kokaina w beczkach z ananasem. Byłaby warta 3 mld zł

Wartość poporcjowanej kokainy na rynku detalicznym byłaby dziesięciokrotnie większa i wynosiłaby ponad 3 miliardy złotych. Z uwagi na sposób maskowania narkotyku w zamrożonej pulpie ananasowej badania chemiczne przeprowadzono z wykorzystaniem niestandardowych metod badawczych.

bDzbmWzx

W związku ze sprawą zatrzymano trzech podejrzanych. To mężczyźni w wieku od 64 do 71 lat, mieszkańcy województwa pomorskiego. Dwaj z nich usłyszeli zarzut przemytu znacznych ilości środków odurzających, a trzeci - pomocnictwa w tym przestępstwie.

Sprawa ma charakter rozwojowy, badany jest udział innych osób w tym procederze oraz działalność firmy, która sprowadziła narkotyki do Polski. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i przejęcie narkotyków - podkreślają funkcjonariusze CBŚP.
Zobacz także: Zobacz też: Jest decyzja sądu ws. Igora Tulei. Mocny komentarz sędziego
bDzbmWzS
KOMENTARZE
(357)
elmi
7 miesięcy temu
Dajcie narciarzowi, ma smykalke do biznesu to przerobi to na gotowke na 500+.
Mackek
7 miesięcy temu
Mieli małą emeryturę i dorabiali importem. PiS mówił prawdę , handel działa.
tp123
7 miesięcy temu
emeryci przemycają kokę? Na potrzeby własne?
bDzbmWzT
sff
7 miesięcy temu
kto bedzie to sprzedawal ?
zwykły mgr
7 miesięcy temu
144 beczki po 250 kg to wydaje mi się 36 ton. Ale co ja tam wiem w porównaniu do pani Dagmary.
Najnowsze komentarze (357)
barabara
6 miesięcy temu
Mam pytanie: co facet robi z pulpą ananasową tym palnikiem o dużej mocy ? Gotuje kokę czy pulpę ? W sumie to autora artykułu posłałbym do szkoły podstawowej - tak niespójnego logicznie artykułu to dawno nie czytałem. Widać pochodzi z rodzinki wałensiaków... ostatecznie wałensiak ukończył 4-ry klasy szkoły podstawowej, i to ciągnięty za uszy przez litościwą nauczycielkę.
Sam nie wiem
7 miesięcy temu
Dobre 😎
Wołomin
7 miesięcy temu
W którym magazynie ? Adres ?
Maria
7 miesięcy temu
Za wcześnie ujawniono ten przemyt.Celnicy powinni poczekać na prawdziwych właścicieli,bo ktoś ,gdzieś musiałby wyjąć te narkotyki,by po porcjować.Ci dziadkowie to słupki.
Tylko prawda
7 miesięcy temu
Na czarnym rynku była by warta 3 mld zł, ciekawe ile faktycznie było, i jaka jej część trafi do sprzedaży, a ile do powiedzmy kieszeni. Podejrzewam że przynajmniej połowa, czyli znowu złodzieje"nie będę mówił jacy, bo wszyscy wiedzą"znowu się wzbogaca, ale satysfakcję z udanej akcji i tak maja.
pozywka
7 miesięcy temu
dbaja o tych co na glodzie chodza, no i protesty uliczne bez dzialki to nie ma odwagi .WPL TO WIEDZA ci co skomla i maja odwage.
Kopersky
7 miesięcy temu
Pojemność jest zawsze w litrach - 😁
Pięknie jest
7 miesięcy temu
Obywatele, Rodacy, wyhamujcie nieco. 500+ się wali, inne obiecanki panów pizowców też. Skąd, no skąd miał Jaręty wziąść kasę. "Masa" na wolności (jeden z gwarantów finansowych służb Kamińszczaka), Mariusz K.się rozbujał z jego wszelkimi służbami i interes kwitnie. Ze sprytnej sprzedaży tej KOKI zalepią wiele obietnic "łod plusa, do plusa". I na TVP starczy i na Rydzyka starczy i na Maciarewicza starczy. A jak się Jaręty rozkręci to i mierzeję do Szwecji dokopie. Maariusz, nie bój żaby, kuternoga długopisa do amnestii(uniewinnienia) zmusi i będzie znowu git. Ps. te dwie skromne srebrne wieżyczki z tej kasy można będzie pozłocić, a co, jak jazda, to jazda po całości w imię brzozy i mgły smoleńskiej, AMEN.
bDzbmWzL
ćpun
7 miesięcy temu
Rząd nie może sobie pozwolić na KONKURENCJĘ bo by mu cena towaru na rynku spadła i dlatego ściga wszelkie dostawy jakie poza jego kontrolą wpadają na rynek !
wojas
7 miesięcy temu
Nic nie da sledztwo i sciganie ..to sa ogrimne pieniadze i powiazania z tymi najwyzej ustawionymi i wladzy scigahacej. Sedziowie , prokuratorzy ,adwokaci i sledczy, to tez ludzie ..lubia kase i maja rodiny a sami boja sie o zycie. Gangi przekupuja, zastraszaja, morduja i na to sily..zwlaszcza w III RP nie ma..a pranie brudnej kasy w deweloperskim budownictwie mirszkaniowo biurowcowym i przekretach inwestycyjnych. Banki tez piora brudna kase w niby kredytach.
gienio
7 miesięcy temu
Uspokoj się, narciarz to słup, nikt by mu nie dał zarobić 5 mln, jak dostał 100-150 tys. to wszystko..
koszan
7 miesięcy temu
Myślę, że Niemcy wykryli ale żeby państwo nie straciło to wypuścili do Polski i dali cynk. Teraz to my poniesiemy wysokie koszty magazynowania, ochrony i utylizacji narkotyków i wypłaty nagród. Inni dbają o swoje budżety!
ekokokaina
7 miesięcy temu
Tak, jasne, mhhy, ci aresztowani to wymyślili i zorganizowali, mafia geriatryczna, koń by się uśmiał! kolejny "sukces" naszych dzielnych służb, "A świstak siedzi i zawija w sreberka...kokainę":)!
Rutek
7 miesięcy temu
Toc to były słupy.. pomyslcie logicznie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić