Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Gdynia. Niespodzianka w ananasach z Ekwadoru. Jest warta 3 mld zł

498

Polskie służby przejęły ogromny transport kokainy ukrytej w beczkach z pulpą ananasową. Gdyby narkotyk został poporcjowany i sprzedawany detalicznie, jego wartość na czarnym rynku wyniosłaby w sumie aż 3 mld złotych.

Gdynia. Niespodzianka w ananasach z Ekwadoru. Jest warta 3 mld zł
(CBŚP)

W magazynie w Gdyni czekał ogromny zapas kokainy. CBŚP, Straż Graniczna i gdański wydział Prokuratury Krajowej wpadły na trop przestępców, którzy od grudnia zeszłego roku składowali narkotyk w beczkach z zamrożoną pulpą ananasową z Ekwadoru.

W sumie odkryto około 3,2 tony kokainy. Była ukryta w 144 beczkach o pojemności 250 kilogramów. Towar przypłynął do portu w Hamburgu z Ekwadoru, a potem został przewieziony do Gdyni.

W beczkach było ponad 3,2 tony substancji z zawartością kokainy. Można z tego przygotować około miliona porcji handlowych narkotyku o czarnorynkowej wartości co najmniej 334 mln zł - informują funkcjonariusze CBŚP.

Kokaina w beczkach z ananasem. Byłaby warta 3 mld zł

Wartość poporcjowanej kokainy na rynku detalicznym byłaby dziesięciokrotnie większa i wynosiłaby ponad 3 miliardy złotych. Z uwagi na sposób maskowania narkotyku w zamrożonej pulpie ananasowej badania chemiczne przeprowadzono z wykorzystaniem niestandardowych metod badawczych.

W związku ze sprawą zatrzymano trzech podejrzanych. To mężczyźni w wieku od 64 do 71 lat, mieszkańcy województwa pomorskiego. Dwaj z nich usłyszeli zarzut przemytu znacznych ilości środków odurzających, a trzeci - pomocnictwa w tym przestępstwie.

Sprawa ma charakter rozwojowy, badany jest udział innych osób w tym procederze oraz działalność firmy, która sprowadziła narkotyki do Polski. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i przejęcie narkotyków - podkreślają funkcjonariusze CBŚP.
Zobacz także: Zobacz też: Jest decyzja sądu ws. Igora Tulei. Mocny komentarz sędziego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić