Gdzie jest Alina Kabajewa? Ostatni raz widziano ją w kwietniu

Współpracownik Aleksieja Nawalnego Rusłan Szaweddinow twierdzi, że wie gdzie podziewa się Alina Kabajewa. Była gimnastyczka artystyczna jest uznawana za wieloletnią partnerkę Władimira Putina. Ostatni raz widziano ją w kwietniu.

Gdzie jest Alina Kabajewa? Ostatni raz widziano ją w kwietniu
Alina Kabajewa znowu zniknęła. (Getty Images)

Współpracownik znanego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego Rusłan Szaweddinow twierdzi, że wie gdzie znajduje się Alina Kabajewa. Była gimnastyczka artystyczna, która od lat jest uznawana za partnerkę Władimira Putina, ma przebywać w Moskwie.

Gdzie obecnie przebywa Kabajewa?

Alina przebywa w Moskwie. Jedyne publiczne wydarzenie z jej udziałem po ataku to impreza sportowa. Pojawiła się na nim, poćwiczyła z dziećmi, pokazała pierścionek z brylantem na palcu i zniknęła - powiedział w poniedziałek ukraińskim dziennikarzom Rusłan Szaweddinow.

Kabajewa unika publicznych wystąpień. Ostatni raz pokazała się szerszej publice w kwietniu. Była mistrzyni zorganizowała wtedy festiwal gimnastyki artystycznej, nazwany własnym imieniem. Na początku lipca została objęta unijnymi sankcjami z powodu ataku Rosji na Ukrainę.

Wcześniej pojawiły się doniesienia, że Kabajewa przebywa w Szwajcarii. Miała mieszkać w luksusowej rezydencji położonej w pobliżu Genewy. Kiedy te informacje się rozpowszechniły, aktywiści zaapelowali o jej wyrzucenie i ukaranie. Zdaniem Szaweddinowa takie zachowanie odstraszyło Kabajewą od podróżowania poza Moskwę.

Współpracownik Nawalnego zdradził również, że Włoszech znajduje się prywatny jacht Putina. Miał go nazwać Szeherezada na cześć swojej partnerki, która niegdyś nosiła taki pseudonim.

Kiedy zajmujesz się nieruchomościami Kabajewej, widzisz tego słonia w składzie porcelany. Mówię o jachcie, który (Putin) nazwał na cześć swojej ukochanej - Szeherezada. To był pseudonim Aliny w jej sportowych latach - dodał Szaweddinow.

Jacht o wartości co najmniej 700 milionów dolarów został skonfiskowany na początku maja. Jednostka znajdowała się w porcie Marina di Carrara w Tosknaii. Nigdy nie potwierdzono, że należy do Wałdimira Putina, ale władze, tuż po zajęciu jachtu przyznały, że właściciel ma powiązania z "prominentnymi członkami rosyjskiego rządu".

Zobacz także: Były ambasador ostrzega przed Rosją: To może być koniec Europy jaką znamy
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić