oprac. Robert Czykiel| 

Gdzie jest burza? IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia

1

W poniedziałek najbardziej niebezpiecznie będzie na Śląsku i w Małopolsce. Miejscami może spaść nawet 100 mm deszczu. Będą także burze z gradem i wichurami.

Gdzie jest burza? IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia
Gdzie jest burza? Nowe ostrzeżenia IMGW (PAP, PAP/Grzegorz Momot)

Od kilku dni w wielu regionach Polski cały czas pada i występują burze. Stan wody w rzekach znacznie się podniósł i dochodzi do lokalnych podtopień. Jest także ryzyko powodzi. Niestety, poniedziałek nie będzie spokojny.

Nowe ostrzeżenia IMGW. Gdzie jest burza?

IMGW wydał nowe ostrzeżenia na 22 czerwca. Pierwszy stopień dotyczy województwa świętokrzyskiego, opolskiego oraz część dolnośląskiego (południowe powiaty). W ciągu dnia może spaść od 30 do 50 mm deszczu, a także będą występować burze z wiatrem o prędkości 70 km/h.

Bardziej niespokojnie będzie na Śląsku, Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz w powiecie gorlickim w woj. małopolskim. W tych częściach kraju obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. To oznacza, że lokalnie spadnie nawet do 80 mm deszczu, a wiatr może osiągać prędkość do 80 km/h. Będą także groźne burze.

Zobacz także: Burze w Polsce. Tomasz Rożek wyjaśnia, dlaczego są takie gwałtowne

Są także ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia. Dotyczą one Małopolski z wyjątkiem powiatów gorlickiego, miechowickiego i proszowickiego. Tak samo będzie na Śląsku w powiatach: pszczyńskim, cieszyński, bielskim oraz żywieckim. Może spaść nawet 100 mm deszczu, będą burze z gradem i silne wichury.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić