oprac. Robert Czykiel| 

Gdzie jest burza? IMGW wydało w poniedziałek ostrzeżenie dla 5 województw

0

W poniedziałek 8 czerwca burze nadal będą występować w Polsce. Najbardziej niebezpiecznie będzie w pięciu województwach, o czym informuje IMGW.

Gdzie jest burza? IMGW wydało w poniedziałek ostrzeżenie dla 5 województw
Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenie (Pixabay)

W niedzielę w niektórych regionach polski były niebezpieczne burze. Najgroźniej było w województwie śląskim. We wsi Kaniów nawet przeszła trąba powietrzna, która zrywała dachy z domów.

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenie

W poniedziałek 8 czerwca nadal pogoda nie będzie łaskawa. IMGW podało listę pięciu województw, w których ryzyko wystąpienia burz jest największe. Kto musi szczególnie uważać?


Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy województwa mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego oraz lubelskiego. W tych częściach Polski będzie szczególnie niebezpieczne.

Latająca trampolina. Zobacz nagranie z domowego monitoringIMGW wydało także ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.W trakcie burzy będą nie tylko intensywne opady deszczu, ale miejscami może także pojawiać się grad. W dodatku mogą występować trąby powietrzne. Należy być bardzo ostrożnym.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić