o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. Robert Czykiel
|

Gdzie jest burza? IMGW wydało w poniedziałek ostrzeżenie dla 5 województw

0
Podziel się

W poniedziałek 8 czerwca burze nadal będą występować w Polsce. Najbardziej niebezpiecznie będzie w pięciu województwach, o czym informuje IMGW.

Gdzie jest burza? IMGW wydało w poniedziałek ostrzeżenie dla 5 województw
Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenie (Pixabay)
bDzptBUB

W niedzielę w niektórych regionach polski były niebezpieczne burze. Najgroźniej było w województwie śląskim. We wsi Kaniów nawet przeszła trąba powietrzna, która zrywała dachy z domów.

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenie

W poniedziałek 8 czerwca nadal pogoda nie będzie łaskawa. IMGW podało listę pięciu województw, w których ryzyko wystąpienia burz jest największe. Kto musi szczególnie uważać?


Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy województwa mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego oraz lubelskiego. W tych częściach Polski będzie szczególnie niebezpieczne.

Latająca trampolina. Zobacz nagranie z domowego monitoringIMGW wydało także ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.W trakcie burzy będą nie tylko intensywne opady deszczu, ale miejscami może także pojawiać się grad. W dodatku mogą występować trąby powietrzne. Należy być bardzo ostrożnym.

bDzptBUD
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzptBVe
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić