aktualizacja 

Generał NATO ostrzega przed Rosją. "Odzyskuje zdolności bojowe"

Dowódca Korpusu Północno-Wschodniego NATO, generał broni Juergen-Joachim von Sandrart uważa, że ​​Rosja pomimo wojny agresywnej w Ukrainie zaczęła odbudowywać swoje zdolności bojowe, co zagraża regionowi bałtyckiemu.

Generał NATO ostrzega przed Rosją. "Odzyskuje zdolności bojowe"
Generał NATO ostrzega przed Rosją. Odzyskuje zdolności bojowe (Getty, Vyacheslav Argenberg)

Jak podkreślał portal polska-zbrojna.pl, generał broni Juergen-Joachim von Sandrart jest mocno zaangażowany w wojnę w Ukrainie. W swoim przemówieniu von Sandrart podkreślił, że rok 2022 był bezprecedensowy w historii NATO. Inwazja Rosji na Ukrainę zachwiała euroatlantycką architekturą bezpieczeństwa, niosąc za sobą daleko idące konsekwencje.

Jest to najbardziej fundamentalny atak na zasady, na których oparty jest nasz międzynarodowy porządek od wielu lat - stwierdził Dowódca Korpusu.

Jak dodał, sojusz pokazał niezwykłą spójność oraz zdolność do szybkiego reagowania na diametralnie zmienione środowisko bezpieczeństwa. Jednocześnie von Sandrart odniósł się z najwyższym szacunkiem do determinacji narodu ukraińskiego i jego sił zbrojnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dorota Masłowska o sytuacji osób LGBT+ w Polsce

Teraz jednak dla NATO nie ma najlepszych wiadomości. Jego zdaniem Rosja pomimo wojny agresywnej na Ukrainie zaczęła odbudowywać swoje zdolności bojowe, co zagraża regionowi bałtyckiemu.

Rosja jest obecnie w dużej mierze zaangażowana w nielegalną wojnę z Ukrainą, ale już rozpoczęła i będzie odbudowywać swoje zdolności niezależnie od wojny na Ukrainie, co stwarza zwiększone zagrożenie dla regionu Morza Bałtyckiego - tłumaczy, cytowany przez "Ukraińską Prawdę".

Generał wprost o Rosji. Zgodził się z MSZ Litwy

W swoim wystąpieniu von Sandrart zgodził się także z szefem MSZ Litwy Gabrielusem Landsbergisem, który twierdzi, że Rosja mobilizuje swoje zasoby przeciwko NATO.

Musimy bardzo ostrożnie podchodzić do wniosków, jakie z tego wyciągamy. Uważam, że wnioski, które przełożyły się na działania dotyczące zaopatrzenia i wzmocnienia zdolności Litewskich Sił Zbrojnych, są bardzo mądre i prowadzą we właściwym kierunku - dodaje.

Oprócz tego generał stwierdził, że błędne jest przekonanie, że przed Rosją można obronić się jedynie poprzez zakup dronów i sprzętu przeciwlotniczego.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić