Wróć na
Aniela Siwek
|

​Niesamowite odkrycie geologów. Wulkan pod Europą może się przebudzić

144
Podziel się

Geolodzy dokonali zaskakującego odkrycia. Zauważyli oznaki coraz większej aktywności wulkanicznej głęboko pod Europą. "Szykuje się coś wielkiego"- mówią o swoim odkryciu.

​Niesamowite odkrycie geologów. Wulkan pod Europą może się przebudzić
Wulkan pod Europą może się przebudzić (Getty Images)
bCZwjqHV

Naukowcy znaleźli nowe dowody na zwiększoną aktywność wulkaniczną w północnej Europie. Mowa tu o wulkanie w Eifel, paśmie górskim w południowo-zachodnich Niemczech w Nadrenii Palatynacie.

Geolodzy odkryli, że skorupa ziemska pod tamtym regionem jest cieńsza niż na reszcie kontynentu. A to dowód na istnienie gorącej strefy pod spodem. Wulkan może się znajdować nawet do 400 metrów pod ziemią.

bCZwjqHX

Podobne zjawiska odnotowano już w ubiegłym roku. Teraz jednak się powtarzają i to ze zwiększoną mocą. Naukowcy opublikowali swoje spostrzeżenia w czasopiśmie "Geophysical Journal International".

Erupcje w Yellowstone. Nowe odkrycia badaczy

Teren gór Eifel jest znany z wulkanów. To miejsce z wieloma kraterami, które powstały po wybuchach, jeziorami i śladami po płynącej lawie. Jednym ze wciąż aktywnych wulkanów jest Laacher See, chociaż geolodzy podejrzewają, że może być ich więcej.

bCZwjqId

Ostatnia erupcja miała miejsce 10 tys. lat p.n.e. i trwała kilka dni. Okolice zostały przykryte 7-metrową warstwą pyłów i pumeksu. Naukowcy nie wykluczają, że historia może się powtórzyć. Jeśli wulkan wybuchnie, spadną kwaśne deszcze, zmieni się klimat w całej Europie i temperatury drastycznie spadną.

bCZwjqIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(144)
Ben
4 miesiące temu
Niemcy głupi nie są. Nie bez powodu likwidują elektrownie atomowe. Węglową można wygasić i uruchomić w dowolnym momencie. Atomowa jak jak walnie to tylko raz.
emil
4 miesiące temu
O tym wulkanie piszą już dobre kilkanaście lat strasząc ludzi choć jest możliwość wybuchu na tym terenie
Thru
4 miesiące temu
Ale jak to temperatury spadna? Mialo byc coraz cieplej...
bCZwjqIz
sir.arthy
4 miesiące temu
Cały czas wieczne straszenie ludzi . Jak nie choroby to wulkany. jak nie wulkany to uchodźcy , potem znowu epidemie , globalne ocieplenie i straszenie zalaniem połowy świata przez wodę z topniejących lodowców , zimna wojna , zatrute powietrze , zatrute jedzenie, zatruta woda , obniżanie się poziomu wód gruntowych, powodzie , pożary, lawiny błotne , usunięcia ziemi , Świńska grypa, Ebola, Ptasia Grypa , Sars , Zica, awarie w elektrowniach atomowych, wyścig zbrojeń, III wojna światowa może być lada dzień , tsunami , masowe wymieranie gatunków , ropa się kończy , krach na giełdzie, bezrobocie ,nadchodzi kolejny kryzys , codzienne doniesienia ile osób zmarło na COVID-19 w Polsce i na świecie, susza ,tysiące ofiar wypadków drogowych , wszechobecny rasizm , ksenofobia ...itd. Koniecznie jeszcze niech każdy dopisze sobie różne fakty ze swojego podwórka , oczywiście w dużych ilościach żeby się wystraszyć na maksa , żeby całkowicie odechciało się żyć. Następnie proszę położyć do łóżka i czekać na kostuchę . Przecież na Świecie nic dobrego się nie dzieje, tylko zarazy , śmierć i tragedie. Jesteśmy masowo kamieni negatywami, pozytywnych informacji jak na lekarstwo. Na zasadzie 95 procent złych informacji i może 5 procent dobrych , które giną w natłoku tych złych. Media robią bardzo zła robotę i żerują na taniej sensacji, ponieważ ludziom dobrze ona się sprzedaje, a sprzedaż nie ważne czego - nawet nic nie wartych śmieci informacyjnych - to podstawa bo z tego jest kasa /np.z reklam/.Najwyżej się coś zdementuje gdy ktoś wykryje fake newsa czyli zwykłe kłamstwo .Najważniejsze , że info poszło w świat ,a że coś się nie wydarzyło, nigdy nie wydarzy , albo jest stekiem bzdur wyssanych z paca - kogo to obchodzi . Biznes is biznes. Ogłupianie , totalna dezinformacja i straszenie społeczeństwa przez media na całym Świecie jest na porządku dziennym .
hej
4 miesiące temu
Trzeba będzie więcej węgla spalać, bo "Jeśli wulkan wybuchnie (...) zmieni się klimat w całej Europie i temperatury drastycznie spadną."
Najnowsze komentarze (144)
okejka
3 miesiące temu
ok. kosmici kiedy w końcu się ujawnicie? Ludzie sobie z tym poradzą..
Wrona
4 miesiące temu
2020
malek
4 miesiące temu
W kwietniu 1992 w tamtej okolicy było silne trzęsienie ziemi ocenione na 5.9. Mieszkałem wtedy w Juelich i pamiętam. Epicentrum znajdowało się nie pod górami Eifel a pod Roermond, ale to niecałe 70 km. W roku 2002 było nieco słabsze trzęsienie ziemi (4.8) z epicentrum pod Alsdorf, jakieś 40 km od gór Eiffel. Dane historyczne podają, że w roku 1756 miało miejsce trzęsienie ziemi (6.4) pod Dueren, jakieś 20 km od gór Eifel. Wgląda na to, że coś tam się dzieje.
Piotr
4 miesiące temu
Tak naprawdę te wszystkie programy i portale informacyjne to powinny się nazywać dezinformacyjnymi.
titacz
4 miesiące temu
"Jeśli wulkan wybuchnie, spadną kwaśne deszcze, zmieni się klimat w całej Europie i temperatury drastycznie spadną." i plany NWO i Eskimosów żeby wyeliminować sporą część populacji pójdą się titać. Sami mogą zostać wyeliminowani, natury nie okiełznają.
morawiak
4 miesiące temu
O, będzie zimniej. Czyli można wprowadzić jakiś nowy podatek. Nazwijmy go..... wulkaniczny.
xxx
4 miesiące temu
Niemcy zawsze byli na usługach piekła, więc będą mieli własne!!!
gazownik
4 miesiące temu
myślę że to przez globalne ocieplenie...gazy cieplarniane jak te z dezodorantów i z lodówki....one są wszystkiemu winne....ludzie często zaglądają do lodówek i te gazy wypuszczają...i nie wierzcie w żadne teorie spiskowe....grochu i fasoli też za dużo nie jedzcie
bCZwjqIr
czyli już
4 miesiące temu
niedługo nie będą potrzebować elektrowni atomowych i węglowych-będą mieć wulkany i gejzery..i to za darmo !
.rem
4 miesiące temu
Mają aplikację lydla na smartfony niedostępne polskim emerytom i rencistom
omar
4 miesiące temu
No to bedzie naturalny koniec UE.Co na to tsue- wina Polski przez zle sady.
Uraz
4 miesiące temu
Zarombiście.
Dawaj dawaj
4 miesiące temu
a niech wybuchnie , mocy przybywaj !
gfhhhjuhuijvg
4 miesiące temu
Greta Greta Greta co ty na to?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić